Переглядів: 3148

Канцерогенний вплив алкоголю

Зловживання спиртним підвищує ризик захворювання на рак

Європейський регіон ВООЗ має найвищі у світі показники вживання алкоголю. Однак і досі далеко не всі усвідомлюють зв’язок між зловживання алкоголем та ризиком розвитку ракових захворювань.

Всесвітній день боротьби проти раку, що відзначався 4 лютого, — ще один привід нагадати про канцерогенний вплив алкоголю та необхідність докласти максимум зусиль для протидії зловживанню ним.

Зв’язок між алкоголем та 7 видами раку

Науково доведено, що вживання алкоголю може призводити до розвитку раку молочної залози та шести інших його типів, включаючи рак печінки, ротової порожнини та одну з найпоширеніших нозологій в онкології — колоректальний рак.

Основним канцерогенним компонентом алкоголю є етанол, який міститься у всіх алкогольних напоях і пошкоджує клітини, роблячи їх уразливішими до злоякісних змін. Етанол також впливає на жіночі гормони, стимулює проліферацію (розростання) клітин та збільшує ризик раку молочної залози. При поєднанні алкоголю з курінням швидкість пошкодження тканин зростає, а відтак збільшується і ризик розвитку раку.

Скорочення споживання — зменшення ризику

Існує чіткий зв’язок між кількістю спожитого алкоголю та ризиком виникнення раку. Наприклад, жінка, яка вживає щодня чотири бокали вина, збільшує ризик розвитку раку молочної залози на 50%. Якщо збільшити дозу алкоголю до 8 келихів на день, ризик захворювання на рак зростає на 130%. При цьому «безпечної» дози алкоголю не існує, тобто навіть невеликі обсяги його вживання становлять ризик для здоров’я.

Втім, існує і відповідний «зворотний зв’язок»: будь-яке зменшення споживання алкоголю знижує ризики розвитку онкологічних захворювань.

Недооцінена небезпека

Дослідження, проведене в 2016 році у Великобританії, показало, що лише 13% респондентів визначили рак як можливий наслідок вживання алкоголю. Обізнаність про зв’язок між алкоголем та специфічними онкологічними захворюваннями сягала від 18% для раку молочної залози до 80% для раку печінки. І все ж, рак становить 12% від усіх випадків смертності від алкоголю.

Як протидіяти?

Існують ефективні заходи і законодавчі ініціативи для зменшення шкоди від алкоголю та по-ліпшення здоров’я населення. Європейський план дій щодо зменшення шкідливого впливу алкоголю на 2012—2020 роки окреслює низку дієвих методів.

Три найбільш економічно ефективні стратегічні напрямки: 1) підвищення цін за рахунок оподаткування; 2) обмеження доступу до роздрібного алкоголю; 3) заборона його реклами.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net