Новий інструмент залучення коштів
Цьогоріч в Одеській області впроваджуватиметься проект «Аграрні розписки в Україні», який втілюється Міжнародною фінансовою корпорацією IFC, що входить до групи Світового банку, у партнерстві із Швейцарською Конфедерацією.
Аграрна розписка — це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати як товарне, так і фінансове кредитування під заставу майбутнього врожаю. За фінансовою розпискою розрахунок відбувається грошима, а за товарною — натурпродуктом. Варто відзначити, що Бразилія — одна з найпотужніших сільськогосподарських країн у світі — починала розвивати агросферу саме з аграрних розписок.
Новий для українців інструмент фінансування був випробуваний на Полтавщині у 2015 році: тоді аграрні розписки отримали 11 виробників сільгосппродукції на суму 60 мільйонів гривень. Проект уже впроваджено у восьми областях. За три роки було видано 196 аграрних розписок на суму 1,2 мільярда гривень.
Найчастіше в заставу майбутнього врожаю вносили кукурудзу, соняшник та пшеницю, оскільки ці товари йшли на експорт. Також аграрні розписки давали під урожай сої та ріпаку. Торік аграрії почали давати під заставу гречку, яблука, малину.
Для сільгоспвиробників Одещини — це новий механізм залучення додаткового фінансування у виробництво, і спрямований він на підтримку середнього та малого бізнесу.
— Ми підготували відповідний графік зустрічей у кожному районі, щоб зацікавлені сторони могли детальніше поспілкуватися. Аграрні розписки покликані покращити та спростити доступ до фінансування малих і середніх сільгоспвиробників, — зазначив начальник управління аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів.
Однією з переваг аграрної розписки є те, що сільгоспвиробники мають спрощений доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів. На відміну від інших видів фінансових документів, лише в аграрній розписці зобов’язання, забезпечення та реєстрація відбуваються в одному документі, ведеться кредитна історія і всі дані збережені в єдиному централізованому державному реєстрі. Окрім цього є можливість попереднього продажу сільгосппродукції. Даючи під заставу майбутній врожай, аграрій збільшує суму заставного майна, що дозволяє залучати більші кошти та виходити на нових споживачів.
Без сумніву, одеські чорноземи мають величезний потенціал для отримання великих врожаїв, а от інвестиції в агросферу наразі досить мізерні. Можливо, новий інструмент посприяє залученню суттєвих інвестицій у розвиток аграрного сектора.
Ольга ФІЛІППОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206