Переглядів: 4354

Зимові виклики й весняні плани

Стихія наробила стільки лиха, що з її наслідками Одещина бореться й досі. Свій норов у таких масштабах (шквальний вітер, дощ зі снігом, налипання мокрого снігу тощо) погода нам демонструвала хіба що в 1975 та 2000 роках. Без енергопостачання з вечора 18 січня залишилися цілі райони.

Як ішлося на апаратній нараді в ОДА, загалом на Одещині було пошкоджено 1100 опор повітряних ліній електропередач. Щоб максимально швидко налагодити складне електрогосподарство, попросили допомоги у сусідів, які оперативно прислали до нас бригади спеціалістів.

На ранок вівторка, зазначалося на нараді, без подачі електричного струму залишалося близько 70 населених пунктів області (на ранок середи їх кількість зменшилася до 45). До кінця цього тижня буде відновлена нормальна робота всіх мереж, адже аварійні бригади працюють цілодобово.

Досить складна ситуація залишається у Вилковому. Як повідомлялося раніше, для забезпечення енергоживленням міської лікарні та наносної станції там задіяні два переносних дизель-генератори. Додатково туди доставлять ще один, що має повністю забезпечити роботу об’єктів життєдіяльності міста. Роботи тривають у Татарбунарському та Арцизькому районах. Задіяно 99 аварійних бригад, 418 фахівців та 165 одиниць техніки.

Голова ОДА Максим Степанов закликав відповідальних осіб максимально координувати спільні дії з ліквідації наслідків негоди, а також подякував усім службам (поліції, шляховикам, рятувальникам, медикам) за гарно виконану роботу, адже 19 числа були відкриті всі траси державного значення, а транспортні затори — зведені до мінімуму. Оперативно були відкриті й пункти обігріву, що дозволило уникнути багатьох прикрощів.

Про хід виконання протокольного доручення від 21 листопада 2017 року щодо ремонту та утримання шляхів, доповів Олег Варивода, начальник служби автомобільних доріг в Одеській області.

Передусім показав відео про негоду та про те, як люди не дослухалися до застережень спеці-алістів і вибралися в дорогу. Так, біля Болграда застрягли два пасажирські автобуси, які виїхали з Ізмаїла. Півночі люди, які на свій страх і ризик все ж рушили до Києва, просиділи у кюветі, допоки їх не врятували, забезпечивши гарячою їжею, зарядженням мобільників тощо. Сунули без дозволу і великовантажівки, які на слизоті  перегороджували траси. Основні сили транспортників були кинуті саме на  те, щоб розвернути машини і безпечно прилаштувати їх на узбіччях. Вистачало клопотів і з приватниками, які знехтували попередженнями про хурделицю, тож рятувальники поночі знаходили їх десь у полях, напівприсипаними снігом і з завмерлими двигунами. Літня гума взимку — також злочин на дорозі. Наші безпечні водії, впіймані дорожниками чи поліцією, сьогодні обходяться 340 гривнями штрафу, тоді як у Європі у таких «економних» панів відбирають права і ліцензії.

Максим Степанов дав доручення відповідним службам відпрацювати європейський досвід протидії «лисим» колесам, які стають причиною ДТП. Він подякував фермерам та іншим приватникам, які надавали свою техніку для проведення рятувальних робіт на дорогах.

Олег Варивода, доповідаючи з питання порядку денного, сказав, що міст на міжнародній трасі М-15 Одеса — Рені біля молдовського села Паланка мають відремонтувати до початку червня.

Зі свого боку Максим Степанов підкреслив, що перевиконання плану митних надходжень у 2017-у дозволить цьогоріч розпочати ремонт доріг навесні, щойно встановиться сприятлива погода.

— У нас заплановано 94 кілометри траси Одеса — Рені. Завершуються проекти і в північному напрямку — дорога, яка з’єднує Одесу, йде через Роздільну і до Балти. Це дуже важлива дорога для значної частини мешканців нашої області. Окрім того, дорога, яка йде на Березівку. Тобто, я можу сказати, що ми підійшли до початку сезону із за-проектованими дорогами, — зазначив голова ОДА.

Кожна четверта гривня, пущена на ремонт доріг в Україні, була зароблена Одеською митницею (в межах так званого митного експерименту). Про її ді-яльність у 2017 році та плани на 2018-й доповів Олександр Власов, начальник Одеської митниці ДФС.

Минулий рік, за його словами, став роком рекордних зборів і платежів. Йдеться про більш як 7 мільярдів гривень додаткового прибутку. Іноземні партнери повернулися до нас, що дозволило отримати такі суттєві надходження.

Не знімається з порядку денного і тема подолання кору, причиною поширення якого став низький рівень вакцинації. Максим Степанов закликав усіх мешканців Одещини зробити щеплення від кору та дифтерії своїм дітям:

— У черговий раз звертаюся до всіх наших громадян: ваші діти не повинні хворіти і вмирати від кору. Все, що потрібно зробити, — це щеплення. Жодного ускладнення від щеплення не зареєстровано. Ми завезли ще 5 тисяч доз потрібної  вакцини до регіону. Але нам бракує ще 12 тисяч, щоб стовідсотково покрити потребу. З цим ми і звернулися до МОЗу. Окрім того, ми забезпечені вакцинами від дифтерії для планового щеплення. Звертаюся до всіх батьків: дифтерія — ще страшніше захворювання, аніж кір. Якщо ваші діти не вакциновані — необхідно зробити це негайно (детальніше про ситуацію з поширенням кору і небезпеку спалаху дифтерії читайте на 4-й стор.).

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net