Переглядів: 396

Реформи для людей чи люди для реформ?

Нещодавно на сайті Одеської обласної державної адміністрації було розміщено інформацію, яку цитую з деякими скороченнями.

«З ініціативи Максима Степанова в Одеській області затверджено створення 9 госпітальних округів.

Уряд затвердив повний перелік та склад 9 госпітальних округів Одеської області. На ефективності впровадження саме такої системи наполягав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. Це дозволить оптимі-зувати надання вторинної, або спеціалізованої медичної допомоги мешканцям регіону. Її головними ознаками стануть своєчасність та якість. Окрім того, підхід забезпечить раціональне використання ресурсів, зокрема бюджетних коштів.

«Взагалі, поділ регіону на госпітальні округи — це практика, яка запроваджуватиметься по всій Україні. Але Одеська область відрізнятиметься від інших тим, що ми відмовилися від сліпого нарізання округів за адміністративно-територіальним принципом. Натомість у центрі процесу — саме інтереси пацієнтів. Ми провели рейтингування лікарень, визначили маршрути доступності пацієнтів до медичних закладів і, таким чином, повністю адаптували ідею госпітальних округів до реалій Одеської області. Відтак у нас буде 9 госпітальних округів. Це оптимальний варіант, завдяки якому вони будуть функціонально доповнювати один одного для надання найкращих можливих послуг пацієнту. При цьому медичні заклади районного рівня працюють і працюватимуть. Їхню структуру буде оптимізовано і перебудовано відповідно до реальних потреб у медичних послугах», — відзначив Максим Степанов.

Відповідне розпорядження наприкінці грудня 2017 року підписав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Зазначається, що заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності та підпорядкуванні місцевих органів влади...

З повним переліком та складом госпітальних округів можна ознайомитися за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-pereliku-ta-skladu-gospitalnih-okrugiv-odeskoyi-oblasti».

Найцікавіше з’ясувалося, коли я перейшла за вказаним посиланням. Там надруковано «Перелік та склад госпітальних округів Одеської області», згідно з яким територію нашого району (радує, якщо можна так сказати, що не лише нашого, але від цього не легше) роздерли на дві частини. Захарівська селищна, Войничівська, Павлівська та Росіянівська сільські ради віднесені до госпітального округу №4 з центром у м. Роздільна, а всі інші — до госпітального округу №5 з центром у м. Подільськ! І в мене виникло кілька запитань.

1. Хто і коли проводив рейтингування лікарень?

2. За якою методикою визначили маршрути доступності пацієнтів до медичних закладів? Це ж якими «доступними» шляхами діставатися мешканцям, наприклад, с. Йосипівка до По-дільська? І скільки часу знадобиться «швидкій», щоб забрати  пацієнта й доставити його нашими дорогами (якщо їх так можна назвати) до центральної лікарні в госпітальному окрузі?

3. Навіщо було роздирати між округами райони? А якщо буде утворено одну об’єднану Захарівську громаду, то як вираховуватимуть розміри субвенцій?

4. Чому не порушувалося це питання ще на стадії громадського обговорення, яке провели, судячи з усього, тишком-нишком, щоб потім важко було щось змінити?

5. Що буде з приміщеннями нинішньої ЦРЛ і більшістю медпрацівників, особливо середньої ланки?

Виходить, що дороги, машини та інше оснащення для того, щоб жителі сіл могли просто поїхати до обладнаної лікарні, реформою не передбачені.

Складається враження, що не реформи проводять для покращення життя людей, а людей підтасовують під свої реформи. Вже зараз лікарі констатують, що переважна більшість хворих на важкі невиліковні недуги, чи то онкологія, чи туберкульоз, чи сердечні, пізно звертаються до лікарні через елементарний брак коштів. Бо прості українці — на межі виживання (зважаючи на ріст цін, вартості компослуг тощо). А з таким підходом до формування госпітальних округів значна частина людей похилого, і не тільки, віку приречена.

Гірко і боляче від того, що наші реформи проводяться на угоду дядечкам із МВФ та іншим мужам у високих кабінетах, які уявлення не мають про стан сільських доріг і рівень життя селян.

Це моя власна, суб’єктивна думка. Якщо хтось думає інакше або хоче висловитися з порушених питань — будь ласка, ми відкриті до діалогу.

Вікторія МАЙНИЧ.
Захарівський район.

РS. Як стало відомо, на позачерговій сесії Іванівської районної ради після бурхливих обговорень (цей район теж роздерли навпіл) депутати схвалили звернення до прем’єр-міністра України, голови Одеської облдержадміністрації та директора департаменту охорони здоров’я ОДА з проханням увесь Іванівський район включити до госпітального округу №1 з центром у м. Одеса.

В.М.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net