Переглядів: 469

Чи постане Захарівська ОТГ?

Ще у грудні депутати Захарівської селищної ради дійшли згоди, що настав час ініціювати створення об’єднаної територіальної громади із центром у Захарівці. До складу ОТГ, за попередніми прогнозами, увійдуть Василівська, Йосипівська, Новозарицька, Павлівська, Войничівська, Карабанівська, Мар’янівська, Онилівська та Перехрестівська сільські ради.

Затвердили також порядок та план-графік проведення громадського обговорення цієї ініціативи, адже без згоди людей, яких треба аргументовано переконати, задуманого об’єд-нання не вийде.

З якими ж аргументами йти до людей — підказали експерти Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, які провели у Захарівці навчальний семінар, запросивши до участі в ньому керівництво райради та райдержадміністрації, депутатів місцевих рад, представників виконкомів, громадських активістів.

Під час семінару експерт з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова доступно розповіла присутнім про процедуру об’єднання та про перебіг реформи місцевого самоврядування в державі загалом і на Одещині зокрема. Так, на початок 2018-го в Україні функціонують 698 ОТГ, 25 з яких — у нашій області. Тобто наразі постало близько чверті громад від прогнозованих територіальних об’єднань.

Справа ніби й проста, але це лише на перший погляд. Розібратися в тонкощах процедури об’єднання самим, щоб із набутими знаннями йти до інших, агітуючи їх за те, щоб жити однією громадою, — досить таки непросто. У людей виникає дуже багато запитань, головне з яких: а який зиск селу від об’єднання з райцентром?

Експерт із питань управління місцевими фінансами Олеся Голинська вела мову про особливості бюджетного процесу в ОТГ, окремо зупинившись на роз’ясненні принципів нової формули розподілу освітньої субвенції.

Про успіхи об’єднаних громад Одещини повідала експерт з питань комунікації Євгенія Генова. Ті, хто вже господарює по-новому, відчули позитивні зрушення, як у наповненні місцевих бюджетів, так і в реалізації власних проектів — освітлення вулиць, впорядкування цвинтарів, ремонт закладів соціальної інфраструктури, прокладені відрізки доріг, облаштовані тротуари…

До слова, досвід — поряд. Перед учасниками семінару виступив голова Затишанської ОТГ Геннадій Топольницький. Нещодавно ця громада, наразі єдина на території Захарівського району, відзначила свою першу річницю.

— До складу нашої об’єднаної територіальної громади, — розповів він, — увійшли 13 населених пунктів, в яких проживає понад п’ять тисяч осіб. За рік роботи нам вдалося вже зробити чимало. Зокрема, ремонт доріг і водогонів, встановлення вуличного освітлення, закупівля обладнання для шкіл тощо. Попереду — багато масштабних проектів. Звісно, вирішувати питання про об’єднання — вам, але затягувати з цим не раджу, бо можете втратити ті можливості, які ми вже скористалися. А найперше — суттєвою державною фінансовою підтримкою.

Погодився з ним і голова Захарівської райради В’ячеслав Думитрашко:

— У нашому районі успішно працює одна ОТГ — Затишанська. Знаю, що окрему громаду пропонують створити депутати Перехрестівської сільради, які кличуть до гурту сусідні Онилівську і Новозарицьку сільські ради. Процес об’єднання громад — добровільний, але хочу звернути увагу всіх присутніх, що варто раціонально все продумати, бо не годиться якісь сільради до гурту брати, а якісь не брати, через те, що хтось колись у чомусь не дійшов згоди, чи хтось багатший або бідніший. Це несерйозно. Вирішать ваші громади створити дві ОТГ — так і буде, вирішать одну — Захарівську — добре. Але якщо якісь громади залишаться осторонь процесу об’єднання, ми прогнозуємо дуже непрості наслідки для районного бюджету та проблеми з подальшим фінансуванням соціальних закладів у тих населених пунктах, які не ввійдуть до складу ОТГ. Амбіції — амбіціями, а здоровий глузд — передусім!

Ніхто не обіцяв, що все буде просто, гладко. Рішення — за місцевими людьми. Чи дадуть вони добро на створення Захарівської ОТГ? Багато тут залежатиме від аргументованих слів та переконливих доказів тих, хто прийде до них.

Експерти Одеського ЦРМС готові оперативно надавати методичну та інформаційну підтримку всім, хто вирішив іти в ногу з часом, а не відсиджуватися, очікуючи манни небесної.

За матеріалами Одеського центру розвитку місцевого самоврядування підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net