Подарована Сонцем
Узимку від «плодів Сонця» — так у Японії називають хурму — полиці базарів і магазинів стають особливо привабливими. Саме в цю пору року вона з’являється у нас, і гріх цим не скористатися. Адже це не тільки смачний, а й дуже корисний фрукт.
Батьківщиною хурми вважається Китай, звідки її й завезли в Японію і далі. Але тільки наприкінці ХIX століття про «плоди Сонця» дізнався весь світ. Оранжевий колір м’якуша хурми свідчить про наявність у ній великої кількості бета-каротину, який поліпшує зір і перешкоджає передчасному старінню. У плодах досить багато вітаміну С, що допомагає організму боротися з вірусами, вітаміну РР, який посилює здатність долати втому, депресію і, до того ж, відповідає за здоров’я шкіри та волосся. Хурма містить удвічі більше харчових волокон та корисних мікроелементів, ніж яблука, насичена калієм, йодом, магнієм, фосфором і залізом. Але головне її багатство — рослинні цукри. Великий їх вміст, в основному глюкози та фруктози, підтримує здоров’я серцево-судинної системи, живить серцевий м’яз, при цьому рівень глюкози у крові не сягає піка.
Хурма належить до дієтичних продуктів, які містять зовсім мало калорій, але чудово вгамовують голод. Завдяки пектину вона незамінна при розладі травлення. Використовується в народній медицині при шлункових захворюваннях. Не рекомендується вживати її тільки при діабеті.
Магній, що міститься в хурмі, знижує ймовірність утворення каменів у нирках, а вітамін А захищає від раку. Вітаміни С і РР зменшують крихкість судин. Хурма має сечогінну і бактерицидну дії, тонізуючі властивості, заспокоює нервову систему, підвищує працездатність. А ще вона — ефективний антиоксидант.
«Плоди Сонця» цінні й з косметичної точки зору. Маска з м’якуша хурми та яєчного жовтка допомагає при розширених порах і схильності до вугрів.
Загалом, хурма — чудова у всьому. Але головне — вміти правильно її вибрати, щоб не розчарував терпкий смак. Купувати треба дозрілі плоди — їх м’якуш найсоковитіший і найсмачніший. Зберігати найкраще у замороженому вигляді. До речі, замороження — один зі способів позбутися терпкості плодів. Ще один — покласти фрукти на 12 годин в теплу воду.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206