Дослідження
«Чоловічий грип» — не вигадка
Так званий «чоловічий грип» упродовж десятиліть був лише жартом. Але Кайл Сью, канадський лікар, результати дослідження якого опублі-ковані у Британському медичному журналі, закликає не ставитися до цього поняття так легковажно.
Він стверджує, що організми чоловіка й жінки через фізіологічні відмінності справді можуть по-різному реагувати на застуду та віруси. Результати дослідження вказують на те, що у чоловіків імунітет слабо реагує на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. Хвороба перебігає важко, організм довше, ніж у жінок, не може впоратися з вірусом. Представники сильної статі частіше потрапляють до лікарень і відсоток смертності від цих захворювань у них набагато вищий.
Кайл Сью вивчив кілька дослід-жень, у яких брали участь як тварини, так і люди, й виявив, що чоловічий гормон тестостерон може послаблювати реакцію імунної системи на грип, тоді як жіночі статеві гормони — посилювати. Науковець посилається також на опитування, в яких ідеться про те, що процес відновлення після хвороби в чоловіків потребує вдвічі більше часу, ніж у жінок.
Втім, Кайл Сью розуміє, що виконаної ним роботи недостатньо, аби робити гучні заяви. Потрібні додаткові дослідження, які допоможуть визначити фактори, що пояснюють різну реакцію жіночого і чоловічого організмів на ГРВІ та грип.
Жінок приваблює сила
Науковці з’ясували, які чинники роблять чоловіка привабливішим у жіночих очах. Виявилося, що не зріст чи вага, а фізична сила.
Під час досліджень вчені опитали 160 жінок, чий вік не перевищував 21 року. Усім респонденткам показували фотографії протилежної статі, й ті мали сказати, які саме чоловіки їх приваблюють. Абсолютна більшість учасниць опитування віддали перевагу фізично сильним чоловікам. Додаткові бали жінки нараховували також за високий зріст, а от зайва вага, навпаки, мінусувала бали.
Учені зруйнували міф про те, що зовнішність партнера для жінки не має значення. Найпривабливішими в очах панянок виявилися власники спортивної статури. Свою перевагу фізично сильним чоловікам віддали 70 відсотків опитаних. Дослідники пояснюють такі результати генетичною пам’яттю: щоб вижити і прогодувати нащадків у давнину передусім необхідні були витривалість та сила.
Світлотерапія проганяє депресію
З настанням холодів і ранньої темряви у багатьох людей згасають позитивні емоції та почуття, вони стають схильними до сумних думок і пригніченості.
Зважаючи на позитивний вплив яскравого світла, дослідники Медичної школи ім. Фейнберга Північно-західного університету (США) протестували світлову терапію, щоб переконатися, чи допомагає вона лікувати депресію як прояв біполярного розладу. Ідея такої легкої терапії полягає в заміні сонячного світла яскравим штучним.
Учені спорудили світлову коробку розміром з екран комп’ютера і перевірили її дію на 46 пацієнтах з помірною біполярною депресією. Одна половина учасників отримувала яскраве біле світло, друга — тьмяне червоне. Спочатку сеанси тривали по 15 хвилин на день опівдні, а потім час збільшили до 60 хвилин. При цьому пацієнти читали газети та журнали, займалися своїми справами.
Через шість тижнів зафіксували, що 68 відсотків учасників, які отримували яскраве біле світло, досягли ремісії й повернулися до роботи та своїх звичних справ. Серед пацієнтів другої групи ефекту було досягнуто лише у — 22 відсотків.
Дослідники зазначають, що така терапія має проводитися під наглядом лікаря.
За даними Національного інституту психічного здоров’я, біполярні розлади, або маніакально-депресивне захворювання, — це розлад мозку, що викликає незвичайні зміни у настрої, енергії, рівні активності та здатності виконувати повсякденні завдання. Від цієї недуги страждає близько трьох відсотків дорослого населення США.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206