Переглядів: 478

Повернемо разом із Кримом

Росія, заявив Володимир Путін, готова передати Україні її ж військові кораблі, авіатехніку і бронетехніку, що знаходяться в анексованому Криму.

За його словами, йдеться про «десятки кораблів і бойових літаків» і що вони в «жалюгідному стані». «Але це вже, — зауважив господар Кремля, — не наша справа, вона в такому практично і була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно». Путін хоче, щоб українські військові приїхали до Криму і забрали техніку самі, але зазначив, що Росія готова «допомогти їм здійснити транспортування до Одеси».

Його прес-секретар Дмитро Пєсков назвав таку пропозицію ще одним «жестом доброї волі», щоб «зрушити процес україн-ського врегулювання з мертвої точки».

В Україні теж не забарилися з коментарями несподіваного припадку щедрості керманича країни-агресора.

Щоправда, не на найвищому державному рівні. В ефірі телеканалу «112 Україна» речниця Міністерства закордонних справ Мар’яна Беца сказала, що МЗС опрацьовує питання щодо заяви президента Російської Федерації, зауваживши, що це «питання має багато аспектів».

Командувач українських ВМС віце-адмірал Ігор Воронченко заперечив слова Путіна про те, що на момент анексії півострова українська військова техніка була всуціль несправною. Він повідомив, що на березень 2014-го із восьми бойових кораблів не на ходу був лише один — ВДК «Ольшанський», а на корветі «Луцьк» практично закінчувалися ремонті роботи. Щодо берегових частин, то, за його словами, «там залишилося техніки на два батальйони БМП і два батальйони БТРів... (БТР вимагали ремонту на 15—20%), було сім дивізіонів артилерії і чотири мінометні батареї». Українська ж авіація, готова виконувати польоти, під час анексії була піднята і переміщена на материк, додав командувач.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав пропозицію Путіна «принизливою подачкою», наголосивши: «Тим, хто вже клюнув на принизливу подачку Путіна: якщо у вас нема честі і національної гордості, то хоча б не виставляйте себе на вселенську ганьбу. Не треба тішити ворога і розчаровувати друзів. Так просто не ганьбіть Україну!».

У свою чергу віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи ініціативу Москви, на своїй сторінці у Фейсбуці написала: «Крим за кораблі не продаємо, не здаємо і не вимінюємо. Так, це наші кораблі, вкрадені Путіним. Доведені до жахливого стану, як і сам Крим, окупантами. Все, до чого торкається «русский мир», стає непридатним. Ми повернемо Крим і всю українську власність там, у тому числі й кораблі. Як і Донбас».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net