Переглядів: 470

Канікули — час для вакцинації

Рішенням оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширенням кору та інших інфекційних захворювань, створеного 28 грудня комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, керівникам усіх шкіл рекомендовано продовжити канікули до 22 січня. Зроблено це для того, щоб забезпечити 21-денну перерву в організованих контактах дітей, а також для надання можливості їх вакцинації проти небезпечної недуги.

На жаль, з початку нового року кількість хворих на кір не зменшується. Щодня до міської клінічній інфекційної лікарні привозять близько 20 пацієнтів, половина з яких, як правило, — діти. Щотижня ж на кір в Одесі захворюють не менше 60 неповнолітніх, приблизно 55 з яких не отримували планових щеплень.

Головний лікар інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова розповіла, що з огляду на велику кількість хворих розгорнуто додаткові ліжка. У багатьох пацієнтів, що особливо небезпечно, розвивається корова пневмонія, тож їхній стан доволі тяжкий, нестабільний. А ще зазначила: більшість недужих, яких доставляють до лікарні, не щеплені проти кору.

Показник захворюваності на кір в Одесі склав 67,4 на 100 тисяч населення. Аби зрозуміти маштаб небезпеки, слід сказати, що рівень захворюваності 10 на 100 тисяч і більше вважається досить високим.

За даними міського центру здоров’я, в Одесі підлягають вакцинації від кору 39643 ди-тини. Станом на кінець грудня 2017-го щеплено 35687, або 90,1%. Для створення ж колективного імунітету необхідно вакцинувати 95%, що дозволить запобігти поширенню інфекції й захистити від зараження як дорослих, так і дітей першого року життя.

У всіх дитячих поліклініках міста є достатньо вакцини КПК (від кору, паротиту та краснухи) «Пріорікс» виробництва Бельгії. Ця вакцина якісна, добре переноситься дітьми, випадків несприятливих реакцій після її введення не спостерігалося. Після щеплення батькам оформляють довідку для надання в школу або дитячий садок.

Міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з урахуванням несприятливої ситуації з кору в Одесі в рамках реалізації статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань» ухвалила рішення про обмеження від-відування організованих колективів дітьми, які не мають жодного щеплення від кору. Керівники загальноосвітніх закладів поінформовані про рішення комісії й виробляють шляхи виконання навчальних планів і програм тими, хто не вакцинований від кору. Крім уроків з обов’язковим відвідуванням школи, існують дистанційна освіта, індивідуальний графік та інші форми організації навчального процесу, що забезпечують реалізацію конституційного права на отримання освіти.

— Стаття 3 Конституції проголошує, що життя, здоров’я, безпека людини є найвищою цінніс-тю в Україні. Сьогодні ми говоримо про те, що насамперед повинні зберегти здоров’я і життя наших дітей. Це спільне завдання медиків, педагогів та батьків. І ми просимо батьків проявити відповідальність у питаннях здоров’я своїх дітей, — наголосила заступник директора міського департаменту освіти Ольга Дума.

У районах області у зв’язку з високим рівнем захворюваності на кір зимові канікули в загальноосвітніх навчальних закладах продовжать до 20 січня. У цей період проводитиметься масова роз’яснювальна робота серед населення щодо обов’язкової вакцинації дітей, а також осіб з так званих груп ризику — працівників медичної та освітньої сфер. Відповідальність за виконання цього рішення покладено на голів райдержадміністрацій. Про це у четвер на комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив голова ОДА Максим Степанов.

Торік в Одеській області діагноз «кір» було підтверджено у 1293 осіб, з них 843 — це діти. Найбільше від цієї недуги потерпали дорослі (34,8% від загального числа захворілих) та діти віком 1—4 роки (29,9%).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net