Переглядів: 1549

Цілюща сила сала

Сало здавна користувалося в нашому народі особливою популярністю. Його пошановували, навіть не підозрюючи, що воно містить чимало корисних речовин, вкрай необхідних для людського організму. І насамперед — арахідонову кислоту, яка належить до ненасичених жирів і бере участь в утворенні багатьох гормонів, а отже в холестериновому обміні.

Цілющі властивості сала підтверджують і народні рецепти. Ось кілька з них.

Щоб зняти зубний біль, невеличкий шматочок несолоного сала прикладіть до хворого зуба між яснами і щокою на 15—20 хвилин. Біль обов’язково вщухне.

При болях у п’ятковій шпорі до хворого місця прикладіть шматочок старого свинячого сала. «Ліки» зафіксуйте пов’язкою або шкарпеткою, потім накладіть поліетилен або пергаментний папір й одягніть ще одну шкарпетку. З такою пов’язкою можна навіть рухатися.

У народній медицині сало нерідко використовувалося (і зараз використовується) при лікуванні болів у суглобах. Візьміть старе сало, пропустіть його через м’ясорубку і, додавши трохи меду, ретельно перемішайте. Змащуйте цією сумішшю хворі місця. Можна, до речі, змащувати й смальцем (топленим салом). Компрес накладають на ніч й укутують вовняною тканиною або шарфом.

Для загоєння ран використовують мазь, приготовлену з рівної кількості свинячого жиру, ялинової смоли (живиці) і бджолиного воску. Готують її в емальованому посуді на слабкому вогні, постійно помішуючи впродовж 10—15 хвилин. Розливають гарячою в підготовлені місткості з широкою шийкою.

Іноді після травм у багатьох людей порушуються рухові функції суглобів, які допоможе відновити суміш із 100 г свинячого жиру та столової ложки куховарської солі. Цю суміш втирають у ділянку хворого суглоба і накладають зігріваючу пов’язку.

Бородавки можна видалити перетопленим салом, змішаним із часником (співвідношення 2:1). Цю суміш накладають на бородавку, міняючи раз на добу.

Болі при варикозному розширенні вен усувають несолоним свіжим салом, яке прикладають за допомогою пов’язки в місцях найбільшого запалення.

Існує також старовинний народний рецепт лікування екземи. Дві столові ложки перетопленого несолоного свинячого жиру змішайте з білками двох курячих яєць, 100 г пасльону та літром соку чистотілу. Насто-явши 2—3 дні, змащуйте цією сумішшю хворі місця.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net