№ 3-4 (21913-21914) субота 13 січня 2018 року

Переглядів: 478

На старті політичного року

З наступного тижня відновляться пленарні засідання Верховної Ради України. В зал під куполом повернуться після свят веселі і задоволені слуги народу. Незважаючи на холоди, зазеленіє законодавча гілка української влади, дозріють на ній нові реформи, і на наші голови посиплються їх плоди.

Слабка держава
і сильна корупція

Але поки процес не пішов, поки залишається кілька днів до старту конкретної законотворчості, подумаємо вкотре про явища загальні. Такі, як тотальна корупція і будівництво ефективної вертикалі влади в Україні. На перший погляд, сильна виконавча влада, і тільки вона, може через свої інститути обмежити масштаби корупції, законним шляхом, у взаємодії з владою судовою, ізолювати і покарати чиновних злодіїв і хабарників. Високопоставлених і дрібних.

Переглядів: 473

Повернемо разом із Кримом

Росія, заявив Володимир Путін, готова передати Україні її ж військові кораблі, авіатехніку і бронетехніку, що знаходяться в анексованому Криму.

За його словами, йдеться про «десятки кораблів і бойових літаків» і що вони в «жалюгідному стані». «Але це вже, — зауважив господар Кремля, — не наша справа, вона в такому практично і була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно». Путін хоче, щоб українські військові приїхали до Криму і забрали техніку самі, але зазначив, що Росія готова «допомогти їм здійснити транспортування до Одеси».

Переглядів: 555

Розвідник-герой із Шершенців

Початок року, попри чергове оголошення чергового перемир’я, не зупинив кровопролиття на сході нашої держави.

«Один загиблий, четверо поранених», «троє загинуло, троє отримали поранення, один — бойову травму» — це зведення буквально за дві доби на цьому тижні. Війна, хоч її й досі так не називають, триває і забирає кращих (бо ті, хто став на захист Батьківщини, апріорі є кращими).

Переглядів: 465

Канікули — час для вакцинації

Рішенням оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширенням кору та інших інфекційних захворювань, створеного 28 грудня комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, керівникам усіх шкіл рекомендовано продовжити канікули до 22 січня. Зроблено це для того, щоб забезпечити 21-денну перерву в організованих контактах дітей, а також для надання можливості їх вакцинації проти небезпечної недуги.

На жаль, з початку нового року кількість хворих на кір не зменшується. Щодня до міської клінічній інфекційної лікарні привозять близько 20 пацієнтів, половина з яких, як правило, — діти. Щотижня ж на кір в Одесі захворюють не менше 60 неповнолітніх, приблизно 55 з яких не отримували планових щеплень.

Переглядів: 3935

Повстанська колядка

Велика християнська родина українців саме у цей, благословенний Різдвом, час колядує та слухає різдвяні колядки.

У їх змісті закодовані джерело духовності та світогляд українського народу. Зустрічаючись із нашими радіослухачами на «Українській хвилі», ми намагаємося у святкових програмах пригадати старі колядки та щедрівки, познайомити з новими, і тим самим усі ми, слухаючи, вливаємося у цю духовність, у цей світогляд, що викристалізувався під тисячолітнім творчим впливом Христової релігії.

Переглядів: 409

Іран: революція чи бунт?

28 грудня минулого року в Ірані почалися масові протестні виступи, які відразу охопили велику кількість міст і селищ країни. Але вже 3 січня року нинішнього вони пішли на спад і згодом так само швидко закінчилися, як і почалися.

В експертних колах сьогодні найактивніше обговорюється питання про причини й рушійні сили цього масового протестного руху, про можливість виникнення якого донедавна ніщо не віщувало. У 1979-у в результаті справді всенародної революції до влади в Ірані прийшли клерикальні політичні сили і постав теократичний режим. За майже 40 років його існування з’явилося два покоління іранців, життя яких у всіх сферах було організоване відповідно до постулатів ісламу. Як це не дивно звучить щодо теократичного суспільства, однак, на мою думку, Іран є відносно демократичною близькосхідною країною, в якій представники різних політичних сил і громадських організацій доволі часто влаштовують пікети та масові протестні демонстрації проти уряду, виступаючи переважно з економічними вимогами. В іранському інтернеті вже давно ведуться бурхливі дискусії щодо шляхів розвитку тамтешнього суспільства. На мій погляд, теократичний режим в Ірані під тиском громадянського суспільства, вплив і роль якого постійно зростають, довів свою здатність еволюціонувати в напрямку демократії.

Переглядів: 390

Рік Максима Степанова

Рік 2017-й промайнув і став історією. Час підсумувати зроблене. До повного одужання української економіки ще далеко, але позитивні зрушення помітні.

«Можемо пишатися, що за результатами 2017 року Одеська область стала лідером в Україні за темпами зростання промисловості», — повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці голова облдержадмі-ністрації Максим Степанов. Нагадаємо, 12 січня сповнився рік, як Максим Володимирович очолив ОДА.

Ці цифри не просто економічна статистика, а результат наполегливої праці десятків тисяч людей, які крок за кроком роблять наше життя кращим.

Переглядів: 898

Крок назустріч диву

Різдвяні свята завжди наповнені відчуттям чогось незвичайного, що живе поряд із нами, адже сама історія народження Христа — це диво, яке впродовж двох тисячоліть вражає, захоплює і надихає людей.

Видатний німецький фізик Альберт Ейнштейн писав, що є лише два способи прожити життя: перший — вважаючи, що нібито див нема, другий — що нібито навколо лише чудеса.

Переглядів: 827

Твоє ім’я на шляху до соборності

У Білій Церкві, що на Київщині, в районі перехрестя вулиці Шевченка і проспекту Князя Володимира постане скульптурна композиція «Шлях до соборності України» завдовжки 120 метрів.

Цей масштабний арт-об’єкт імітуватиме монолітну стіну з вирізаними силуетами фігур людей, що тримаються за руки, як символ живого ланцюга єдності.

Переглядів: 795

У колі юних музикантів

У рамках проекту «Пророки рідної землі» фахівці Одеської національної наукової бібліотеки організували у спеці-альній музичній школі ім. П.С. Столярського виїзну книжково-ілюстративну виставку «Микола Аркас — український композитор, письменник, історик: до 165-річчя від дня народження».

Тетяна Задорожнюк, заступник директора з навчальної роботи загальноосвітнього циклу школи Столярського, у своєму виступі акцентувала увагу на особливості вивчення творчості Миколи Аркаса як композитора і водночас великого патріота України.

Переглядів: 877

«Все, що сприймало українське слово»

Цими днями сповнилося 165 років від дня народження Миколи Миколайовича Аркаса — українського культурно-освітнього діяча, письменника, композитора, історика, чиї життя й діяльність тісно пов’язані з Одесою.

Народився Микола Аркас 7 січня 1853 року в Миколаєві у сім’ї адмірала Миколи Андрійовича Аркаса, одного із засновників Російського товариства пароплавів і транспорту, а пізніше — командувача Чорноморським флотом. Батько та його старший брат Захарій були активними членами Одеського товариства історії і старожитностей. Мати Софія Петрівна (в дівоцтві — Богданович) — представниця старовинного роду козацьких старшин, донька високого обер-штер-кріг-комісара Чорноморського флоту Петра Богдановича. Під впливом цієї високоосвіченої жінки, яка любила свою Батьківщину з її звичаями і піснями, природою, рід Аркасів повністю українізувався. У подружжя було семеро дітей, вижив лише Микола.

Переглядів: 806

Неперевершений Гнат Юра

8 січня сповнилося 130 років від дня народження Гната Юри (1888—1966), українського актора, режисера, педагога

Поспішаючи у справах або гуляючи містом, ми рідко замислюємося над тим, чому деякі вулиці названі іменами людей. Хто ці люди, удостоєні такої честі? Здебільшого, це подвижники у тій чи іншій сфері, які своєю працею, славетними справами, винаходами чи творами залишили добрий слід у звершеннях свого краю, держави чи й у світовій історії. Таким чином вдячні нащадки вшановують тих, хто, на їхню думку, заслуговує на добру пам’ять і незабуття.

Одна з київських вулиць, що на Борщагівці, із 1967 року носить ім’я видатного українського актора й режисера Гната Юри. А на будинку №2, на Ольгинській, де проживав, встановлена на його честь меморіальна дошка.

Переглядів: 796

У пошуках ідеалу

Мало кому відомо, що знаменитий одеський скульптор Борис Едуардс (1860—1924) пробував свої сили в літературі. Швидше за все, письменство митця не призначалося для широкого загалу, хоча його машинописний варіант повісті «Агнеса» схиляє до думки, що Борис Вільямович мав намір її опублікувати.

«Агнеса» завершена наприкінці грудня 1907 року. Для втілення задуму Едуардс спеціально виписав з Німеччини досить дорогу на ті часи друкарську машинку. В Державному архіві Одеської області зберігаються дві редакції цього твору. Перший, частково втрачений, є рукописним варі-антом з правками коректора. З другим його різ-нить фінальна частина, де події перенесені в Італію, що дозволило автору заглибитися в античну міфологію. Це розповідь «від першої особи». Повість змережена есеїстикою. В останній скульптор обґрунтовує свою естетичну позицію, в основі якої — захоплення античністю. Певне місце займають міркування про етичність поведінки художника, його ставлення до моделі як об’єкта. У світлі революційних подій 1905—1907 років Едуардс обґрунтовує свою позицію щодо прав людини, стає на захист людської гідності, засуджує половинчастість реформ у Росії.

Переглядів: 772

Борис ЕДУАРДС. Агнеса

(Уривки з повісті)

«…Скульптура у кращому сенсі є найчистішою і найвитонченішою галуззю пластики, і саме тому більшій частині публіки вона недоступна.

Ви знаєте, мати у розпорядженні такий обмежений матеріал, як глина, гіпс чи кусок мармуру — однотонний, холодний, і підпорядкувати його своїй владі, змусити жити, і так жити, щоб інші відчули, затамувавши подих, стояли заворожені, не вірячи, що перед ними холодний камінь, — це велике мистецтво. Це дар Божий, який не піддається ніяким математичним розрахункам, ніякому обліку, не вирішується ніякими логарифмами, хоч і повинен сказати: наука має певну мету — встановлювати істину.

Переглядів: 916

Тетяна УБИЙВОВК

Мудрість

Так буває тільки в казках.
А можливо, й під Різдво.
Коли вам ваш добрий ангел,
Каже в ніч своє єство.

— Добрий я сьогодні, друже,
Може, хочеш що чого?
Обирай: я дам багатства,
Ще яких не мав ніхто.

Переглядів: 767

Згубна ставка на фортуну

Для людей, які страждають нервовими, психічними захворюваннями, властиве заперечення проблеми. «Так, я п’ю, але ж я можу зупинитися! Який же це алкоголізм?!» — скаже будь-який алкоголік. «Так, я роблю ставки багато років, постійно у мінусі, але мені просто не щастить, скоро все зміниться», — пояснить кожен ігроман. Але, на жаль, залежність — це те, від чого людина не може просто відмовитися, яким би легким їй це не здавалося.

Як же формується ігрова залежність і як її позбутися? Про це наша розмова з кандидатом медичних наук, доцентом Людмилою РАХМАН.

Переглядів: 1530

Цілюща сила сала

Сало здавна користувалося в нашому народі особливою популярністю. Його пошановували, навіть не підозрюючи, що воно містить чимало корисних речовин, вкрай необхідних для людського організму. І насамперед — арахідонову кислоту, яка належить до ненасичених жирів і бере участь в утворенні багатьох гормонів, а отже в холестериновому обміні.

Цілющі властивості сала підтверджують і народні рецепти. Ось кілька з них.

Щоб зняти зубний біль, невеличкий шматочок несолоного сала прикладіть до хворого зуба між яснами і щокою на 15—20 хвилин. Біль обов’язково вщухне.

Переглядів: 379

Крутіша, ніж у Тesla

Харківський інженер запатентував акумуляторну батарею для електромобілів — крутішу, ніж у Тesla. Пристрій важить 15 кілограмів, швидко заряджається та має унікальну систему пожежогасіння.

«Час зарядки батареї в компанії Тesla — 40 хвилин до 80%, ми ж до 80% заряджаємо за 12 хвилин. Повністю там заряджають за 75 хвилин, ми — за 20. Велику увагу приділили системам пожежогасіння — таких у жодному електромобілі нема», — розповів 44-річний інженер-електромеханік Олександр Цихмистро.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net