Формула успіху: спільне бажання + наполеглива праця
«У Великій Михайлівці — дефіцит високооплачуваної робочої сили та вільна воля для підприємців». Не сумні-вайтеся, такі оголошення дуже скоро потраплятимуть нам на очі. Для цього є реальні підстави.
Дві об’єднані територіальні громади нашої області ввійшли у 2018 рік зі схваленими стратегічними планами розвитку, які було розроблено за безпосередньої участі спеціалістів Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Це — Тузлівська та Великомихайлівська ОТГ.
Позаду — неймовірна кількість засідань робочих груп, де детально й прискіпливо аналізували зібрану соціально-економічну інформацію, звертали увагу на результати опитувань мешканців, зважували сильні й слабкі сторони пропозицій, на основі яких уже визначали пріоритетні цілі розвитку та продумували реальні шляхи їх досягнення.
Засідання робочих груп проводилися відкрито, тож кожен з місцевих жителів, хто мав пропозицію, побажання або зауваження, чи просто хотів послухати, про що говорять на таких важливих заходах, запросто міг прийти й долучитися до спільної справи. Важливо, що запрошували й представників сусідніх сільських рад, які в перспективі можуть приєднатися до Тузлівської та Великомихайлівської ОТГ. А ніщо, самі знаєте, так не єднає людей, як спільна справа, спрямована на конкретний результат.
Стратегічний план розвитку Великомихайлівської ОТГ, наприклад, розроблений на період до 2025 року. Впродовж цього часу громада планує перетворитися на центр ефективного сільського господарства (багаторічних тамтешніх хліборобських традицій ніхто не відміняв, ще не всі розвіялися по світу фахівці з досвідом, які подужають повести на гідному рівні сільгоспроботи), а також сповна використати потенціал розвіданих корисних копалин, започаткувавши, скажімо, власне виробництво будівельних матеріалів.
Що це буде — плитка, цегла, екологічно чисті будівельні суміші чи нарізаний природний камінь — залежить від результатів дослідження якості та кількості потенційної сировини та відповідної ринкової ситуації. Перспективи для масового працевлаштування місцевих і навіть для запрошення додаткової робочої сили при позитивних висновках експертів вимальовуються досить принадні.
— Важливо, що громади поступово усвідомлюють себе самодостатніми і комфортними для проживання, — переконаний радник із питань регіонального розвитку Одеського центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Бондарук. — Розрахунок на власні ресурси (робота і заробіток — тут, вдома, а не за морями), залучення громадськості до вирішення проблемних питань обов’язково спрацюють. Спроможність громади — це цілком реальне завдання, яке залежить від бажання змінити ситуацію на краще та наполегливої щоденної праці.
Яна СТАСІНА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206