Лютерани обрали Новоюліанський
Першою в Україні на Новоюліанський календар вирішила перейти з 2018 церковного року Українська лютеранська церква.
Рішення Синоду УЛЦ про перехід на Новоюліанський календар ухвалене 16 грудня 2017 року. Ця дата стане знаковою в історії релігійного життя в Україні, як і дата 17 листопада 2017-го, коли Верховна Рада схвалила закон №5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів» — акт про призначення вихідного дня на 25 грудня.
«Ми прийняли і підтримали рішення Верховної Ради щодо офіційного святкування в Україні Різдва Господа Ісуса Христа 25 грудня. Прагнемо святкувати Різдво разом з цілим сві-том, бо, зреш-тою, це логічно, гарно й побожно, коли спершу святкується Різдво, а вже тоді — Новий рік, — зазначив у коментарі РІСУ очільник Галицької єпархії УЛЦ пастор Тарас Коковський. — Благовіщення 2018-го будемо відзначати 25 березня, відповідно до дати Різдва 25 грудня, а інші свята — за Новоюліанським календарем».
Вірні УЛЦ є конфесійними лютеранами, які водночас дотримуються східного обряду. «Це — одна з причин того, що ми вирішили перейти саме на Новоюліанський календар. Друга причина — наша історична традиція, спадщина: українське лютеранство виникло тоді, коли східний обряд уже був дуже близьким і рідним нашому народу. Отож ми прагнемо зберегти цю спадщину. Ми наразі послуговуємося відповідним до цієї традиції календарем, служимо пристосовану до нашого сповідання літургію Івана Золотоустого, — пояснює пастор Тарас Коковський. — Рішення синоду продиктоване бажанням зберегти нашу історичну традицію і вшанувати здобутки наших отців-засновників та перших вірних нашої церкви».
Наразі в УЛЦ є три єпархії: Галицька, Київська/Центральна і Східна, в яких діють понад 30 громад і духовних/місійних станиць.
Нагадаємо читачам, що Новоюліанський календар був розроблений сербським астрономом Мілутіном Міланковичем у 1923 році для ви-правлення хиб юліанського календаря. Нині Новоюліанського календаря дотримується більшість православних церков світу, зокрема Константинопольська, Александрійська, Антіохійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська, Албанська, Православна церква в Америці. Поширена думка про те, що більшість православних церков дотримується юліанського календаря і святкує Різдво 7 січня, є помилковою. Тож називати дату святкування Різдва 25 грудня католицькою — хибно, бо вона і православна. Так само помилковою є думка про те, що всі протестанти святкують Різдво 25 грудня.
Довідково. Українська лютеранська церква є правонаступницею Української євангельської церкви авгсбурзького віросповідання, історія виникнення якої сягає 20-років ХХ століття. Очільником та провідником українського лютеранства в ті часи став уродженець Тернопільщини пастор Теодор Ярчук, який загинув від рук НКВС на початку Другої світової війни. Після цілковитого знищення в радянський період УЛЦ відродилася на початку 1990-х.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206