Переглядів: 473

Дорогою святого Якова

27 листопада в Одесі відбудеться презентація нової книги Дзвінки Матіяш — «Дорога святого Якова».

Це — твір-розповідь, книга-життя про грандіозну пішу мандрівку, знайомства з надзвичайними людьми, нереальні фізичні та духовні зусилля. А ще — про те, як, вирушаючи з наплічником у далекі краї, ти в результаті приходиш до себе самого.

Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки Дзвінка Матіяш пережила разом зі своїм чоловіком Євгеном Іларіоновим. За словами письменниці, дорога святого Якова стала для неї духовним лікуванням й очищенням, шляхом до самої себе. Чи не за цим ідуть цим непростим шляхом тисячі паломників, серед яких нерідко діти і важко-хворі?

«Я дізналася про дорогу святого Якова від чоловіка ще коли ми були неодружені, але тоді не звернула на його розповідь особливої уваги. Є багато цікавих місць на землі, включно з паломницькими маршрутами, але всюди не побуваєш, — якось так я тоді подумала. А два роки тому у Кракові купила книгу польського подружжя з Варшави — Емілії і Шимона Соколіків — про їхнє паломництво до Сантьяґо. І там кожен розділ відкривався картою, шматочком маршруту. Мені від цих карт перехопило подих…Того літа, коли прочитала книгу Соколіків, я «захворіла» на цю дорогу... Мені приснився сон, що йду цією дорогою — перебуваю біля Памплони (міста фієст, боїв биків), яке надихало Гемінґвея… І я так затужила за цією дорогою… за тим, щоб там бути. То вже не була мрія чи забаганка, а насущна потреба. Тоді мені було складно раціонально пояснити, чому мушу пройти цю дорогу. Тому що треба. Тому що так має бути. Тому що інакше не можна», — каже письменниця.

У цій книжці-щоденнику є усе, про що варто дізнатися майбутньому мандрівникові: стан постійного перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з паломниками з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було би зустріти тепер і багато років тому. А ще в ній зібрана інформація про паломницькі центри, де довелося ночувати нашим подорожнім, поради, як заспокоїти перевтомлені від ходьби м’язи, чим швидко втамувати голод та які речі варто залишити вдома, аби полегшити наплічник.

Дзвінка Матіяш — письменниця, перекладачка. Має молодшу сестру Богдану Матіяш і старшу сестру Софію (Раду) Матіяш (яка вже багато років є черницею монастиря сестер студиток у Львові й також займається перекладацькою діяльністю). У 1995—2002 роках Дзвінка навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». З 2002-го по 2006-й — в аспірантурі в Європейському колегіумі поль-ських та українських університетів (Люблін, Польща). Відома як авторка двох романів — «Реквієм для листопаду» і «Роман про батьківщину». Народилася та мешкає у Києві.

Зустріч з письменницею Дзвінкою Матіяш та фотографом Євгеном Іларіоновим відбудеться у салоні Спілки художників (вул. Катерининська, 18). Початок о 18.30.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua