№ 105 (21896) четвер 23 листопада 2017 року

Переглядів: 6381

Про дороги, фортецю і відкликаного депутата

Порядок денний 14-ї позачергової сесії Одеської обласної ради містив лише шість питань, однак у залі депутати затрималися надовго.

Головним питанням було внесення змін до обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист і турбота», яка передбачає надання фінансової допомоги малозабезпеченим громадянам, багатодітним сім’ям, людям поважного віку, ветеранам бойових дій, інвалідам та іншим категоріям, які потребують такої підтримки. Потрібно було також заручитися згодою обранців щодо внесення  певних змін до бюджету Одещини на нинішній рік, вирішити кілька майнових питань, розглянути низку депутатських запитів.

Озвучуючи та обґрунтовуючи необхідність перерозподілу коштів на адресну допомогу, директор департаменту соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Лілія Коваленко аргументувала, що надійшло майже три тисячі заяв від людей, яким потрібна та чи інша допомога. І можливість надати її є, адже утворився надлишок коштів з низки пунктів програми, які й можна скерувати на адресну матеріальну підтримку.

Переглядів: 574

Міськсад: повернути історичні межі


Сотні, якщо не тисячі одеситів, збурених звісткою про намір звести на території Літнього театру Міськсаду черговий торгово-розважальний комплекс, у суботу приєдналися до акції протесту, перший етап якої відбувся у вівторок (див. «Сокира над Міськсадом» у «ЧН» за 16 листопада).

Але якщо першого разу зібралося кілька десятків переважно молодих людей, то в суботу до середмістя зійшлися-з’їхалися цілими родинами, щоб завадити намірам муніципальної влади та її однодумців-забудовників назавжди вкрасти в одеситів осердя культурного-історичного ареалу міста.

На жаль, не обійшлося без провокацій, що вилилося у сутички з поліцією із застосуванням газових балончиків, запаленням димових шашок і вибухами петард. І все ж активісти розблоку-вали вхід до Літнього театру, зняли ворота і віднесли на Думську, де ними загородили двері до міськради.

Переглядів: 676

Дистанційні уроки у Курісовській школі

У Курісовській загальноосвітній школі I-III ступенів Лиманського району відкрили сучасний дистанційний клас.

«Це не просто комп’ютерний клас — він функціонує на основі технології «тонких клієнтів». Комп’ютери тут об’єднані в одну мережу. Звісно, є інтерактивна дошка та wi-fi. Це один з перших класів в області, який побудований за уніфікованою технологією. До нього зможуть підключатися вчителі з інших освітніх закладів. До кінця навчального року ми створимо такі класи в усіх опорних школах регіону», — зазначив заступник голови облдержаадміністрації Сергій Колебошин.

Тепер в учнів опорної школи є можливість навчатися дистан-ційно. Наприклад, слухати онлайн-уроки, які проводитимуть педагоги з Одеси чи інших місць області. Задля цього вчитель не повинен перебувати в самому класі — дітям допомагатиме тьютор. У деяких районах, зауважив Сергій Колебошин, бракує вчителів точних наук та іноземної мови, а завдяки новій технології ця проблема вирішиться. У цьому класі буде також можливість підключатися до єдиного освітнього порталу Одеської обласної державної адміністрації, складовою частиною якого стане онлайн-платформа для підготовки до ЗНО «Be Smart», котру найближчим часом представлять на національному рівні.

Переглядів: 560

Свято свободи і гідності

21 листопада Україна урочисто відзначила День гідності та свободи, встановлений на честь двох знаменних і доленосних подій у нашій новітній історії — початку Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013-го.

На вшанування цієї дати в Одесі відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку, в якій взяли участь голова облдержадміністрації Максим Степанов та його заступники, перший заступник голови обласної ради Олег Радковський, мер Одеси Геннадій Труханов, представники командування військ Південного оперативного напрямку, правоохоронних органів, духовенства, громадські і партійні діячі.

Поклавши квіти до підніжжя Кобзаря, учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за свободу і гідність України, її територіальну цілісність.

Після урочистого маршу роти почесної варти Південного оперативного напрямку, студенти Одесь-кого училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича та Одеського театрально-художнього училища виконали вокально-драматичну композицію за творами Тараса Шевченка.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Переглядів: 602

На Майдані — як на фронті

Президент України Петро Порошенко 21 листопада підписав закон щодо надання статусу учасника бойових дій особам, які постраждали під час Революції Гідності.

«Тим, хто на барикадах Майдану отримав поранення чи втратив здоров’я, віднині надається статус учасника бойових дій. Я сьогодні підписав відповідний закон, який відновлює справедливість», — наголосив глава держави.

Петро Порошенко підкреслив, що спецоперація Кремля зі зриву підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом була частиною гібридної війни проти України, тому учасники Революції Гідності робили ту ж саму справу, що й солдати на фронті. І саме «майданівці», додав він, у 2014 році стали першими добровольцями.

Переглядів: 532

І що це за життя, якщо без України?!

Хто вони — наші герої, захисники? Це прості молоді хлопці й дівчата, дорослі чоловіки й жінки, які, не ховаючись за спинами інших, пішли на фронт захищати нас й Україну від російського агресора.

Нещодавно відвідала поранених воїнів в Одеському військовому шпиталі. Скільки гідності, мужності, синівської любові і смутку побачила в їхніх очах — словами не передати. Саме вони своїм прикладом показали всьому світові силу й незламність українського духу.

Ці хоробрі воїни заслуговують найвищих нагород. Але, мабуть, їм і важливо, і приємно чути від простих людей щире «Дякую!». Принесіть пораненому квітку чи малюнок своєї дитини зі словами вдячності. Тоді воїн-захисник зрозуміє і переконається, що «все не марно».

Переглядів: 737

Запалімо пам’яті свічки!

25 листопада Україна вшановуватиме пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років.

Цього дня в Одесі представники громадських, політичних і релігійних організацій — незалежно від їхніх політичних поглядів — проведуть уже традиційні спільні масові заходи.

Так, о 14.00 розпочнеться жалобна церемонія біля пам’ятника жертв голодоморів, що на перехресті Лідерсівського бульвару, вулиць Базарної та Леонтовича (колишня Бєлінського).

О 14.30 — покладання композицій з колосків та квітів (там же).

О 15.40 — збір громадськості на Соборній площі.

О 16.00 — загальнонаціональна хвилина мовчання, акція «Запали свічку пам’яті», панахида та мітинг-реквієм (Соборна площа).

Переглядів: 6011

Щоб приборкати АЧС

На завтра, 24 листопада, заплановане засідання комісії щодо закінчення карантину у селі Василівка Біляївського району, запровадженого у жовтні через спалах африканської чуми свиней.

У другій половині грудня спливає і термін карантину, запровадженого через ту ж таки АЧС у селі Криничне Болградського району.

В обох населених пунктах, щоб зупинити поширення вірусу, здійснено комплекс оздоровчих заходів, затверджених рішеннями державних надзвичайних протиепізоотичних комісій. Усього за період карантину у Біляївському районі було ліквідовано 254 свині, у Болградському — 79. 

«Мешканцям та підприємцям, які втратили поголів’я, відшкодують втрати. У Болградському районі підготовлений пакет документів, яким передбачено відшкодування у розмірі більше 115 тисяч гривень. Їх виплатять із резервного фонду районного бюджету. Причиною спалаху стало занесення вірусу з інших областей. Зараз ми встановлюємо транспорт, який «пройшов» через наші пости і «зайшов» на територію», — зауважив перший за-ступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук.

Переглядів: 2393

Достукатися до себе

Олівчику-мізинчику, чому ти гострою скабкою застряг у моєму серці ще з далеких тридцятих років? Невже і справді такою непереборною була ота моя дитяча спокуса?

А може, ти опосередковано перегукуєшся з нинішнім гаслом патріотів-сподвижників «Почни з себе»? Адже ми спочатку нашої Незалежності взяли курс на Захід й будуємо Україну нову, з європейськими стандартами життя.

І хоч колишній президент, наша ганьба Янукович, давно живе в Росії, втікши від Революції Гідності й народного гніву, справи наші кепські. Бо владу в Україні узурпувала клептократична олігархія, тому у нас практично нема ні реформ, обіцяних Порошенком, ні перезавантаження влади, ні боротьби з корупцією чи рейдерством.

Ось чому сьогодні так гостро-злободенно лунає цей лозунг: «Почни з себе». Це звернення і до адекватних співвітчизників, і до темної маси, яка боїться власної тіні й іще не визначилася зі своїм вибором.

Переглядів: 510

«Батьківщина» перемогла на довиборах в ОТГ Одещини

За результатами виборів до рад ОТГ, які проходили 29 жовтня, у трьох громадах Одеської області були оголошені довибори на тих округах, де кандидати в депутати набрали однакову кількість голосів, що не дозволило визначити переможця.

Довибори відбулися минулої неділі, 19 листопада. За її результатами, в усіх трьох громадах перемогли кандидати від «Батьківщини». А відтак, за остаточним результатом підрахунку голосів, впевнену перемогу на виборах до рад об’єднаних тергромад отримала «Батьківщина», набравши 32,5% під-тримки. Відтак, у новостворених громадах ця політична сила представлена загалом 51 депутатом.

Окрім того, представники «Батьківщини» очолили дві об’єднані територіальні громади: Тетяна Матрос обрана головою Цебриківської селищної ОТГ, а Валерій Григораш став головою Березівської міської ОТГ.

Переглядів: 6092

Новий закон про ЖКГ : Що зміниться для споживачів і чи так страшна пеня за «комуналку»

Сміття, яке вивозиться щодня, утеплені під’їзди, гарячі батареї у квартирах замість вічного ремонту труб на початку опалювального сезону. Саме такими стануть комунальні послуги для населення після прийняття парламентом нового закону «Про житлово-комунальні послуги», — обіцяють у Верховній Раді. Він може перевернути догори дриґом сферу ЖКГ і створити справжній ринок послуг, прибрати монополію постачальників і дати споживачам можливість контролювати комунальників, у тому числі — штрафувати.

Закон містить як позитивні, так і спірні моменти і вступить у силу через півроку. Розглянемо головні його зміни.

Корисні нововведення

Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» став чи не першим законодавчим актом, яким споживачам дали можливість реально впливати на постачальників комунальних послуг. Зокрема, українці тепер зможуть укладати як індивідуальні, так і колективні договори з постачальниками і керуючими компаніями. Зможуть вимагати від комунальних підприємств виплати штрафу за неналежну роботу або неякісні послуги, не оплачувати «комуналку» за час тривалої відсутності у квартирі (понад 30 днів). Постачальників послуг зобов’яжуть надавати споживачам детальну інформацію про будь-які ціни, прописа-ні в договорах, дані про обсяг всіх спожитих будинком послуг, а також інформацію про сусідів-боржників.

Переглядів: 525

Сиві блогери наступають

Залучення людей поважного віку до активного користування сучасними засобами комунікації, зокрема інтернетом, — така мета проекту «Бабусі оналйн».

У червні цього року в Одесі відбувся тренінг для тренерів, на якому вони опанували програму експрес-навчання для людей поважного віку. Після цього у містах та містечках України розпочалися дводенні тренінги вже для літніх людей. Географія проекту охоплює 10 міст у семи областях: Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Одеській та Тернопільській. У кожному з міст передбачається проведення двох тренінгів: для пенсіонерів-початківців та для «просунутих юзерів». Для бага-тьох тренерів, що допомагають літнім людям опановувати новітні технології, цей досвід — перший у житті, унікальний. Серед них — представники різних професій, люди з різним життєвим досвідом: викладачі вишів, журналісти, громадські діячі, директор видавництва, 18-літня студентка коледжу і соціальні працівники.

Цікаво, що перший тренінг, організований БФ «Крок назустріч», провела у Києві 18-літня студентка коледжу Ліза Мельник разом із командою волонтерів. У навчанні взяло участь 17 осіб у віці від 52 до 82 років, серед яких 11 жінок та 6 чоловіків. Учасники подолали страхи, пов’язані з освоєнням комп’ютера, отримали знання та набули практичних навичок, створили електронні скриньки. А далі все, так би мовити, пішло-поїхало.

Переглядів: 498

У середньому — на 556,75

Як відомо, у жовтні з огляду на зміни, внесені до пенсійного законодавства, великій частині українських пенсіонерів підвищили виплати. Прокоментувати, як цей процес пройшов у нашому регіоні, ми попросили начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександра Буряченка.

Як нагадав Олександр Євгенович, всі перерахунки проводилися у два етапи. Перший — осучаснення пенсій, тобто перерахунок раніше призначених виплат з використання єдиного показника заробітної плати, який використовується для призначення пенсій у 2017 році (на рівні 3764 гривні 40 копійок) та показника вартості одного року страхового стажу (на рівні 1 відсотка). Другий — перерахунки у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непраце-здатних осіб до 1452 гривень. Ще один соціально значущий крок — із жовтня відновлено виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному обсязі.

У підсумку пенсії підвищено 534785 пенсіонерам Одещини. Середній розмір збільшився до 2268,33 гривні проти 1759,28 до перерахунку, тобто середньому на 556,75 гривні.

Переглядів: 481

Оподаткування вирощеного на власній ділянці

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Відповідно до пп. 165.1.24 ПКУ не оподатковуються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй для ведення:

— садівництва та/або для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

— особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Переглядів: 548

«Если не возьмемся теперь же...»

25 листопада — День пам’яті жертв Голодомору

У ХХ столітті більшовицька влада організувала в Україні три голодомори. Найжорстокіший з них був у 1932—1933 роках, коли загинуло більше десяти мільйонів українців. Навесні 1933-го голодною смертю в Україні щодня помирало 25000 людей, щогодини — близько 1000, щохвилини — 17.

На жаль, ще й сьогодні значна частина наших співвітчизників події 1932—1933 років оці-нює радянськими мірками, тобто завчено повторює: «Вєздє голодалі». Чи ж «вєздє»? Відповідно до постанови ЦК ВКП(б) від 22 січня 1933-го на кордонах УРСР і навколо промислових міст встановлювалися загороджувальні загони, щоб не допустити (цитую пункт 2) «масовий виїзд селян з України в інші краї і в’їзд на Україну з Північного Кавказу». Так запобігали проникненню голодуючих селян у регіони, де можна було роздобути продукти харчування. Слово «голод» в СРСР було заборонене. Навіть у сім’ях люди боялися говорити на цю тему. Тому напередодні четвертої суботи листопада — Дня пам’яті жертв Голодомору — хочу розказати про ту трагедію мовою документів.

Переглядів: 540

Дорогою святого Якова

27 листопада в Одесі відбудеться презентація нової книги Дзвінки Матіяш — «Дорога святого Якова».

Це — твір-розповідь, книга-життя про грандіозну пішу мандрівку, знайомства з надзвичайними людьми, нереальні фізичні та духовні зусилля. А ще — про те, як, вирушаючи з наплічником у далекі краї, ти в результаті приходиш до себе самого.

Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки Дзвінка Матіяш пережила разом зі своїм чоловіком Євгеном Іларіоновим. За словами письменниці, дорога святого Якова стала для неї духовним лікуванням й очищенням, шляхом до самої себе. Чи не за цим ідуть цим непростим шляхом тисячі паломників, серед яких нерідко діти і важко-хворі?

Переглядів: 501

У полі незримого

Виставкові майданчики Одеси явили нам майже водночас діаметрально протилежні за своїм змістом мистецькі проекти, що обумовлені історичною ґенезою художніх форм і різними сенсами творів митців, які належать різним епохам.

15 листопада у Художньому музеї відкрилася ретроспектива творів уродженця Одещини, представника відомого мистецького роду Василя Химочки (1950—2016), а вже наступного дня ми стали свідками заключної частини довготривалого проекту, ініційованого Одеською філією Грецького фонду культури на ознаменування 165-ї річниці від дня народження Киріака Костанді — «Маловідомий К.К. Костанді (1852—1921), його учні і послідовники».

Творчість Василя Химочки оригі-нальна за формою і національна за духом. У своїх картинах він закодував кращі ментальні риси українця, продемонстрував безперервність і синкретичність українських вірувань періоду язичництва й християнства.

Переглядів: 520

Чума безпам’ятства

Гості міста, які гуляють головним парком Одеси — парком ім. Т.Г. Шевченка, неодмінно звертають увагу на аркадну стіну з башточкою. Подібні споруди асоціюються з середньовічними битвами, хмарами стріл, що закривають небо, гуркотом фортечних гармат. Стіна ця, названа Карантинною, у XIX столітті справді захищала місто, але аж ніяк не від ворожих стріл...

Після взяття Хаджибея на підвищеному березі над затокою за наказом Олександра Суворова у 1793 році була зведена фортеця для захисту зовнішнього рейду майбутнього міста. Ліва вежа, пристосована під арсенал, отримала назву Порохової, права — Сторожової. Щоправда, жодного пострілу гарнізон фортеці не зробив, а до 1810-го вона взагалі втратила будь-яке фортифікаційне значення.

Після страшної чуми 1812 року, коли помер кожен дев’ятий одесит, фортечні споруди і прилеглі території вирішили передати Одеському карантину. Стіна відділяла карантинне кладовище, розташоване на плато, від самого карантину — поселення, що стояло на прибережному схилі. Сторожова вежа виконувала функцію карантинного моргу й отримала назву Мертвецької. Цвинтар Одеського портового карантину був заснований у 1822 році. Із 1823-го, після капітальних робіт та впорядкування, Одеський карантин став взірцевим не тільки на території Російської імперії, а й у Європі. Від кладовища до порту вела дорога «для провезення людей і доставки зачумлених речей у чумний квартал». Під час Кримської війни, у 1853—1854 роках, у карантині тимчасово роз-міщувалися військовополонені, а також поранені воїни. На Карантинному кладовищі були поховані перші захисники Одеси, які загинули в бою з англо-французькою ескадрою 10 квітня 1854-го. Поряд з ними були могили моряків англійського фрегата «Тигр». Там же поховані 77 учасників Альмінської битви, що передувала обороні Севастополя.

Переглядів: 630

Як не треба лікувати застуду

Хто не знає, як лікувати застуду?! Питання риторичне, бо ж є вічно живі бабусині рецепти, поради сусідки, компетентна думка знайомого ветеринара або сантехніка. 

Втім, далеко не всі звичні, здавалося б, традиційні засоби боротьби із застудою є оптимальними й корисними. Тож яких типових помилок ми припускаємося часом при її лікуванні? Про це ми вирішили розпитати фахівця — доцента, кандидата медичних наук Ірину ШАЛЬКО.

— Застуда, як правило, починається з нежитю, кашлю, чхання. І далі часто-густо ми припускаємося типових помилок у її лікуванні.

— Які ж це помилки?

— Застуду часто плутають з грипом. Але варто знати, що, як правило, грип починається раптово з дуже високої температури, яка може доходити до 39 градусів, потім же (через два — чотири дні) — з’явитися нежить або кашель. При застуді ж температура може зовсім не підвищуватися або бути незначною (37,5 градуса). Ще один симптом, який часто притаманний застуді, — чхання.

Переглядів: 766

Самодіагностика за хвилину

Усі ми знаємо, як важливо стежити за своїм здоров’ям. Однак мало хто любить відвідувати лікарів.

Утім, як твердять фахівці, є простий і швидкий спосіб перевірити своє самопочуття, не виходячи з дому. 

Візьміть звичайну ложку і проведіть нею по всій поверхні язика, рясно змочивши слиною.

Переглядів: 516

Багатофункціональний нашатирний спирт

Нашатирний спирт має бути в кожній домашній аптечці як засіб проти запаморочливого стану, втрати свідомості. А крім цього, він широко використовується у домашньому господарстві.

Ви збираєтеся мити фарбовану підлогу, віконні рами, двері? Додайте у воду кілька ложок нашатирного спирту — він надасть фарбі блиску.

Влийте у воду для прання білої білизни нашатирний спирт (1 столова ложка на відро води) — і вам не потрібні будуть відбілювачі.

Переглядів: 483

Перша серед приправ

Серед європейських дієтологів провели опитування: яка зелень найкорисніша і найбезпечніша? Більшість віддала перевагу селері.

Справді, у селери є низка переваг перед іншими приправами. Варто почати з того, що вміст ефірних олій у ній не такий великий, як в інших прянощів, тому вона безпечна для більшості людей із захворюваннями нирок, печінки і шлунково-кишкового тракту. Зелень селери використовується для лікування нервових розладів, які виникають унаслідок перевтоми. А ефірна олія, що міститься у корінні та стеблах, стимулює секрецію шлункового соку.

Вважається також, що селера здатна впливати на процес уповільнення старіння. Унікальний склад вітамінів і мінералів у цій рослині забезпечує стійкість клітин організму до шкідливих впливів. Через це зелень селери рекомендується включати у меню хворим на цукровий діабет. Зважаючи на те, що селера покращує водно-сольовий обмін в організмі, особливо корисно регулярно вживати її літнім людям.

Переглядів: 534

Таємниці юрського періоду

Вершина харчового ланцюга

Міжнародна група вчених виявила перші докази того, що близько 200 мільйонів років тому на території Південної Африки гуляли гігантські хижі ящери. Як повідомляє портал PLOS, кілька трипалих слідів належать новому, раніше невідомому науці виду Kayentapus ambrokholohali.

Дослідження проводили палеонтологи з Манчестерського університету (Великобританія), Університету Кейптауна (ПАР) та Університету Сан-Паулу (Бразилія). У Лесото на місці, де багато мільйонів років тому протікала річка й куди тварини приходили на водопій, їм вдалося знайти сліди розміром 57 на 50 сантиметрів. Судячи з відбитків лап, ящір з так званої групи мегатероподів — гігантських хижих динозаврів, до якої належить і знаменитий тиранозавр (Tyrannosaurus rex).

Переглядів: 532

Домашня ковбаса без кишки

Ця смачна, соковита, ароматна домашня ковбаса стане родзинкою свята або сімейної вечері. До того ж зроблена вона буде своїми руками з натуральних інгредієнтів.

Для класичної домашньої ковбаси потрібні м’ясо, сало, часник, сіль, перець та інші спеції, а також чисті кишки. Втім, як показала практика, без останніх цілком можна обійтися.

Інгредієнти: 1 кг свинини; 5 зубчиків часнику; 5 столових ложок сухих вершків; 1 столова ложка солі; 1 чайна ложка цукру; 1 куряче яйце; мелений перець, сушені трави — за смаком.

Приготування. Свинину промийте і подрібніть на м’ясорубці або у блендері до отримання однорідної маси. Додайте часник, сухі вершки, сіль, цукор. Змішайте все і ще раз подрібніть отриманий фарш. Розбийте в фарш яйце, додайте мелений перець за смаком і добре вимісіть отриману масу руками, як тісто.

Потім розстеліть на столі пергаментний папір і покладіть на нього фарш, сформувавши батон. Його довжина повинна відповідати розмірам вашої каструлі: ковбаса має повністю поміщатися в ємності. Загорніть фарш у пергамент і міцно зав’яжіть нитками. У вас повинно вийти щось на зразок цукерки. Якщо зав’язати неміцно, то жир витече і ковбаса буде сухою. Отриману заготовку загорніть у фольгу, добре затиснувши хвостики. А з фаршу, що залишився, зробіть такі ж ковбаски.

Переглядів: 708

Залюблена у слово й квіти

І знову непоправна втрата у нашої «Чорноморки» — після тривалої недуги пішла в кращі світи прекрасна людина, наша колега, яка працювала літературним редактором, Ждана Іванівна ЗІНЧЕНКО.

Так склалося, що змолоду й до сивих скронь їй довелося бути опорою в сім’ї, брати на себе відповідальність за життя, здоров’я рідних, близьких. Спершу, ще в 1960-х, коли по за-кінченні філологічного факультету Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова поїхала з чоловіком учителювати в далеке село на Сумщині. У край соснових лісів, цілюще повітря яких таким необхідним було Володимирові. Там же після передчасних пологів довелося виходжувати, плекати крихітку-синочка, хоча на той час мало хто вірив, що з того щось вийде. Та всесильна материнська любов перемогла. На славу зростав її Славко, але рано залишився напівсиротою. Пішов із життя рідний батько, коли малому не було й десяти. Згодом тішило серце жінки, що другий чоловік — Леонід Міщенко, глибоко порядна людина, сприйняв її сина як рідного.

Жити б та й жити. Син — моряк далекого плавання, чоловік — на відповідальній, авторитетній посаді, цікаве, повноцінне життя. Ніхто й подумати не міг, яким-то буде його фінал. Знову овдовіла Ждана Іванівна, а півтора року тому поховала й єдиного сина. Обох — після тяжкої хвороби, попри всі її надстарання поставити їх на ноги. Втрати остаточно підкосили і її здоров’я…

Переглядів: 504

Будда нагадав про себе?

Під час розкопок буддійського храму в окрузі Цзінчжоу китайські археологи виявили кремовані останки, які, ймовірно, належали Будді і були зібрані ченцями з монастиря Лунсін близько тисячі років тому.

Як повідомило ScienceAlert.com, двоє ченців Юньцзян і Чжімін з храму Манджушри, що належить монастирю, зібрали понад дві тисячі реліквій-кристалів, що залишилися після спалювання останків Будди та інших святих. Вони помістили їх у скриню й поховали в храмі разом зі збереженими зубами і кістками засновника релігії.

Натрапили на артефакт випадково — під час ремонту сільської дороги. Дослідники, що взялися вивчати знахідку, на місці розкопок виявили також 260 статуй заввишки два метри. Втім, фахівці не знають точно, чи були вони поховані разом з останками буддійського святого, як і не впевнені достеменно, що прах справді належить Будді, про що стверджує залишений стародав-німи монахами напис на скрині.

Переглядів: 6263

Ріки, що гублять океан

Останнє дослідження німецьких вчених показало, що 88—95 відсотків від усього обсягу пластикового сміття у Світовому океані припадає на 10 найбільших, із 57 досліджених, рік. 

Вісім з них протікають в Азії —  Янцзи, Інд, Хуанхе, Хайхе, Ганг, Чжуцзян, Амур і Меконг, а дві в  Африці —  Нігер та Ніл.

Пластикові відходи, тільки за попередніми оцінками, вбивають близько мільйона морських птахів, 100 тисяч морських ссавців, а точну кількість загиблої риби взагалі не можливо оцінити.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net