Переглядів: 6351

«Тривожні» кнопки для безпеки

Експерти підрахували, що для обладнання протипожежною сигналізацією всіх закладів соціальної сфери нашої області потрібно щонайменше 714 мільйонів гривень. Це — захмарна сума для бюджетів усіх рівнів.

— Ми наразі знайшли оптимальний шлях: перевірки, інструктаж, встановлення «тривожних» пожежних кнопок, забезпечення можливостей для евакуації в усіх без винятку об’єктах соціальної сфери, — сказав на апаратній нараді під час розгляду питання про проведення позапланових перевірок стану технічної і пожежної безпеки голова облдержадміністрації Максим Степанов.

«Тривожна» пожежна кнопка — це пристрій, який працює від ручного сповіщувача. У разі небезпеки звуковий сигнал подається як на об’єкт, так одночасно його отримують рятувальники на пульт цілодобового спостереження. Вартість такого обладнання у середньому складає близько 7500 гривень.

Заступник начальника ГУ ДСНС України в Одеській області Михайло Вовк (на знімку) звітував про проведену роботу.

За його словами, рятувальники вже перевірили 617 об’єктів на дотримання правил пожежної безпеки, серед яких 482 дитячі садки і школи, 75 закладів охорони здоров’я та лікування, 21 будинок для людей похилого віку та з інва-лідністю, 39 будинків відпочинку й оздоровлення.

За порушення правил пожежної безпеки складено 559 адміні-стративних протоколів на керівників і відповідальних осіб, підготовлено 46 позовів до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємства, з яких 26 уже направлено до суду.

Водночас, до головного управління ДСНС звернулося 6 суб’єктів господарювання щодо проведення позапланової перевірки з питань пожежної та техногенної безпеки в закладах, які належать їм на правах приватної власності.

Михайло Вовк повідомив, що організовані навчання відповідальних посадових осіб правилам пожежної та техногенної безпеки — закінчені. Його пройшли вже 3489 осіб в усіх районах області та в містах обласного значення. Крім того, ГУ ДСНС України в Одеській області провело 60 показових навчань з евакуації людей у випадку пожежі.

— Прикро, що у цій сфері лад не наводився 25 років поспіль. Ми почали цю роботу і скоро побачимо перші результати. Вже підготовлені зміни до чинного законодавства, які унеможливлюють введення в експлуатацію закладів без дотримання норм пожежної безпеки. Проектні пропозиції скеровані до Кабміну, — сказав Максим Степанов.

Про легалізацію зайнятості населення на апаратній нараді доповідав Гліб Мілютін, начальник головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області.

Він, зокрема, повідомив, що на Одещині зросла кількість легально зайнятого населення. Лише за останні два місяці офі-ційно оформлено понад 35 тисяч працівників. І все ж ця проблема залишається. Під час перевірок, а їх уже проведено 255, легалізовано більше тисячі працівників, а на порушників накладено штрафів на суму 4,8 мільйона гривень.

— Мене турбує невисокий рівень легального працевлаштування в області. Отже, очікую від профільних управлінь жорсткіших і рішучіших дій. Задля детінізації заробітних плат треба використовувати всі правові механізми. Якщо підприємець не бажає працювати за законом, накладайте штрафи. Адже йдеться про наповнення бюджету, а відповідно — і про гідні пенсії для громадян, — прокоментував Максим Степанов.

Керівник ОДА також нагадав, що розробляються зміни на рівні державного законодавства, згідно з якими роботодавцеві буде занадто проблематично платити тіньову заробітну плату найманим працівникам, а діяти у правовому полі — не тільки спокійно, але й вигідно.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net