Переглядів: 364

«Сакральний театр» в Одеській опері

У неділю в Одеському національному театрі опери та балету у рамках IV фестивалю італійської барокової музики (Italia Festival Barocco) відбувся концерт «Сакральний театр».

Italia Festival Barocco-2017 почав свій шлях Україною з Києва, де 17 вересня у Національній філармонії відкрився концертом Київського камерного оркестру під диригуванням маестро Альфредо Бернардіні. Згодом форум побував у Маріуполі, Львові, Чернівцях та Харкові.

Концерт в Одеській опері був приурочений до Міжнародного дня музики та 450-річчя від дня народження італійського композитора епохи раннього бароко Клаудіо Монтеверді.

Відкриваючи програму, арт-директорка фестивалю Нансі Мілезіс Романо зазначила, що його мета — познайомити з  перлинами барокової музики сучасну молодь, яка, скоріш за все, ніколи не наближалася до класики, а тим більше — до музики епохи бароко.

На сцені нашого театру — ансамбль La Venexiana, створений 20 років тому маестро Клаудіо Кавіна, найвідомішим італійським контр-тенором свого покоління. Цей колектив виступає на сценах найпрестижніших театрів і на фестивалях у всьому світі (Рим, Париж, Мадрид, Лісабон, Брюгге, Амстердам, Бухарест, Сіетл, Нью-Йорк, Токіо...). Творчість ансамблю у складі Андреа Інгішіано (корнет), Ефікса Пулео (скрипка), Габріеле Паломба (теорба) та Давіде Поцці (клавесин) зосереджена на старовинній італійській музиці, передусім на доробку К. Монтеверді.

Соліст ансамблю — італієць Раффаеле Пе, визнаний впливовою британською газетою The Times найкращим серед італійських контр-тенорів сьогодення, вразив слухачів своїм чутливим та насиченим голосом, який чудово передавав витончені емоції людини епохи бароко. Твори, виконані в Одеській опері, передавали почуття людини Середньовіччя, яка у пошуках сенсу життя звертається до Бога, до Природи, до Всесвіту, звучали сучасно, щиро та відкрито. Оскільки ми сьогодні переживаємо непрості часи, музика епохи бароко знайшла щирий відгук у  серцях присутніх у залі, виявилась близькою за духом. Про це свідчив шквал аплодисментів, якими одесити нагородили гостей.

Концерт «Сакральний театр» відбувся за підтримки Міністерства культури України, Посольства Італії та Італійського інституту культури в нашій країні, благодійного фонду «Платар», низки музичних та освітніх закладів, українських та італійських спонсорів.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net