№ 85 (21876) четвер 21 вересня 2017 року

Переглядів: 606

Дача Ковалевського, 93

У ніч на 16 вересня в дитячому таборі «Вікторія» в Одесі, який працює цілорічно, сталася жахлива пожежа, яка забрала життя трьох дітей. На лікарняному ліжку опинилися троє дівчаток: одна — із забиттям хребта та тупою травмою черева, у другої — опіки ніг та, як і в третьої, — отруєння продуктами горіння.

Ймовірною причиною пожежі Державна служба з надзвичайних ситуацій вважає несправність електроприладів у кімнаті виховательки. Про це під час оперативного засідання заявив начальник головного управління ДСНС в Одеській області Віктор Федорчак. Він наголосив, що новітня світлозвукова протипожежна сигналізація, встановлена у «Вікторії» торік під час високовартісної реконструкції, на момент пожежі була відімкнена. Загальна площа, яку охопило полум’я, — 560 кв. м. До гасіння було залучено 60 рятувальників та 18 одиниць техніки.

Переглядів: 586

Мовне яблуко розбрату, або Як навчатимуться національні меншини

Після початку російської агресії занепокоєння в Києві викликає не лише східний, а й західний кордон.

Повідомлення про сепаратистські настрої національних меншин, що їх, вочевидь, підживлювала російська пропаганда, мали на меті не лише дестабілізувати ситуацію в західних регіонах, а й розсварити Київ із сусідами. Упродовж кількох років Україна докладала значних зусиль для відновлення довіри та зміцнення відносин з Румунією, Молдовою, Угорщиною, однак, схоже, те, що не вдалося зробити 2014 року, ризикує стати реальністю восени 2017-го. І вже традиційно яблуком розбрату стало питання мови.

Переглядів: 577

Мовне яблуко розбрату, або Як навчатимуться національні меншини

Після початку російської агресії занепокоєння в Києві викликає не лише східний, а й західний кордон.

Повідомлення про сепаратистські настрої національних меншин, що їх, вочевидь, підживлювала російська пропаганда, мали на меті не лише дестабілізувати ситуацію в західних регіонах, а й розсварити Київ із сусідами. Упродовж кількох років Україна докладала значних зусиль для відновлення довіри та зміцнення відносин з Румунією, Молдовою, Угорщиною, однак, схоже, те, що не вдалося зробити 2014 року, ризикує стати реальністю восени 2017-го. І вже традиційно яблуком розбрату стало питання мови.

Переглядів: 597

«Чорноморці» в Ізмаїлі

Продовжуються зустрічі колективу «Чорноморських новин» з читачами в різних районах області. Про наші дорожні пригоди та спілкування з миколаївцями ми писали в номері за 16 вересня. Цього ж разу вирушили на південний кордон Одещини, до Ізмаїла.

Слід відзначити, що траса на Рені, про яку тільки лінивий не говорив, беззаперечно, стає кращою. Щоразу меншає ділянок, де доводиться підскакувати, а там, де ще ремонт не за-кінчився, працює техніка. Відтак довгий шлях до Ізмаїла вдається долати дедалі швидше.

Переглядів: 585

Ложка дьогтю за кредити ЄБРР?

У рамках «транспортного тижня» в Одесі відбувся семінар «Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Транспортний сектор».

Про переваги цієї угоди для транспортного сектора України доповідав заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань. Він зазначив, що в рамках Угоди про асоціацію, серед інших, маємо зобов’язання запровадити чотири реформи, які стосуються авіаційного, залізничного, водного та автомобільного транспорту. Це важливі системні реформи, які кардинально змінять транспортну галузь країни. Супротив таким перетворенням шалений, як на рівні про-фільних асоціацій, так і на рівні бізнесу.

Переглядів: 441

Переміг здоровий глузд

Профспілка освітян подякувала фракції «Батьківщина» та особисто Юлії Тимошенко за ефективну співпрацю під час роботи над освітньою реформою та за всі пропозиції до відповідного закону щодо підвищення заробітної плати вчителям.

Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив голова Київської міської профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, зауваживши, що під час розгляду закону про освіту був переломний момент — вирішувалося питання заробітної плати вчителям. «У парламенті переміг здоровий глузд. Зокрема, було підтримано пропозицію лідера «Батьківщини» Юлії  Тимошенко про встановлення посадового окладу вчителям на рівні трьох мінімальних заробітних плат», — пояснив Олександр Яцунь.

Переглядів: 476

І пенсії підвищити, і субсидії зберегти

У «Відродженні» закликають уряд у разі прийняття пенсійної реформи зберегти субсидії всім пенсіонерам

У разі прийняття пенсійної реформи і підвищення виплат для нинішніх пенсіонерів уряд повинен знайти рішення, як зберегти для них субсидії на комунальні послуги. Таку думку в коментарі журналістам висловив керівник Одеської обласної організації партії «Відродження» Василь Гуляєв.

Народний депутат пояснив: якщо урядову пен-сійну реформу ухвалять, відбудеться значне підвищення пенсій для понад п’яти мільйонів громадян, але внаслідок цього частина з них може втратити право на субсидії на комунальні послуги.

Переглядів: 489

ОТГ — це план на майбутнє

Цей традиційний щорічний захід став ефективним майданчиком для обговорення питань і вироблення спільної позиції органів державної влади та АМУ щодо розвитку місцевого самоврядування, вдосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

Головував на форумі київський міський голова, очільник Асоціації міст України Віталій Кличко. У предметному діалозі взяли участь близько 300 осіб, серед яких: лідери громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги, експертного середовища, запрошені голови новостворених ОТГ.

Переглядів: 6576

Саме тут, у школі, все й починається...

Минулої п’ятниці у школі «Надія» Український клуб Одеси відзначив переможців цьогорічного конкурсу вчителів сучасного рівня, котрі викладають державною мовою.

Золота українська мрія: коли все довкола буде українським. Не лише вивіски, різні написи, реклама, а й усе без винятку телебачення та радіо, журнали та газети, коли українська мова у повному обсязі звучатиме на підприємствах та в різних офісах, у концертах, на вулиці, у школах та ВНЗ…

Переглядів: 508

Крайнощі сімейного виховання

Літо — улюблена пора для дітей. Не треба рано вставати і йти до школи, не треба готуватися до уроків. Батьки не сварять за невивчені домашні завдання, погану поведінку. Легше і батькам, бо не треба щодня споряджати дітей до школи. Та тепле сонячне літо сплинуло, прийшла золота осінь. А з нею повернулися уроки, домашні завдання...

Батькам, яким чомусь бракує часу і сил на виховання дітей, вельми кортить всю відповідальність за це перекласти на школу, на вчителів. Але вони не повинні забувати, що формується особистість не тільки в навчальному закладі, а й удома, в родинному колі. Лише у тісній взаємодії шкільного та сімейного виховання можна виплекати хорошу, чуйну, освічену людину. Саме в сім’ї дитина проводить більшу частину часу, тут починають формуватися її індивідуальні моральні якості. На це дуже впливає домашній мікро-клімат, родинні взаємини, морально-культурна поведінка, ставлення старших поколінь родини до молодших і навпаки, до хатніх обов’язків, до сімейних традицій... Із самого малечку діти повинні знати, що таке добре, а що — погано, вміти відповідати за свої вчинки, пояснювати їх…

Переглядів: 6138

Повернення «Тангейзера»

Шанувальники класичної музики з нетерпінням чекали на прем’єру опери Ріхарда Вагнера «Тангейзер».

Музика цього німецького композитора вимагає потужних, так званих вагнерівських, голосів, великих за складом хору та оркестру, посиленого духовими й ударними інструментами. Окрім того, його вистави масштабні за часом.

Переглядів: 587

Як козак став героєм Відня

Наші недруги, прищеплюючи нам почуття меншовартості, тривалий час робили все можливе, аби ми не знали імен славетних українців, якими заслужено може пишатися наша нація. Так сталося і з запорозьким козаком Юрієм Кульчицьким — легендарною людиною, чиє ім’я глибоко шанують в Австрії.

Народився Юрій у 1640 році в селі Кульчиці на Львівщині в українській дворянській сім’ї Кульчицьких-Шелестовичів. Коли йому сповнилося 20 літ, вирушив, як це робили чимало молодих людей, на Січ. Розумного й освіченого новачка, який знав польську, румунську, угорську, німецьку мови та латину, під свою опіку взяв кошовий отаман Іван Сірко. Він записав Юрія до школи товмачів — майбутніх перекладачів, дипломатів, розвідників. Там юнак вивчив ще турецьку і татарську мови, а також ознайомився з навичками дипломатичної роботи. Між цим старанно освоював і військову справу. До речі, в уславленого Івана Сірка було чому повчитися. За своє життя козацький ватажок провів 244 великих і малих битви, був самовіддано хоробрим і на диво винахідливим. Ту кмітливість перейняв від нього й учень.

Переглядів: 6051

Якби ризики усвідомив кожен

Цього року 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них — діти. Ріст захворюваності, як інформує МОЗ, насамперед пов’язаний з низьким рівнем вакцинації. Торік лише 45% дітей зробили планові щеплення від кору, а повторну дозу вакцини отримали тільки 30%.

Кір, нагадують медики, — вкрай небезпечне вірусне захворювання, що є однією з основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання надзвичайно швидко поширюється — вірус передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з недужим. Одна інфікована дитина може стати вірусною бомбою для всього дитячого садочка чи класу. У тому числі й для вчителів.

Переглядів: 486

Незадекларовані реліквії

Завдяки пильності одеських митників дві старовинні православні ікони та кіотний хрест залишилися в Україні.

Дві православні ікони, датовані приблизно кінцем ХІХ століття, намагалася незаконно перемістити через кордон громадянка Росії. Вона їхала як пасажирка в автомобілі під керуванням громадянина Молдови. Для перетину митного кордону вони обрали «зелений коридор», демонструючи таким чином відсутність будь-яких предметів, які потребують обов’язкового декларування.

Переглядів: 6150

Кожен здатен на диво

Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно.

Нагадаємо, історія нашого кінематографа веде свій літопис із вересня 1896-го, коли у Харкові фотограф Альфред Федецький зняв кілька короткометражних документальних сюжетів. День українського кіно отримав статус офіційного державного професійного свята в 1996-у.

Переглядів: 499

Новий препарат від раку

У США схвалили лікування раку препаратом Kymriah, створеним на основі білих клітин крові. Лікування це спрямоване на реорганізацію імунної системи пацієнта з метою атаки на ракові клітини.

Управління контролю якості харчових продуктів і медикаментів повідомило, що це рішення є «історично значущим моментом», а терапія раку «виходить на новий рубіж». Фармацевтична компанія Novartis отримає 475 тисяч доларів за терапію «живими ліками». Препарат призначений для онкологічних пацієнтів і має набагато щаднішу дію, ніж хірургія або хіміотерапія.

Переглядів: 501

Чи легко орієнтуватися в парку Перемоги?

А що складного? Мамам з малечею, старшокласникам, які неквапливо повертаються зі школи, закоханим, людям, що песиків, дрібних і великих, вигулюють, велосипедистам, студентам та іншим відвідувачам парку орієнтуватися просто. Всі знають, де сосновий ліс, у якому водяться майже ручні білочки, де сонячні галявини, кілька пагорбів і довга, мало не через увесь парк, водойма, в яку заглядають плакучі верби, — її можна перейти через два містки. Тут воді радіють качки, пара красенів-лебедів і черепахи, які почуваються пречудово. Над ними кружляють чайки, інколи сваряться з ненажерливими міськими голубами.

А ось спортсменам-орієнтувальникам ой як складно! Не може бути, заперечите ви. А ось і може, сам спостерігав. Спекотного вересневого дня під час прогулянки звернув увагу на біло-помаранчеві мітки з тканини в різних місцях — так у спортивному орієнтуванні позначають контрольні пункти (КП). Подумав, певно, початківців навчають. Але моя допитливість отримала винагороду: виявилося, що в нашому парку змагалася еліта українського спортивного орієнтування!

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net