Переглядів: 6033

Статус для вуличних котів

Одеських вуличних котів і кішок збираються визнати частиною екосистеми міста.

З відповідним зверненням до голови комісії з питань екології і надзвичайних ситуацій міськради Олександра Іваницького звернулися громадські організації та ініціативні групи допомоги тваринам.

Зграя мурчиків і турботливі одесити, які їх підгодовують. Побачити таке можна щодня ледь чи не в кожному одеському дворі — як у приватному секторі, так і біля багатоповерхівок. І не дивина, бо в нашому місті тих, хто любить і захищає пухнастиків, набагато більше, ніж тих, кому вони чомусь заважають жити.

За висновками зоозахисників, проблема безхатніх кішок в Одесі стоїть гостріше, ніж із собаками. За останні роки в нашому обласному центрі мурчиків розвелося вже ну дуже багато. Точної статистики, враховуючи масштаби міста, ні в кого нема. Але навіть приблизні підрахунки вражають. За припущенням активістів, у кожному дворі проживає щонайменше п’ять котів-безхатьків.

«За даними 2015 року, в Одесі — 43 тисячі житлових будинків: 35 тисяч приватних і 8 тисяч багато-квартирних. Отже, біля наших осель мешкає як мінімум 40 тисяч кішок. А якщо ще взяти до уваги тих, що туляться у парках, на схилах біля моря, біля навчальних закладів, гаражів, на будівельних майданчиках, — можемо сміливо говорити, що в Одесі понад 50 тисяч нічийних кішок», — зауважила Катерина Бродська, представник ініціативної групи «Кіт і пес».

І все це кількатисячне товариство потребує захисту, догляду і, щонайменше — контролю за популяцією, який проводити можна лише в один спосіб — за допомого стерилізації. Останніми роками цим займався «Німецький притулок для тварин». «Він уклав договори з понад 30 ветеринарними клініками міста. У них було дуже зручно за місцем проживання проводити стерилізацію хвостатих вуличних сусідів. Таких безпечних для мурчиків і водночас ефективних операцій було зроблено понад п’ять тисяч», — зазначила Тетяна Волошина, голова ГО «Одеське міське товариство охорони і захисту тварин».

Містяни стерилізували котів у «Німецькому притулку» з власної ініціативи. Офіційної міської програми, спрямованої саме на вирішення проблеми з їх популяцією в Одесі, й досі нема. Діє лише програма щодо стерилізації собак. Зоозахисники, ініціюючи включити мурчиків у частину екосистеми міста, цю ситуацію збираються змінити. «Якщо нашу пропозицію підтримають, внесуть доповнення до вже існуючої програми, то там, нарешті, з’явиться пункт і щодо кішок», — зауважила Тетяна Волошина.

У Києві, Львові, Варшаві й інших європейських містах котів і кішок уже давно визнали частиною екосистеми і задекларували на рівні місцевої влади гуманне ставлення до них. Якщо й у нас підтримають проект, підготовлений зоозахисниками, у представників сімейства котячих з’явиться додатковий пріоритет: офіційно можна буде встановлювати на вулицях будиночки для пухнастих і, нарешті, з’явиться муніципальний притулок для них, де, зокрема, стерилізація проводитиметься за доступними цінами. Зараз усі витрати за ці процедури беруть на себе зоозахисники і в рази переплачують за них у приватних ветклініках. «Для нас дуже важливо, щоб в Одесі була муніципальна ветеринарна клініка. А якщо вона ще й матиме філіали в усіх районах міста — це ідеальний варіант. Там тварин можна буде стерилізувати і лікувати, залишати на утримання за досить символічну плату», — каже Тетяна Волошина.

Зараз зоозахисники разом із членами комісії з питань екології і надзвичайних ситуацій Одеської міської ради готують відповідний проект рішення щодо включення котів та кішок у частину екосистеми міста, й сподіваються, що найближчим часом його розглянуть і схвалять на сесії міськради.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua