№ 84 (21875) субота 16 вересня 2017 року

Переглядів: 473

Місія здійсненна

Тим, кому здається, що головною політичною подією тижня, починаючи з неділі, 10 вересня, є нелегальний перехід українського кордону паном Саакашвілі, повідомляю: він живий, здоровий і досі на волі. І це все про нього. Далі — про справді важливе.

Питання назрілоі перезріло

У вівторок, 12 вересня, в Нью-Йорку відкрилася 72-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. В її роботі бере участь українська делегація з десяти осіб на чолі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним. У загальнополітичній дискусії, яка відбудеться 19—20 вересня, виступлять глави держав та урядів. Серед них — Президент України Петро Порошенко.

Переглядів: 6203

Чиновницька вольниця

Цього літа лише 44 відсотки із 97 тисяч дітей пільгових категорій, які мали законне право відпочивати за кошти держави, провели час у таборах і в санаторних закладах.

У департаменті соціальної та сімейної політики ОДА, директор якого Лілія Коваленко звітувала на щотижневій апаратній нараді про підсумки літньої оздоровчої кампанії, запевняють, що на місцях існують відповідні програми, але на них не виділяють грошей, а в деяких районах не роздають навіть путівки до літніх таборів, закуплені за кошти державного бюджету. Як результат — діти влітку сидять вдома замість того, щоб весело і з користю відпочивати.

Переглядів: 529

Крізь терни до хороших людей

– А коли ж до вас «швидка» доїде?

–  Якраз на пиріжки (поминки) і доїде.

Це не чорний гумор. Це реальна відповідь, яка відображає дійсність. І в таких жахливих реаліях живуть у Миколаївському районі нашої області. У цьому ми, журналісти «Чорноморських новин», мали нагоду пересвідчитися минулої п’ятниці, відвідавши Миколаївку у рамках промо-туру, приуроченого до 100-ліття газети.

Вирушаючи у дорогу, водій Єв-ген (забігаючи наперед, дякуємо йому за витримку і професіона-лізм, що живими-цілими привіз нас назад, до Одеси) прийняв, здавалося б, правильне рішення: їдемо київською трасою, а там, через Андрієво-Іва-нівку, до Миколаїв-ки рукою подати. Але те «рукою подати», оті 36 злощасних кілометрів, зазначених на вка-зівнику, і стали справжнім випробуванням для кожного з нас, що вже й казати про водія.

Переглядів: 465

Жодні слова не замінять розслідувань!

Представники українських громадських і медійних органі-зацій та журналістської спільноти у день 17-ї річниці зник-нення Георгія Гонгадзе звернулися з відкритою заявою до Президента України, прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ та генпрокурора з вимогою системно вживати всіх заходів, необхідних для повноцінного захисту права громадян на інформацію, та гарантувати безперешкодну діяльність журналістів. У заяві, зокрема, йдеться:

«Минуло 17 років із дня вбивства журналіста Гонгадзе, однак досі не встановлено замовників цього резонансного злочину. Ми закликаємо ГПУ або завершити розслідування щодо замовників і вручити підозри, або розкрити матеріали досудового розслідування, визнавши, що минуло багато часу й тепер уже практично неможливо зібрати докази щодо замовників.

Переглядів: 485

Яким транспортом їдемо у Європу?

Одеса — визнаний центр логістики в Україні. Окрім найбільших портів — Одеського, Чорноморського (колишнього Іллічівського), Южненського, Ізмаїльського, Ренійського, це ще й міжнародний аеропорт «Одеса», залізничні вузли Одеса та Подільськ (колишній Котовськ), стратегічне переплетення автомобільних шляхів. Одеський регіон — один із найважливіших транспортних з’єднань, що має розгалужену та розвинену інфраструктуру.

Цими вересневими днями морська столиця України приймала одразу кілька представницьких транспортно-логістичних форумів. Про деякі з них ми вже повідомляли.

Переглядів: 6058

Статус для вуличних котів

Одеських вуличних котів і кішок збираються визнати частиною екосистеми міста.

З відповідним зверненням до голови комісії з питань екології і надзвичайних ситуацій міськради Олександра Іваницького звернулися громадські організації та ініціативні групи допомоги тваринам.

Переглядів: 414

Кіно, якого ще нема

Але буде обов’язково: знімальна група вже відзвітувала про зйомки і про те, що фільм «Ворошиловград» за романом Сергія Жадана вийде у прокат наступного року.

«Ворошиловград» — культовий роман, як тепер називають те, що є гранично популярним, вийшов друком 2010-го. Книга року за версією ВіВіСі, а відтак і книга десятиліття. Перекладений кількома мовами, здобув чимало різних відзнак.

Переглядів: 534

...А ми не читаємо

У минулому році в Німеччині громадяни витратили майже 10 мільярдів євро на книги. Україні про таке годі й мріяти, зауважує glavcom.ua.

Адже переклад однієї книги, до прикладу, може сягнути п’яти тисяч доларів — непідйомну суму для більшості видавців України.

Переглядів: 427

Романтичний старт вісімдесятого

Ніби нещодавно Національний одеський філармонійний оркестр досить резонансно відзначив своє 75-ліття. Концертний сезон 2017—2018 років — уже вісімдесятий, а круглі дати підвищують інтерес до «винуватців».

Відкриття цьогорічного сезону підняло нас над буденністю на «романтичних крилах» — у програмі твори пізніх романтиків Едуарда Едгара і Сергія Рахманінова. Відповідно, звучали Симфонія № 1 та Концерт № 3 для фортепіано з оркестром. Соліст — Станіслав Христенко (Україна, США). За диригентським пультом — народний артист України Хобарт Ерл.

Переглядів: 467

Дорога на вершину

Піднятися на найвищу, 2061 метр над рівнем моря, гору в Україні мріялося давно. Але чомусь не виходило, якось не вистачало часу. Тож під час цьогорічної відпустки вирішила таки зійти на вершину.

У невеличкій дружній команді, що зібралася в гори, нас було шестеро: двоє дорослих, мудрих, зрілих і розважливих дітей, кожному з яких уже сповнилося 18, троє юних, безшабашних і сміливих дівчаток за п’ятдесят, ну і такса чоловічого роду на кличку Джанго невмирущий.

Переглядів: 425

Відступися, старосте!

Учені давно займаються проблемою старіння, але досягти значних результатів на клітинному рівні їм так і не вдавалося. Але тепер дослідники змогли омолодити старі клітини.

Доктор медицини Джон Кук разом з колегами проводили дослідження з пошуку засобів лікування прогерії, досить рідкісного захворювання, при якому діти від самого малечку починають стрімко старіти і зазвичай не доживають навіть до 15 років.

 

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua