Пиріжки для винахідників
Я знаю, науково доведено, що день влітку довгий, а взимку короткий. Але я і мої молодші брати маємо іншу думку. Чому літні канікули так швидко минають? Так довго чекаєш літа, а коли дочекаєшся, то дні починають так швидко збігати... І в нас багато однодумців...
Ось, нарешті, діждалися літа. З кожним днем ставало все тепліше і настрій у нас поліпшувався. Якось після ігор-розваг я з молодшими братами Мухамедом та Алі вирішили винайти щось. Спека ж така, що сама підказує ідею, щоб сонячну енергію ми перетворили в електричну, і тоді в нас буде велика економія та незалежність від газу. Сиділи ми на великому ґанку і міркували: ну як цю спеку законсервувати, щоб випустити взимку, коли надворі холоднеча і потрібне тепло, яке дуже дороге. Бо влітку, знаємо, нема чим дихати через оту спеку, а взимку так бракує сонячного тепла. Ну як це зробити, як?
Ідей було багато. Ми використовували і дзеркальця, і скельця від бабусиних окулярів, нагрівали воду в склянці, вивчали через затемнене скло Сонце, випалювали через скельце від окулярів малюнок на дощечці... Одне слово ідей-пропозицій було багато. Ми голосно сперечалися, перебивали одне одного і, зрештою, вирішили, що кожен з нас намалює свій винахід і розповість, як він працює. Всі погодилися.
І якраз у цей час прийшли малявки — це наші дві сестрички. Маша і Настя. В однієї була тарілка з пиріжками, а в іншої — компот. Дівчатка все поклали на стіл і побігли до бабусі. Ми з хлопцями взялися до пиріжків, і коли допили компот, знову дійшли висновку: будемо кожен окремо описувати свій винахід, креслити його і записати думки. Взялися до роботи. Я всівся в зручне крісло, Алі примостився в гойдалці-ліжку, а Мухамед — на старому дивані. Закипіла робота. Біля Мухамеда була купа листочків, Алі щось малював у блокноті, я ж, узявши олівець, почав креслити-малювати у загальному зошиті. Я мріяв спіймати енергію сонця, і це обов’язково мусив зробити, бо ж старший і мав показати приклад меншим. Малював, креслив, думав... Дуже старався спіймати в полон сонячну енергію, яка могла бути безкоштовною. Я думав, думав, думав...
«Бабусю, ось хлопці!» — голосно пролунав голос Марійки. «Та вони ж позасинали!» — підтримала її Настя.
Я розплющив очі. Ми справді позасинали. Пиріжки і компот були дуже смачними, а тут ще й сонечко розморило, схилило на сон. Папірці з «винаходами» були скрізь. Креслень і малюнків було багато. Нотатки Мухамеда здув вітерець.
Прийшла бабуся, і ми почали розповідати про свої труди-старання. Бабуся кивала, схвалюючи ідею, а потім запропонувала зібрати всі записи, помити руки, і запросила всіх до столу. Не відмовилися. А свої винаходи ми ще допрацюємо й неодмінно про них розповімо.
Михайло ЗАВІРЮХА,
12 років.
Лиманський район,
с. Іллічівка.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206