Переглядів: 772

Супроти аграрного рейдерства

Учора в облдержадміністрації відбулося установче засідання регіонального оперативного штабу для боротьби з аграрним рейдерством в Одеській області.

Ініціативу Мін’юсту про необхідність створення в регіонах штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю, одноголосно підтримали урядовці на засіданні Кабміну 9 серпня.

«Щороку ми бачимо одну й ту ж картину. Українські аграрії стають жертвами спроб захоплення врожаю й землі з боку нечистих на руку ділків. Аби протистояти цьому ганебному явищу, уряд доручив головам облдержадміністрацій спільно з територіальними підрозділами Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Держ-геокадастру та аграрними асоціаціями створити на місцях оперативні штаби для захисту аграріїв від рейдерів», — зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

На керівників областей покладено обов’язок кожні два тижні надавати уряду оперативну інформацію про стан справ у сфері аграрного рейдерства. А до 15 листопада голови ОДА мають підготувати повний звіт за період жнив. «За його результатами ми ставитимемо питання щодо кадрових рішень стосовно тих керівників територіальних органів, які сприяли рейдерам чи не вживали жодних заходів для захисту аграріїв», — заявили в Кабміні.

Павло Петренко також повідомив, що на рівні уряду під керівництвом першого віце-прем’єра Степана Кубіва сформована робоча група з представників Мін’юсту, МВС і Міністерства аграрної політики та продовольства, до якої, за бажанням, можуть долучитися представники прокуратури, профільного комітету Верховної Ради, Європейської бізнес-асоціації, громадських спілок «Аграрний союз України» та «Всеукраїнська аграрна рада», Асоціації «Земельна спілка України», Асоціації фермерів та приватних землевласників, інших аграрних формувань.

Ініціатива щодо створення оперативних антирейдерських штабів виникла після візиту міністра юстиції Павла Петренка до Херсонської та Миколаївської областей, де він зустрічався з представниками сільськогосподарського сектору. А вже 3 серпня на Херсонщині почав діяти перший штаб оперативного реагування на випадки захоплення земель аграріїв чи зібраного ними збіжжя.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net