Прощавайте, Мироновичу...
Одне свято (100-річчя газети) і три втрати. Таким видався для нас, «чорноморців», тиждень, що минув. Остання втрата — найболючіша, бо Василь Миронович ЛАВРЕНЮК, з яким назавжди попрощалися у вівторок, був одним із нас майже 36 років. І не просто колегою-співробітником у редакції, а справжнім другом, мудрим порадником, дотепним співрозмовником, зразковим акуратистом, відповідальною, надійною людиною, на яку можна було покластися в будь-якій ситуації.
Життя Василя Мироновича видалося яскравим, насиченим, але були на його шляху й справжні виклики-випробування, підготовлені долею, — він зазнав болючих, важких утрат.
Первісток у молодій родині Антоніни і Мирона Лавренюків з’явився на світ у святкову різдвяну пору — 10 січня 1935 року. За два роки у Василька з’явилася сестричка Клавдія, а ще за три — братик Сашко. Здавалося б, жити щасливій родині, ростити дітей, радіти подарованій Всевишнім долею. Але тоді, у 1940-у, на їхній поріг прийшла страшна біда — трагічно загинули батько, дідусь і бабуся. Овдовівши у 22 роки, мати залишилася сама із трьома малолітніми дітьми на руках. Старшенького Василя, щоб мати змогла підняти менших, забрала на виховання тітка по батьковій лінії. Так із рідної Макіївки проліг його шлях на Вінниччину, а невдовзі іще далі — на Станіславщину (нині Івано-Франківщину), куди забрав хлопчину його хресний батько, про якого на все життя зберіг Василь Миронович якнайсвітліші спогади. Втім, те дитяче щастя було недовгим: хресний загинув. Довелося повертатися на Донеччину і не по роках дорослішати.
Закінчивши семирічку, вступив до Донецького аграрного технікуму. Вочевидь, сільське господарство втратило хорошого спеціаліста-агронома, бо набуті в технікумі знання все життя вміло застосовував, вирощуючи виноград, садовину-городину і даючи сусідам по дачній ділянці завжди слушні поради, зате журналістика отримала допитливого, небайдужого, залюбленого в слово фахівця. Отож із 1956 року пов’язав свою долю з пресою. Аби бути професіоналом обраної справи, у 1965-у закінчив факультет журналістики Ростовського держуніверситету. Робітнича багатотиражка, районна та обласні газети, кореспондент ТАРС-РАТАУ — такими були щаб-лі професійного зростання. Донеччина, Чернігівщина, Рівненщина, Волинь і, нарешті, Одещина — цими краями пролягли життєві шляхи.
У грудні 1981 року Василь Лавренюк влився у колектив «Чорноморки» (тоді — «Чорноморської комуни») власним кореспондентом по Ізмаїльському кущу. Понад півтора десятиліття прожив у столиці Придунав’я, з яким пов’язано багато добрих і світлих подій. Але цей край залишив на серці ще одну глибоку рану — там втратив молодшого сина Сергія. Останньою і тепер уже довічною адресою Василя Мироновича стала Одеса.
Усі, хто мав щастя бодай раз спілкуватися з Мироновичем (так по-дружному зазвичай ми до нього зверталися), відзначали його відкритість і щирість, завдяки чому він з перших фраз ставав своїм, близькою, якщо не рідною душею.
Він ніколи не ганявся за славою і за багатством. Але був по-справжньому багатим — на рідню, онуків і правнуків (яких дуже любив і якими пишався), друзів.
Тепер усі ми, а передусім його половинка Оксана Миколаївна Поліщук, син Олександр, онуки Ірина та Денис, правнуки Данилко і Михайлик, осиротіли. Глибоко сумуємо з усіма вами. Світла пам’ять про Василя Мироновича навіки залишиться у наших серцях.
Колектив «Чорноморських новин».
Колектив «Чорноморських новин».
Колектив Одеської національної наукової бібліотеки.
Валерій ЛІВЕРІНОВ.
Уточнення
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206