Переглядів: 4872

Автомат як засіб виховання?

Про організацію на Одещині заходів із патріотичного виховання дітей та молоді на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації доповідав начальник управління молодіжної політики та спорту ОДА В’яче-слав Березуцький.

Звіт чиновник підготував розгорнутий, детальний. У довжелезному списку проведених заходів — перелік конкурсів, експедицій, фестивалів, різнопланових спортивних змагань…

Керівник управління дорікнув, що бюджетна комісія обласної ради ніяк не погодить виділення коштів на цільову комплексну програму з патріотичного виховання дітей та молоді  на 2016—2020 роки, а без грошей, мовляв, дуже непросто вести справу державної ваги, якою є виховання юних патріотів.

Згодом з’ясувалося, що майже всі затребувані гроші — а це більше мільйона громадських гривень, акумульованих у бюджеті, — чиновники вирішили витратити… на придбання макетів зброї для школярів у районах. Це підтвердила головний фінансист області Марина Зінченко, пояснивши зібранню, чому зволікають з проплатою.

— Тобто ви вважаєте, що патріотичне виховання та любов до Батьківщини полягає в тому, щоб дитина змалку вміла тримати в руках зброю? — перепитав Максим Степанов.

— Так! — впевнено відповів В’ячеслав Березуцький.

— Тоді у мене більше нема до вас питань! Я практично впевнений, що ми не будемо з вами працювати. Мені на стіл негайно покласти програму разом з іншими пропозиціями, які були щодо патріотичного виховання.

То, виходить, людина, найнята на державну роботу, взагалі не розуміє, що має робити на своїй доволі високій посаді?

Чого тоді дивуватися, що сайт обласного Центру патріотичного виховання дітей практично не ведеться, адже там нема даних щодо більшості проектів, а чи не половина викладеної інформації — взагалі російською мовою з посиланням на за-блоковані соціальні мережі, зокрема «ВКонтакте»?.. До того ж координаційна рада, яка повинна займатися суто профільними програмами, не збиралася вже два роки, а на сайті, який ведеться нецікаво (і це при тому, що молодіжна аудиторія — дуже мобільна і вимоглива), викладено її старий склад. Як, до речі, і прізвище вже давно екс-керівника. Тобто і на цю важливу ланку роботи також ніхто не зважав.

— Треба якнайшвидше розробити справді нормальну програму патріотичного виховання, а також сформувати дієвий склад координаційної ради, адже йдеться про виховання молоді та дітей. Туди повинні входити люди, авторитетні серед молоді. Якщо відверто, то в мене просто нема слів! — наголосив керівник області.

Про виконання протокольного доручення голови обл-держадміністрації від 3 квітня цього року щодо активізації розвитку малого та середнього бізнесу під час апаратної наради доповідав Дмитро Радулов, директор департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА.

Особливу увагу при обговоренні питання звернули на підготовку проекту програми щодо розвитку конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу на Одещині. Важливий момент — кредитування підприємств  та часткова компенсація витрат за рахунок бюджетних коштів.

Насамперед програма стосується підтримки підприємливих людей, які беруть гроші на розвиток виробництв, тобто на придбання устаткування, вдосконалення процесу виробництва, впровадження енергозберігаючих технологій, розробку нових видів товарів чи послуг.

У планах передбачена компенсація 10% витрат, але за умови, що сума не перевищуватиме 50 тисяч гривень щомісяця, а сам кредит — 5 мільйонів гривень, взятих не більш як на три роки.

Максим Степанов зазначив, що, можливо, такі умови варто переглянути:

— Ми з вами розуміємо, що подібними кредитними лініями користується середній та великий бізнес, але нам дуже важливо простимулювати саме малий бізнес, основу будь-якої стабільної економіки. Чим більшим буде тіло кредиту, тим менше підприємств зможуть його отримувати. Може, подумаємо, чи не доречнішим буде знизити його до 3 мільйонів? Це — щоб ним скористалися більше людей. Також, можливо, до-цільно створити програми навчання, наприклад, для тих, хто пройшов АТО? Хлопці, які повертаються, за рахунок цієї програми зможуть себе знайти, пройти процедуру бізнес-консультування, отримати юридичний супровід.

Програма розрахована на 2017—2020 роки. За приблизними підрахунками, вона дозволить залучити до розвитку малого та середнього бізнесу понад 200 мільйонів гривень. Спочатку люди працюватимуть з державними банками, але в майбутньому цей перелік по-повнять і комерційні фінансові установи, що сприятиме, через конкурентні умови, поступо-вому зниженню кредитних відсотків.

Варто уточнити, що такий проект розроблено відповідно до стратегічного плану голови ОДА Максима Степанова «Розумний регіон», одне із завдань якого — створення нормальних умов для розвитку підприємництва в нашій області.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net