Переглядів: 504

У Березівці люблять читати

У рамках виставки-форуму «Українська книга на Одещині» вже традиційним стало виїзне свято у районах області. За вісімнадцять років цей проект охопив значну частину міст Одещини.

Свято книги проводиться під патронатом Одеської облдержадміністрації, а також за благодійної підтримки АТ «Пласке». Цьогоріч учасники форуму вперше побували в Березівці. Делегація нараховувала більше п’ятдесяти осіб. Були представники 13 книгозбірень України, у тому числі Національної бібліотеки ім. В. Вернадського та Державної бібліотеки для юнацтва.

На історичному майданчику містечка, у центрі якого струменить, розсипаючись на вітрі тисячами іскринок тонізуюча волога давнього фонтану, розмістили свою книжкову продукцію різні видавництва України, зокрема й такі відомі, як «Мистецтво», «Наукова думка», «Твердиня», «Старий лев», «Авіаз» тощо. Як і «Авіаз», вперше у виставці взяло участь мукачівське видавництво «Карпатська вежа», засновником якого є відомий письменник і журналіст, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Мирослав Дочинець. І його книжки мали помітний успіх.

Пам’ятним було урочисте відкриття свята, у концертній частині якого взяли участь самодіяльні пісенні та хореографічні колективи Березівщини. З вітальними словами виступили заступник генерального директора з наукової роботи Одеської національної наукової бібліотеки Ліна Арюпіна, президент Асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів України Олександр Афонін, начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Ярослава Різникова, головний редактор видавництва «Мистецтво» Ніна Прибєга. Гостей привітали голова Березівської райради Віталій Мосійчук, голова Березівської міської ради Валерій Григораш, завідувач відділу культури місцевої райдержадміністрації Жанна Глазова та інші. У церемонії відкриття взяли участь уродженці Березівщини — колишній очільник Державного архіву Одеської області Іван Ніточко та голова Одеської обласної організації НСПУ Сергій Дмитрієв.

Подія мобілізувала морально-духовний потенціал жителів району, які запропонували гостям яскраву і змістовну пізнавальну та культурну програми. За останні роки Березівщина отримала нові імпульси свого розвитку у різних сферах діяльності. Делегація побувала у місцевому вищому профтехучилищі, яке є філіалом Одеського національного по-літехнічного університету. Про популярність цього навчального закладу свідчить той факт, що тут нині навчаються діти із 14 областей України, навіть із Закарпаття. Ця освітня установа прагне стати врівень з європейськими. В ній діляться своїм досвідом фахівці з різних країн, зокрема зі США та Австрії. Училище також має зв’язки з установами Німеччини.

Заключна частина виїзного свята — знайомство зі спортивно-оздоровчим комплексом «ActionCity» неподалік Березівки, де до берегів річки Тилігул примикають найпівденніші в Україні гірськолижні схили. При температурі 00С тут уже використовують штучний сніг. Неподалік установлений пам’ятний знак на честь перебування в цих місцях останнього гетьмана Запорізької Січі Петра Калнишевського. 

Окремо хотів би відзначити надзвичайну щирість березівчан. Своєрідний еталон гостинності — одна з кращих ознак української ментальності.

На зворотному шляху делегація відвідала селище Курісове (колишня Петрівка), що в Лиманському районі. Тут з руїн після загадкової пожежі 1990 року зусиллями Фонду ім. Івана Куріса поступово відновлюється знаменитий палац Курісів, який розвивається як туристичний комплекс. У його західній частині вже проведені зміцнюючи роботи, а в східній підготовлені стіни для відновлення декору фасаду в мавританському стилі. Наступний етап, очевидно, буде пов’язаний з перекриттям споруди.

Володимир КУДЛАЧ.

П.С. Під час виїзного Свята книги відбулися презентації, а також «круглий стіл». Про це — в наступній публікації.

В.К.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net