Щоб далі ширити Боже слово
Минулої неділі в Одесі сталася визначна подія — а водночас й велике свято католиків східного й західного обрядів. На житломасиві Котовського у Суворовському районі — імен цих привидів з потойбіччя вже не знають, слава Богу, діти й онуки тутешніх мешканців — освячено храм Вознесіння Господнього та створено парафію Україн-ської греко-католицької церкви, котра постала тут винятково на пожертви вірних УГКЦ, без жодної участі держави.
Дуже символічно, що саме в День пам’яті жертв політичних репресій — 21 травня — в Одесі відбулася подія, якої давно чекали. Чекали вірні УГКЦ — церкви репресованої, розстріляної, засланої у віддалені райони комуністичної імперії. Церкви, котра все-таки жила і діяла, хоч і в підпіллі, незважаючи ні на які заборони, і виконувала свою основну місію — рятування людських душ Божим словом, і виховувала українських патріотів. Церкви, котра відродилася разом з відродженням Української державности — що б там не говорили про нашу державу злостиві недруги та відверті вороги. Церкви, котра продовжує розвиватися.
Цієї події чекали довгими роками. За створення нового храму греко-католики ревно молилися у тісних каплицях, щоразу вистоюючи літургію навіть на вулиці, поза стінами свого храму. Кількість вірних постійно зростає, особливо втішають молоді обличчя, котрі часто переважають на недільних та святкових богослужіннях, долучаються до всіх заходів, що їх уряджає церква. Багато разів мінялася влада у місті, та, незважаючи на численні звертання керівництва УГКЦ, громадян міста, жодна не зробила й півкроку назустріч цій істино українській церкві — та саме тому й не йшла вона, мабуть, назустріч людським надіям.
Але, як знаємо від кількох років, там, де не діє влада, люди виявляють власну ініціативу. На заклик отців церкви в Одесі та поза нею відгукнулися жертводавці. В одеських храмах УГКЦ з’явилися скарбнички. Виходячи з церкви по завершенні літургії, парафіяни щось та залишали у тих скарбничках — хтось 5 чи 10 гривень, а хтось і більше. І щоразу під час служби Божої священик, вкінці звертаючись до громади, щиро дякував за скромні пожертви. В неймовірно короткий термін було зібрано кошти, необхідні для викупу та перебудови приміщення. Долучилися й парафіяни храму Св. Івана Хрестителя (штат Нью-Джерсі, США), жертводавці деяких громадських організацій.
І як тут не згадати оті найважчі роки «Чорноморських новин» часів правління «регіоналів», коли єдина тут українська газета мусила втриматись будь-якою ціною. Тією ціною стала тоді така сама духовна єдність читачів — людей далеко не заможних, назагал, пенсіонерів, котрим редакція щиро вдячна за підтримку.
Цей спогад зійшов на згадку несподівано, в часі архієрейської літургії з нагоди освячення храму. Така ж тісна церковця, а скоріше — каплиця, як й інші храми УГКЦ, не спроможна була вмістити всіх, адже прибули вірні з інших парафій УГКЦ Одеси, Южного, прийшло багато місцевих мешканців, й не лише ті, котрі щонеділі раненько вставали, щоби встигнути на утреню до середмістя Одеси — тепер вони матимуть свій храм Божий. Серед них чимало й тих, котрі розмовляють російською мовою, але туляться до української церкви, що всіх радо приймає, всім дає душевну розраду. Люди стояли й у дворі, уважно слухаючи відправу, творячи спільну молитву. Службу Божу дуже гарно прикрасив спів студентів катехитичної академії.
І, мабуть, давно не служили тут літургію одразу стільки святих отців, котрі прибули, щоби розділити з людьми їхнє свято й порадіти за них. Біля входу до храму традиційним українським хлібом-сіллю, квітами та дзвінкими голосочками зустрічали гостей найменші парафіяни — можна лише порадіти тій кількості молоді, що горнеться до греко-католицької церкви. Греко-католики Одеси радо вітали біля свого нового храму апостольського нунція в Україні — представника Папи Римського — архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, главу вірмен-католиків у Східній Европі Рафаеля Мінасяна, предстоятеля Німецької євангелічно-лютеранської церкви в Україні єпископа Серги Машевські, єпископа Одеського і Сімферопольського Римо-католицької церкви Броніслава Бернацького, інших бажаних гостей. А разом з ними — отця Романа Мірчука, котрий віднині служитиме тут. Священик зі США, син відомого діяча ОУН, похресник Степана Бандери, перебрався до Південної України — «щоби ширити Боже слово на цих місійних теренах, котрі дуже його потребують», — як про це сам отець сказав у своєму подячному слові всім, хто пошанував своєю присутністю свято одеських греко-католиків.
По закінченні літургії жертводавцям храму було вручено подячні грамоти.
Роман КРАКАЛІЯ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206