Переглядів: 6176

Зранене війною дитинство

Більше 200 тисяч дітей, тобто кожна четверта, у двох областях на сході України потребують термінової та постійної психосоціальної підтримки для подолання травм, які з’явилися у них за більше ніж три роки конфлікту.

200 тисяч дітей, яким потрібна невідкладна підтримка, проживають у межах 15-кілометрової зони з обох сторін лінії конфлікту, яка розділяє підконтрольні і непідконтрольні уряду райони у Донецькій та Луганській областях, і де тривають найінтенсивніші бойові дії.

«Світ забув про цю невидиму кризу на сході України, але сотні тисяч дітей сплачують за це страшну ціну. Якщо не забезпечити належної підтримки, діти можуть відчувати наслідки конфлікту впродовж усього свого життя. Нам терміново необхідні кошти для надання допомоги ураженим дітям», — заявила Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Поблизу лінії конфлікту діти живуть в атмосфері постійного страху та невизначеності, оскільки перед ними стоїть небезпека неочікуваних обстрілів, бойових дій, мін та інших нерозірваних боєприпасів. Багато з них ризикують своєю безпекою, продовжуючи ходити до школи. Впродовж останнього епізоду ескалації насильства, у лютому та березні цього року, було пошкоджено сім шкіл, а всього з початку конфлікту (з 2014-го) постраждали 740 навчальних закладів — кожен п’ятий у східних областях.

Батьки, вчителі, директори шкіл та шкільні психологи продовжують повідомляти про вражаючі зміни у поведінці дітей, навіть маленьких трирічних. У них спостерігаються такі симптоми, як високий рівень тривожності, нічне нетримання сечі, нічні кошмари, агресивна поведінка і відсторонення від життя своїх сімей і громад.

Більшість із 200 тисяч дітей зі східних областей України, які потребують постійної психосоціальної підтримки, наразі не отримують належної допомоги. Послуги для них не покривають усіх потреб та недостатньо фі-нансуються. Соціальні праців-ники, психологи та спеціально підготовлені вчителі працюють практично цілодобово. Водночас, зважаючи на продовження конфлікту, існує необхідність у додаткових ресурсах для задоволення потреб цих дітей.

ЮНІСЕФ закликає надати фінансування у розмірі 31,2 млн дол. США для забезпечення підтримки дітей і сімей, які постраждали від конфлікту на сході України. Зокрема, необхідно виділити 5,5 млн дол. для належного функціонування служб підтримки дітей та надання їм психосоціальної допомоги. Станом на сьогодні, ЮНІСЕФ зміг зібрати менше ніж третину від необхідних коштів, і потреба у коштах для захисту дітей залишається дуже гострою.

«Діти не повинні жити зі шрамами від конфліктів, у яких вони не винні. Нам необхідна додаткова підтримка зараз, щоб молоді люди у Донецькій та Луганській областях могли стати здоровими дорослими та відбудувати свої громади, — підкреслила Джованна Барберіс. — Дітям та їхнім сім’ям невідкладно потрібен мир. Ми закликаємо всі сторони конфлікту поновити свої зобов’язання щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінську, щоб припинити це безглузде насильство».

Минулого року ЮНІСЕФ охопив заходами з психосоціальної підтримки приблизно 200 тисяч дітей. Вона надавалася через громадські центри захисту, мобільні бригади, вчителів та шкільних психологів. Водночас, наявні ресурси не дозволяють задовольнити всі потреби у підтримці.

Текст і фото
Представництва ЮНІСЕФ
в Україні.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua