№ 36 (21827) четвер 13 квітня 2017 року

Переглядів: 550

Ігри з вогнем одеських «автономістів»

Кризова точка у полі зору міжнародних організацій

Не варто дивуватися, що навіть представники ОБСЄ зацікавилася, чи справді держслужбовці та депутати Болградського й сусідніх районів не збираються виконувати норми закону й урядових рішень? І що характерно, на зустрічах із представниками ОБСЄ не лише голови сільрад, а й мер Болграда та голова райради Дмитро Димитрієв констатували відсутність у бесарабських районах будь-яких конфліктів на міжнаціональному ґрунті та фактів порушень прав нацменшин за етнічною ознакою, на які натякали автори звернення до КМУ. Навпаки — «у районі є декілька сіл, мешканці яких виявили бажання стати центрами громад, — запевнив зарубіжних візитерів Димитрієв. — Якщо такі рішення будуть ухвалені на сходах уповноважених громадян, люди захочуть об’єднатися, то райрада їх підтримає».

Утім, постає питання: якщо так, чому ж районна влада не органі-зовує в населених пунктах сходів уповноважених, не розглядають цих питань на сесіях місцеві депутати, а тим часом лідери партії «Наш край» нардеп Кіссе, заступник голови Одеської облради Юрій Дімчогло, голова фракції «Наш край» в облраді Олександр Кащі та інші впливові функціонери стараються прямо чи опосередковано блокувати зусилля уряду щодо реалізації адмінреформи? І чи не трансформуються, зрештою, багатомісячні закулісні інтриги й метушня, пов’язані з цією діяльністю болгарського лобі, у відкритий регіональний конфлікт?

Переглядів: 587

З містобудівними повноваженнями

Дві об’єднані територіальні громади нашої області отримали повноваження архітектурно-будівельного контролю.

Наприкінці березня у рамках децентралізації системи державного архітектурного будівельного контролю Красносільська об’єднана територіальна громада перебрала на себе нові містобудівні повноваження. Тепер місцева влада реєструватиме й надаватиме дозвільні документи на будівництво (як приватне, так й інвестиційне), а також перевірятиме будівельні майданчики та стежитиме за дотриманням правил забудов, у тому числі й штрафуватиме порушників. Нові містобудівні повноваження дозволять здійснювати розбудову інфраструктури, виходячи із реальних потреб та балансу інтересів самої громади. Отож, маючи відповідні повноваження та реальний вплив на прийняття рішень, громада зможе максимально ефективно контролювати будівництво на своїй території, що стане запорукою надходження нових інвестицій, спрощення та скорочення бюрократичних процедур, пов’язаних з оформленням, найперше, дозвільної документації.

Переглядів: 625

Пам’ять? Провокація? Демарш?

В останні роки кожна дата, пов’язана з подіями Другої світової війни, перетворюється не на день пам’яті про тих, хто загинув у горнилі страшної бійні, розв’язаної на європейському просторі двома імперіями, не на вшанування тих поодиноких ветеранів, справжніх фронтовиків (скажімо, нині в Одесі залишилося лише 9 воїнів, які звільняли наше місто у 1944-у), а на шабаш георгіївських стрічок та всього, що за ними стоїть, і на звинувачення українських патріотів у «радикалізмі» та інших «гріхах», зокрема неповазі до «історіческого прошлого».

От і цьогорічне 10 квітня перетворилося для одних на чергову нагоду безкарно покричати «Донбасс, мы с тобой!», «Крым — русская земля» і похизуватися «колорадською» символікою, а для інших, які намагалися зупинити цей сепаратиський демарш, — гумовими кийками від «захисників правопорядку», автозаком і буцегарнею.

Переглядів: 598

Козацький батальйон

Міністерство оборони із 2017 року формує 1-й козацький батальйон Збройних Сил України на контрактній основі.

Грошове забезпечення — від 7000 гривень, державний соціальний пакет.

Переглядів: 6177

Зранене війною дитинство

Більше 200 тисяч дітей, тобто кожна четверта, у двох областях на сході України потребують термінової та постійної психосоціальної підтримки для подолання травм, які з’явилися у них за більше ніж три роки конфлікту.

200 тисяч дітей, яким потрібна невідкладна підтримка, проживають у межах 15-кілометрової зони з обох сторін лінії конфлікту, яка розділяє підконтрольні і непідконтрольні уряду райони у Донецькій та Луганській областях, і де тривають найінтенсивніші бойові дії.

Переглядів: 503

Віртуальний путівник

«Путівник зоною конфлікту» — такий підзаголовок має ця невеличка книжка обсягом 98 сторінок, насичена різноманітним ілюстративним матеріалом, презентація якої відбулася в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського.

Упорядники трохи таки  пом’якшили звучання того, що відбувається на Донбасі, де триває справжнісінька війна. А на війну з путівником не ходять. Щоправда, декотрі з високих їздять туди саме як на екскурсію — з метою засві-титись там, а потім отримати відповідні пільги. Які, до слова сказати, далеко не завжди отримують справжні герої.

Переглядів: 4753

Пріоритети - освіта і земля

«Батьківщина» відстояла фінансування ПТУ і зажадала продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Дев’ята сесія обласної ради VII скликання, що відбулася 21 березня, починалася з численних мітингів під стінами адміністративної будівлі. Люди вимагали звернути увагу на нагальні проблеми. Серед озвучених — проблеми довгобудів, непрозорі призначення поза конкурсом, системне недофінансування соці-альних статей. Одним з найчисленніших був протест, організова-ний профспілкою працівників та учнів профтехучилищ.

Переглядів: 535

Століття Вільного козацтва

Свято вояцької звитяги, яке відбудеться у Холодному Яру 29—30 квітня, пройде під гаслом вшанування 100-ліття Української революції та 100-річччя створення Вільного козацтва.

«Через недбальство працівників Інституту національної па-м’яті, — зазначають організатори дійства, — до державної програми вшанування подій Української революції 1917—1921 років не було включено святкування 100-ліття Вільного козацтва. Відтак цей обов’язок узяв на себе Історичний клуб «Холодний Яр». 17—19 березня він провів урочистості в с. Гусаковому, де в березні 1917-го було створено першу сотню Вільного козацтва, в с. Козацькому (козачанський курінь очолював легендарний дід Шаповал), у м. Звенигородці, де у квітні відбувся повітовий з’їзд Вільного козацтва, а також у колись вільнокозацьких містах Шполі та Корсуні».

Переглядів: 557

Поет Придністров’я

Я поет Придністров’я —
дивовижного краю,
Де світанки прозорі,
як чиста роса,
Де хати у вишневих
садах потопають,
Де в колисці вербовій
мене дід колисав.

Цими днями автор цих ліричних рядків відзначає славний ювілей — 80-ліття.

Анатолій Ройченко. Поет, пісняр, прозаїк, журналіст. Усією своєю багатогранною творчістю Анатолій Антонович возвеличує її Величність Любов — до жінки, до матері, до краю, «де побачив світ і який залишився в серці навічно», до людей, які у нім живуть, до Батьківщини. І ця любов — велика, щира і незгасна.

Переглядів: 519

Спогади, підтверджені документами

В Одеському відділенні НСЖУ цими днями презентували громадськості нову книгу-монографію доктора історичних наук Григорія Гончарука, підготовлену у співавторстві з кандидатом історичних наук Лілією Іваніченко (їх ви бачите на фото), під назвою «Ректор від Бога».

У виданні йдеться про талановитого ректора Одеського політехнічного інституту (нині — Одеського національного політехнічного університету), вченого і педагога Костянтина Івановича Заблонського. Окрім невідомих раніше фактів із життя головного героя монографії, книга містить досить скандальну інформацію, оприлюднення якої коштувало вже Григорію Гончаруку чимало нервів.

Переглядів: 377

«За мистецькими порогами»

Завтра, 14 квітня, о 16.00 в Одеському музеї західного і східного мистецтва відкриється виставка з такою назвою відомого майстра витинанок Андрія Пушка-рьова, який у своїй творчості поєднує витинанку та графіку, завдяки чому його роботи дуже особливі, унікальні. Головні теми, до яких звертається митець, — козацтво, Трипілля, язичництво та православ’я.

Виставку автор присвячує лікарям Дніпровського кардіохірургічного відділення, старання яких уможливили і цю імпрезу, і саме його життя.

Переглядів: 365

Така собі помилка...

(Невигадана історія)

Я працюю на підготовчому відділенні університету. Навчаю майбутніх студентів-іноземців, які щойно прибули в Україну, української мови. Цього року в мене складна, змішана група: в’єтнамець, нігерієць, китаянка, турок, араб… Таку групу дуже важко навчати, бо базові мови в них різні, а англійською вони здебільшого володіють посередньо. Тим приємніше чути, як іноземці починають вимовляти перші слова нашою солов’їною мовою, відчувати плідний результат своєї праці. Студенти старанні, й незабаром вони вже починають, хоч і з помилками, розмовляти українською.

Переглядів: 383

Посади дерево — подбай про нащадків!

15 квітня - День довкілля

Доброю щорічною традицією весняного спілкування лісівників з громадськістю стала акція «Майбутнє лісу — у твоїх руках!», яка проводиться за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів та Товариства лісівників України. Підтримує цей захід Міністерство освіти і науки.

У рамках акції особливий наголос робиться на активній участі шкільної і студентської молоді у відновленні лісових насаджень, на вихованні у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, довкілля.

Переглядів: 1759

Не волосся - справжній шовк

З приходом весни з’являється багато проблем з волоссям. Заглядаючи в дзеркало, помічаємо, що воно стало тьмяним й ослабленим, а розчісуючись, зауважуємо, що випадає та січеться... Якраз час замилитися: що ж призвело до цього?

У більшості випадків це наше недбале ставлення до волосся: ми неправильно харчуємося, невчасно лягаємо спати, а користуючись різноманітними електричними приладами і засобами для укладання, пересушуємо і псуємо його. Додають проблем і стреси та гормональні збої.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua