№ 35 (21826) субота 8 квітня 2017 року

Переглядів: 1766

Отримайте мільярд. Розпишіться

У понеділок, 3 квітня, рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення переказати Україні четвертий транш за програмою розширеного фінансування (EFF) у розмірі одного мільярда доларів.

Земля і заводи

Одночасно на сайті МВФ опублікований текст документа «Україна: Меморандум про еконо-мічну і фінансову політику». А також лист, що уточнює параметри економічного розвитку країни після запровадження торгової блокади ОРДЛО, підписаний президентом, прем’єр-міністром, міністром фінансів та головою Нацбанку нашої держави.

На тому ж сайті опубліковані матеріали місії МВФ з оцінками кредитно-грошової політики, рівня корупції в Україні, а також з рекомендаціями проведення реформ у різних галузях. Ці рекомендації були відомі ще до офіційного опублікування. Додалися хіба що порогові дати і деякі деталі. Але саме ці деталі та дати дають привід для роздумів.

Найжорсткіші терміни з усіх напрямків установлені для земельної реформи. І цьому є пояснення. Граничний термін прийняття закону про обіг земель уже був узгоджений з МВФ. Але Верховна Рада до кінця вересня 2016 року цей закон не прийняла. Більше того, парламент продовжив мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. А в пресі донині тривають спекуляції на тему про те, що готується масштабна «зрада», в результаті якої народна земля опиниться в руках олігархів.

Переглядів: 568

Артем Ситник: «Корупція — це справді зло»

У вівторок у приміщенні Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, що на Французькому бульварі, представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) зустрічалися з молоддю у рамках кампанії «Студенти проти корупції».

Експерти говорили про перебіг антикорупційної реформи, її досягнення, про систему органів, робота яких спрямована на боротьбу з корупцією, зокрема НАБУ. Відвідувачі ознайомилися з фотовиставкою «Будні НАБУ», яка ілюструє особливості діяльності спецпідрозділів, оперативних служб і детективів бюро, спеціалізоване обладнання.

Звичайно, найбільший інтерес у присутніх викликав Артем Ситник — директор Національного антикорупційного бюро України. Після лекції він відповів на запитання журналістів.

— Пане Ситник, розкажіть про зустріч з нашими студентами.

— Ми проводимо просвітницькі заходи, щоб пояснити різним цільовим аудиторіям, що таке антикорупційна реформа і на якій вона стадії, які виклики з’явилися в ході антикорупційної боротьби. Донести максимально до людей, що корупція — це справді зло. Ми у своїй роботі намагаємося спиратися на широкі маси населення, на громадянське суспільство, бо без їхньої підтримки така серйозна боротьба не матиме позитивних наслідків.

— Відомо, що ваші детективи працювали в Одеській мерії. Не порушуючи таємниці слідства, чи є результати роботи?

Переглядів: 518

Ще крок і...

У четвер, напередодні Благовіщення, 521 депутат Європейського парламенту проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. Проти висловилися 75 обранців, 36 утрималися.

День перед тим, 5 квітня, у Європарламенті відбулися дебати з українського питання. Представники ключових фракцій — ЄНП, соціал-демократи, АЛДЕ, «зелені», консерватори — заявили, що Україна, на їхню думку, «заслуговує на скасування віз». Водночас представники праворадикальних фракцій та неофашисти виступили проти.

Тепер це рішення обранців європейських держав має схвалити комітет постійних представників Євросоюзу (очікувано, це станеться 26 квітня), а приблизно 11 травня відбудеться останнє з точки зору колегіального прийняття рішень — голосування Ради міністрів закордонних справ. Далі — технічні процедури (підписання, оприлюднення), і вже на початку червня такий багатостраждальний, скроплений і скріплений кров’ю, безвіз для нас з вами може стати реальністю.

Переглядів: 6090

Спільна молитва за мир


Минулої неділі відбулася міжконфесійна молитва за мир в Україні. На Софійський площі у Києві свої прохання до Бога підносили представники багатьох конфесій: архиєпископ Святослав (Шевчук) від УГКЦ, єпископ Володимир (Черпак) від УАПЦ, єпископ Станіслав Широкорадюк від РКЦ, старший єпископ Михайло Паночко від ЦХВЄ та єпископ Маркос (Оганесян) від Вірменської апостольської церкви. Очолював урочистий захід патріарх УПУ (КП) Філарет (Денисенко).

На молитву зібралися численні вірні, серед яких — військовослужбовці та народні депутати. Саме ж дій-ство було пройшло у вигляді молебню, під час якого представники всіх конфесій прочитали по молитві, піс-ля чого патріарх Філарет благословив усіх віруючих.

Основна тема всіх молитов — прохання про завершення війни. Священнослужителі просили Всевишнього про перемогу, звільнення заручників у Росії, Криму та на Донбасі. Лунали прохання про здоров’я для українських воїнів, міцність держави та єдність її народу. Особливо актуальним звучало прохання «вразуми ворогів наших та поверни їм пам’ять про заповіді Твої».

Однак проблемами зовнішнього характеру ієрархи не обмежилися. Так, Єпископ Віталій (Скоморовський) акцентував увагу на проблемах безробіття, соціальної несправедливості, наркоманії, алкоголізму. Серед негативних явищ у владних кабінетах він назвав тотальну корупцію, державну зраду та пропаганду ґендерної ідеології.

Переглядів: 565

Черевики для листоноші

Вона давня й незаперечна, ця істина: посеред нас завжди живуть і працюють різні психотипи людей — холерики, флегматики, сангвініки чи меланхоліки. І це розмаїття не заважає громаді, країні у такому симбіозі будувати своє майбутнє, хоча іноді й додає певного колориту, навіть кривавого. Бо, скажімо, голуб і коршун — одвічні антиподи. То як ужитися миролюбному сангві-ніку з коршуном-параноїком?

Кожна країна завжди подібна до величезної колісниці, де будь-яка спиця — не остання, а важлива, як і перша. А відтак відповідальна за свою місію — стояти пліч-о-пліч з іншими, бути їм підтримкою й опорою.

Важко сказати, чи замислювався над тонкощами такої філософії чоловік у надто скромному «прикиді» — давно зношені штани і така ж ветха сорочина. А був же молодий та гінкий, як ясень. І в думці не мав, що за психотипом він сангвінік, тобто людина, яка не зважає на дрібниці, легко реагує на життєві проблеми, прагне їх усунути. І завжди — з усмішкою, без жодної паніки чи нарікань на когось.

За ним була ще одна прикмета, дивовижна навіть для селян: теплої пори року на роботу завжди бігав босоніж. Незнайомі здивовано озиралися на нього, а знайомі, зустрічаючись, завжди докоряли:

— Доки ж ти, Ванічко, з ранньої весни і до зазимок бігатимеш босоніж на роботу і додому?

А він у відповідь з усмішкою:

— У мене ж підошви товсті, як у слона. Непробивні!

І біг далі, від хати до хати, сільський листоноша, намотуючи босими п’ятами кілометр за кілометром. А село ж — найбільше у районі. А вулиці довжелезні і поштарська сумка з газетами, листами і журналами важка навіть для чоловіка.

Переглядів: 507

Життя на кінчику голки

Іраїда Олександрівна Мойсеєнко — одна з найактив-ніших «ІТ-бабусь», яка постійно бере участь у заходах програми «Місце зустрічі — діалог». Ніби й не молоденька вже, і здоров’я бракує, і чує слабенько, і бачить поганенько, і ходить з паличкою, але — щоразу вона разом з усією групою — і до театру, і на концерт, і на спільні вечірки.

Ми довго не знали - не відали, що Іраїда Олександрівна — відома і навіть знаменита людина у Німеччині. Адже на уроках у німецьких школах, коли дітям розповідали про фашизм, їм часто показували незвичайний документ — «робочу книжку» № А 275/4364 дев’ятирічної Іри Кучерової із Ржева. На цьому знімку — не за літами серйозна дівчинка, яка навіть не вміє писати, бо замість підпису — хрестики. Важко пізнати у цій дитині нинішню Іраїду Мойсеєнко, але це саме вона.

Іраїда народилася у Підмосков’ї, у Ржеві. Коли прийшла війна, місто кілька разів переходило із рук до рук. Відступаючи, німці забрали з собою і мирних людей, у тому числі й восьмилітню Іру разом з мамою.

Переглядів: 4639

Звідки такі цифри?

Одеська обласна «Батьківщина»: абонплата за газ — останній удар по народу України

Як відомо, 28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Згідно з цим рішенням, щомісячну абонплату нараховуватимуть з 1 квітня всім споживачам, незалежно від фактичного обсягу спожитого газу.

Таку «геніальну» ініціативу національного регулятора НКРЕКП на чолі з колишнім бізнес-партнером Петра Порошенка Дмитром Вовком інакше як останнім ударом по українському народу не назвеш. З цього меседжу почалася прес-конференція, проведена Одеською обласною «Батьківщиною» у понеділок, 3 квітня.

«Саме рішення про запровадження абонентської плати за підключення до газових мереж — це чисте знущання над громадянами України і свавілля НКРЕКП, яка діє винятково в інтересах газопостачальних компаній», — заявив на прес-конференції заступник керівника фракції «Батьківщина» в Одеській обласній раді Сергій Петровський.

Розглянемо детальніше гучне нововведення від НКРЕКП.

Переглядів: 498

Рядовий землі і маршал неба

У Залі слави космонавтики США

Чи знаєте ви, що американці злітали на Місяць, скориставшись теорією траси українського дослід-ника ракетної техніки Юрія Кондратюка?

Нагадаємо, це сталося 16 липня 1969 року: о 20 годині 14 хвилин 42 секунди за Грінвичем модуль космічного корабля «Аполлон-11» вперше в історії людства сів на поверхню Місяця в районі Моря Спокою. Американський астронавт Ніл Армстронг, ступивши на місячну поверхню, сказав: «Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства».

Ми, українці, маємо пишатися, що внесок у це епохальне досягнення зробив і наш співвітчизник. Цей факт давно визнали американці. Джон Хуболт, котрий очолював групу фахівців НАСА, яка готувала проект висадки людей на Місяць, зізнався, що ідею цієї операції вони запозичили з праці Юрія Кондратюка «Завоювання космічних просторів», виданої окремою книжкою ще у 1929 році. В ній автор дослідив потенційні способи мандрівок за межі Землі, вивів основне рівняння польоту ракети, розглянув енергетично найвигідніші траєкторії космічних польотів, виклав теорію багатоступеневих ракет, обґрунтував доцільність проміжних баз під час польотів, використання сонячної енергії космічними апаратами та розглянув інші питання. У тій же праці він прорахував трасу для ракети на Місяць, виклав сміливу ідею польоту зі стикуванням і розстикуванням корабля з місячним модулем, призначеним для посадки на поверхню супутника Землі і його старту потім у зворотному напрямку. Варіант Кондратюка виявився найнадійнішим і най-економнішим з усіх інших, представлених американськими вченими на проведений перед тим конкурс.

Переглядів: 485

Жилет від космічної радіації

Представники ізраїльської компанії StemRad з Тель-Авіва заявили про готовність до випробувань жилета, який захистить астронавтів від сонячної радіації.

Жилет захищатиме життєво важливі органи людини та її стовбурові клітини і виготовлятиметься індивідуально для кожного астронавта. Він, зокрема, може бути використаний під час експедиції на Марс, яку NASA намітило на 2030-і роки.

У компанії сподіваються, що розробкою зацікавляться в Lockheed Martin, NASA та Європейському космічному агентстві. Планується, що під час наступних випробувань під час обльоту Місяця жилет надінуть на ляльку з датчиками, які реєструватимуть рівень радіації. Ще одна лялька здійснить таку подорож без захисту. На Землі показники датчиків обох ляльок проаналізують.

Як запевняють в ізраїльській компанії, перші моделі жилета вже виготовлені, а справжні зразки з’являться до кінця цього року.

Переглядів: 477

Вітряки обігнали ГЕС

Загальна потужність вітряних електростанцій у США в 2016 ро-ці перевищила аналогічний показник гідроелектростанцій.

Використання вітру дозволило збільшити загальну потужність отриманої електро-енергії до 82 тисячі МВт, а ГЕС дали на 2 тисячі МВт менше, пише видання The New York Times, ґрунтуючись на інформації Американської асоціації вітряної енергетики.

Потужність генерованої з вітру електрики за 2008—2016 роки зросла у чотири рази — із 20 ти-сяч до 82 тисяч МВт. У цій галузі нині працюють 102 тисячі фахів-ців, кількість робочих місць за останній рік збільшилася на 32%.

Лідерами серед штатів у розвитку вітряної енергетики є Айова (36% усієї енергії дає вітер), Канзас (30%) та Південна Дакота (29%).

Ситуація на південному сході та сході США значно відрізняється — там за допомогою вітру виробляється менше відсотка всієї електрики.

Переглядів: 6056

Не палімо майбутнього!

Навмисні підпали минулорічної сухої трави частішають з кожним днем. Палають степи, очерет на річках (ставках, озерах), а разом з ними — лісосмуги і ліси...

Через такі протизаконні дії істотної шкоди зазнають узлісся та підліски, гинуть у полум’ї молоді деревця. Іноді підпали стають причиною масштабних лісових пожеж, у яких гинуть не тільки зелені масиви, такі цінні для нашого степового краю, а й звірі, птахи, корисні комахи і бактерії, які там мешкають. Знищує вогонь і сам ґрунт, його найродючіший шар.

Потерпають від підпалів і люди, адже разом із сухою травою та листям згорають солі важких металів, що осіли на тому сухостої, перетворюючи дим на справжню отруту.

Маємо пам’ятати, що торішня трава, очерет — це не сміття, а частина екосистем, створених самою природою. Ті ж, хто стверджує, що спалювати сухостій корисно, помиляються самі і вводять в оману інших.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua