Ароматизована отрута
За даними загальнонаціонального опитування, серед молоді України починаючи із 1990-х років зменшується поширення паління. Про це розповіла кандидат медичних наук, головний редактор міжнародного рецензованого журналу Tobacco Control and Public Health in Eastern Europe Тетяна Андреєва.
Як засвідчило опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), кількість курців серед молодих українців (18—30 років) у 2017-у скоротилася на 10,3 п. п. порівняно з 2013-м — до 26,7%, зокрема, серед чоловіків — до 40,3% (із 53,6% у 2013-у) і серед жінок — до 12,8% (із 20%).
Загалом за останні чотири роки розповсюдженість паління серед дорослого населення старше 18 років скоротилася на 2,5 п.п. і склала 23,7%. Чоловіки стали курити менше на 3,4 п.п. (41,2%), а жінки — на 2,2 п.п. (9%).
Утім, фахівці наголошують, що останніми роками прогресу в діях, спрямованих на контроль за тютюном, не відбувається, тому статистично курців серед дорослого населення не поменшало.
«В Україні терміново потрібні ефективніші заходи з контролю за тютюнопалінням, подальше підвищення акцизів на тютюн і ретельніше регулювання застосування тютюнових виробів», — зазначила Тетяна Андреєва.
Цього року під час опитування вперше дослідили й питання щодо використання специфічних тютюнових виробів та пристроїв доставки нікотину. Частка тих, хто щодня впродовж останнього року курив електронні сигарети, становить 5,6% серед чоловіків і 3,9% серед жінок, а кальян, відповідно, 7,7% та і 6,8%. Сигаретам з ароматизаторами торік віддавали перевагу 10,6% чоловіків-курців і 20,2% жінок-курців. Окрім того, дослідження показало, що досвід куріння ароматизованих сигарет мають 76% жінок-курців, молодших 30 років.
«Саме у жіночій аудиторії тютюнова індустрія вбачає потенціал залучення нових клієнтів. Для цього створюють ароматизовані сигарети, яскраві пачки, щоб замаскувати смертельну небезпеку паління. Тому я підтримую колег — народних депутатів, які зареєстрували законопроект №2820 з метою заборонити продаж сигарет з ароматичними добавками в Україні. Це допоможе захистити від тютюнової залежності, передусім, молодих дівчат», — наголосила народний депутат України Наталія Веселова.
Опитування проводилося із 31 січня по 20 лютого 2017 року в 110 населених пунктах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Всього в ньому взяли участь 2040 осіб віком від 18 років.
І насамкінець — найважливіший аргумент: щороку в Україні від наслідків куріння помирають 63 тисячі людей.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206