Максим СТЕПАНОВ: «Роботи вистачить усім»
У середу голова Одеської обласної державної адміні-страції Максим Степанов презентував свій стратегічний план дій, який має назву «Розумний регіон».
З часу призначення Максима Володимировича на посаду минуло два місяці. Запросивши на презентацію представників влади, бізнесу, науки, громадських активістів та журналістів, керівник області зазначив, що не буде руху, якщо не знаєш, куди йти і якою дорогою. Його план — це пріоритети, цілі, програми та проекти розвитку Одещини, механізми їх втілення, а також очікувані результати. Це той шлях, уточнив, яким нам іти.
Програма розрахована на 2017—2019 роки і передбачає ре-алізацію чотирьох пріоритетів: під-вищення якості управління регі-ональним розвитком, забезпечення конкурентоспроможної еко-номіки Одещини, розвиток громад і людського потенціалу, забезпечення гідної якості життя.
— «Розумний регіон» — це інноваційний план перетворень, який я і моя команда вже почали реалізовувати. Він враховує конкурентні переваги області і передбачає тісну взаємодію з місцевими органами влади, громадськістю та представниками бізнесу. Звичайно, цей план не є догмою і може доповнюватися новими ідеями та пропозиціями. Ми розраховуємо на максимальне залучення до процесу його втілення представників усіх зацікавлених груп, які справді турбуються про розвиток Одещини. Роботи вистачить усім, — наголосив Максим Степанов.
Презентований план дій на найближчі два роки містить перелік конкретних завдань, проектів і заходів. Голова ОДА підкреслив, що з метою моніторингу та контролю за виконанням цього плану, а також для забезпечення прозорості дій влади розроблені чіткі показники ефективності в рамках кожного пріоритету.
Так, розділ «Розумне та відкрите управління» передбачає модернізацію системи управління регіоном і запровадження електронних послуг та інноваційних моделей комунікації як серед управлінців, так і з громадою. Нині ж чиновники, сказав, буквально тонуть у паперовому хаосі, що, зрештою, і відгукується нульовою ефективністю. Серед завдань — можливість отримання людьми більшості адміністративних послуг та публічної інформації в електронній формі, що також знизить градус суспільного невдоволення.
До слова, за індексом демо-кратичного розвитку Одеська область нині перебуває на останньому місці в державі.
Відкритість та прозорість влади, переконаний голова ОДА, сприятиме суттєвому зниженню рівня корупції, підвищенню цього важливого індексу.
Вирішення завдання підвищення конкурентоздатності економіки Одещини автор програми бачить у створенні національного логістичного хабу на території нашої області, збільшення вантажо- та пасажиропотоків і створення туристичного кластера.
Максим Степанов акцентував увагу присутніх на тому, що понад 90% доріг області сьогодні потребують ремонту. І при цьому ми не вміємо, зауважив, цінувати власну працю, адже дозволяємо добивати наші дороги, куди вже вкладені шалені бюджетні гроші. Так, навів приклад, далекобійник із Польщі везе вантаж на двох машинах, а, перетнувши наш кордон, перевантажує все на одну машину, економлячи вартість перевезень, адже знає, що ми не контролюємо навантаження на наші шляхи.
Важливу роль у плані відведено розвитку аграрної галузі Одещини та переходу від переважно сировинного сільськогосподарського виробництва до створення готових продуктів з високою доданою вартістю, а також залученню інвестицій в економіку та розвитку малого і середнього підприємництва.
Коментуючи цей розділ, Максим Володимирович навів приклад того, як сільгоспвиробники області продають зерно іноземним імпортерам, що повертається до нас готовим борошном, макаронами, напівфабрикатами, незрівнянно дорожчими за ті, які ми могли б успішно виробляти у себе, приносячи прибуток до бюджету та даючи робочі місця людям.
Він звернув увагу на те, що наш агробізнес сьогодні навіть не знає про існування численних грантових можливостей, якими можна і необхідно скористатися. Чого дивуватися, якщо в апараті ОДА управління агропромислового розвитку взагалі ліквідували.
— Бізнес, — уточнив, — у нас мусить бути піднятий до рівня культу. Зокрема, сільськогосподарський.
Одним з ключових напрямків розвитку регіону Максим Степанов вважає і розвиток самоврядування та посилення ролі громад і громадян у вирішенні місцевих проблем через створення успішних територіальних об’єднань.
Згідно зі стратегічним планом дій, окрему увагу голова облдержадміністрації має намір приділити безпеці регіону, покращенню якості освіти (за підсумками 2016 року рівень оцінених знань наших випускників визнано найгіршим в Україні!) та охорони здоров’я, збереженню екології, підвищенню енергоефективності та використанню відновлювальних джерел енергії, утилізації твердих побутових відходів тощо.
Максим Степанов зупинився на питанні необхідності вивчення української мови на Одещині через організовані як безоплатні онлайн-курси, так і через створення спеціальних класів, у яких державну мову безоплатно зможуть вивчати чи удосконалювати люди різного віку.
Саме шляхом популяризації, підняття престижу володіння українською, а не заборонами тої чи іншої мови, можна зняти будь-які спекуляції на цю тему, впевнений посадовець. І таку свою позицію він проілюстрував власним прикладом:
— Я — людина, котра в школі ніколи не вивчала української мови. У мене навіть в атестаті нема цієї оцінки. Але зараз я люблю українську мову та літературу і з великим задоволенням читаю Ліну Костенко, україн-ську історію... Нормальне залучення, особливо молоді, дасть дуже класний ефект.
З командою однодумців, які пройшли відкриті конкурси на право обіймати управлінські посади, сказав, з усіма завданнями нескладно буде справитися. Принаймні, він у це вірить.
Керівник області пообіцяв, що відзвітує перед громадою про виконання цілого списку завдань на 2017-ий, реалізацією яких і буде зайнята його команда.
Ці завдання він оприлюднив під час презентації стратегічного плану дій. Йдеться про: належне впорядкування стратегічно важливих доріг, зокрема Одеса—Рені, Кодима—Балта, Спаське—Вилкове; реконструкція злітної смуги міжнародного аеропорту «Одеса», яку мають намір завершити до кінця 2018 року; модернізація інформаційного порталу області; створення бренду Одещини; поліпшення інвестиційного клімату та збільшення обсягів залучення інвестицій; збільшення кількості робочих місць щонайменше на 10%; підвищення доходів місцевих бюджетів; зелене світло медичній реформі через створення не менше 10 госпітальних округів; створення єдиної регіональної мережі відеоспостережень; запуск безоплатних онлайн-курсів із підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання якості знань; створення 77 груп швидкого реагування поліції.
До слова, ініціатива Максима Степанова, викладена в програмі «Безпечна Одещина», була схвалена депутатами обласної ради на останній сесії. Її підтримав 61 обранець. Відтак, із бюджету-2017 буде виділено 27 мільйонів гривень на придбання 77 автомобілів для груп швидкого реагування. Передбачається, що в кожному районі створять по три патрулі для забезпечення порядку на територіях, що, за словами Максима Володимировича, дозволить «нашій поліції справді швидко реагувати на злочини, а людям перестати, нарешті, боятися».
Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206