Переглядів: 1181

Десять секретів харчової паузи

Як стверджують фахівці, тимчасова відмова від їжі допомагає позбутися від шлаків, зайвих жирових відкладень, хворих клітин, активізувати захисні та регенеруючі функції організму. Але без знання справи починати голодування не можна, застерігає medic.ua.

Яких головних правил при голодуванні рекомендують дотримуватися дієтологи?

1. Починайте поступово. Різкий початок голодування може стати стресом для організму. В результаті — бажання поїсти посилиться і всі спроби взяти харчову паузу зведуться нанівець. Щоб уникнути цього, за три-чотири дні харчуйтеся тільки фруктами й овочами, повністю виключивши продукти тваринного походження.

2. Перед голодуванням позбудьтеся від токсинів. Під час голодування організм підтримуватиметься своїми внутрішніми ресурсами. Щоб у цей час він не харчувався накопиченими всередині токсинами, що може призвести до інтоксикації, за дві доби до голодування попийте відвари для очищення нирок і жовчного міхура (з листя бузини, м’яти, брусниці), а за добу — прийміть проносне.

3. При хронічних хворобах — тільки під наглядом лікаря. За наявності хронічних захворювань голодування потрібно проводити тільки під наглядом фахівця і після консультації лікаря. На час харчової паузи прийом препаратів припиняти не варто, але таблетки, настоянки і сиропи необхідно замінити на аналогічні ліки в уколах, оскільки перші вимагають перетравлювання в шлунку і дратуватимуть шлунково-кишковий тракт.

4. Змініть вид фізичних навантажень. Спорт на час голодування залишати не можна. Але виснажливі види навантажень (підйом важких предметів, біг, боротьба) на час харчової паузи потрібно замінити на легші та спокійніші (плавання, йога, гімнастика), щоб організм не відвикав від звичних ритмів, але й не перевантажувався.

5. Спіть більше. Збільште тривалість сну на дві-три години. При розумових навантаженнях (їх на час голодування ніхто не відміняв) центральна нервова система перебуває в постійній напрузі, а під час харчової паузи ефект подвоюється. Тому їй потрібно більше часу на відновлення.

6. Пийте теплу воду. За добу випивайте 3—5 літрів теплої води. Це сприяє прискоренню виведення токсинів і підтримці процесів метаболізму, які порушуються швидше через виснаження запасу внутрішніх ресурсів організму.

7. Робіть клізми. Незважаючи на відсутність їжі, організму все ще є від чого позбуватися, тому робота органів травлення повинна продовжуватися і відвідувати туалет необхідно щонайменше раз на три дні. Якщо з цим є проблема, зробіть клізму з теплою підсоленою водою (натрій запобігає всмоктуванню рідини і шкідливих речовин).

8. Боріться з почуттям голоду. Коли в шлунку «все вирує» і «смокче під ложечкою», в організмі активно виробляються шлунковий сік та жовч, що необхідні для гарного травлення. За відсутності їжі цей процес триватиме впродовж 3—6 днів, поки організм не перейде на харчування внутрішніми запасами. А до цього часу активність кислот може призвести до розвитку гастриту або виразки. Щоб вивести шлунковий сік і позбутися від почуття голоду, виконайте просту вправу. Встаньте прямо, розправте плечі, покладіть долоні, одну на іншу, на живіт і зробіть видих. На вдиху максимально втягніть живіт, трохи допомагаючи руками, і затримайте дихання на 3—4 секунди. Видихніть і розслабтеся. Повторіть вправу 10 разів.

9. Обливайтеся холодною водою. При появі слабкості прийміть холодний душ (якщо нема можливості — потримайте під струменем води зап’ястя). Ця процедура мобілізує сили та резерви організму, а також підбадьорить.

10. Язик порожевів — можна припиняти. Зверніть увагу на свій язик: якщо він набув рожевого кольору і відсутній наліт — це ознаки того, що організм уже очистився від шлаків та хворих клітин і настав час припинити голодування. Додаткові ознаки — відчуття легкості та комфорту.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net