Переглядів: 529

Перевірте свій статус

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Чи знаєте ви, що в нашій країні лише Одеська область та місто Київ узяли на себе досить амбітне зобов’язання перед міжнародною спільнотою подолати на своїх територіях ВІЛ-інфекцію до 2020 року?

Завдання не з легких, зважаючи бодай на той факт, що на обліку в обласному Центрі боротьби з ВІЛ-СНІДом нині перебуває близько 20 тисяч ВІЛ-інфікованих, з яких 11 тисяч уже отримують АРТ — антиретровірусну терапію, що дозволяє стримувати розвиток хвороби й обходиться державі в багато-мільйонні витрати, оскільки лікування таких пацієнтів, як і їх психологічний супровід, держава переважно поклала на себе.

Таких зобов’язань ніхто б не наважився узяти, якби не міжнародна грантова допомога, яку область також отримує вже багато років і на яку розраховує й надалі.

Берімо, якщо дають.

Ще у 1992 році в нашій країні було прийнято першу програму комплексних заходів боротьби з ВІЛ-інфекцією. Є така й нині, час від часу розробляють аналогічні й на Одещині.

Реалізація ж заходів, виписаних у програмних документах, можлива лише за умови, що тестуватися на ВІЛ/СНІД люди будуть за власним бажанням, звернувшись до медичного закладу. Тим часом принцип «ніякого примусу» вже призвів до того, що епідемію СНІДу, яку ми нажили, стримати досить складно. Не хочеться думати, що практично й нереально.

До слова, за підрахунками експертів, серед нас ще не менше 10—15 тисяч осіб, заражених ВІЛ, які про це навіть не здогадуються.

Одначе ніхто нам не заборонить бути оптимістами. Вірмо в краще, не забуваючи час від часу навідуватися до медичного закладу, а головне — ведучи відповідальний спосіб життя, тобто без стихійних інтимних моментів, тримаючись подалі від наркотиків і спиртного, оберігаючи подружню вірність.

Про це, власне, й почали активно говорити медики та громадські активісти, задіяні в численних грантових проектах, на брифінгах і конференціях, приурочених Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ-СНІДом.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net