№ 104 (21782) субота 3 грудня 2016 року

Переглядів: 1484

І ракети наші, і територія

Пригадалася армійська мудрість, що війна — дурниця, а головне — маневри. Якби на війні з Росією людей не вбивали, снарядами не руйнували житло і заводи, а терористи в підвалах «народних республік» не катували заручників, стара армійська мудрість була б доречною. Але зараз — ні.

Вихід із глухої оборони

Наприкінці листопада — початку грудня прояснилися дві обставини. Перша — що глухою обороною в зоні АТО можна тільки погіршити і так нелегке воєнне становище. Друга — що на дипломатичному фронті така ж оборона різко послаблює позиції України і треба терміново шукати вихід.

Переглядів: 877

Вісімнадцятилітній ветеран

6 грудня  - День  Збройних Сил України

/_f/2016/104.jpg Йому лише 18, а за плечима вже Волноваха, Маріуполь, Авдіївка… Воєнні будні. Жорстокі, виснажливі, болісні... І коли бачиш на лікарняному ліжку ще зовсім хлопчину, мимоволі виникає питання: звідки взялася та мужність у його юнацькому серці, аби свідомо, не шкодуючи життя, стати на захист своєї землі?

Герой цієї розповіді — солдат Ігор Гайдайчук. Родом він з міста Тлумач, що на Івано-Франківщині. Весною вступив до університету, хотів стати інженером. Проте вже 14 квітня 2016 року, в день свого народження, замість того, щоб задувати свічки на святковому торті, підписав контракт.

Після навчального центру у Яворові у складі 72-ї ОМБР прибув на місце служби у Волноваху. Згодом підрозділ передислокувався до Маріуполя. З перших днів хлопець дізнався, що таке обстріли — вони просто не припинялися…

Та найгарячіше було в Авдіївці. Історія оборони українськими військами цього прифронтового міста насичена подіями. І за короткий час служби свідком багатьох з них став й Ігор.

Переглядів: 674

Не та вже Америка і Європа не та...

Економічні санкції ЄС проти Росії, скоріше за все, буде продовжено на наступні півроку. Про це в інтерв’ю телеканалу tvn24 заявив президент Європейської Ради Дональд Туск.

«Усе вказує на те, що ще принаймні раз вдасться продовжити санкції проти Росії. А що буде через шість місяців, оскільки зараз, ймовірно, продовжимо санкції на чергові шість місяців, — цього ніхто не може передбачити», — сказав він і додав, що досить тверду проукраїнську позицію в цьому питанні в ЄС займають Польща, Литва, Латвія, Естонія, Швеція, частково Велика Британія, але цей погляд уже не є загальним у Європі.

Переглядів: 2061

Оскаржений зонінг

Представники одеської громади подали другий позов через незаконне прийняття плану зонування міста. У прес-центрі Paritet з цієї нагоди відбулася прес-конференція, в якій взяли участь позивачі — Олег Михайлик, голова міської організації партії «Сила людей», та Михайло Кузаконь, заступник голови обласної організації Народного руху України, а також юрист Артем Карташов та експерт Юрій Нікітін.

Що таке зонінг, читаємо на офі-ційному сайті міськради:

«План зонування території (зонінгу) м. Одеси затверджено на XI позачерговій сесії Одеської міської ради VII скликання 19 жовт-ня 2016 року. За цей проект проголосували 42 депутати.

Згідно зі ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» план зонування території (зонінг) розробляється на підставі генерального плану населеного пункту з метою його уточнення. Замовником на розробку даної містобудівної документації є управління архітектури та містобудування Одеської міської ради. Внаслідок проведення відкритих торгів розробником плану зонування території (зонінгу) м. Одеси було визначено ТОВ «Інститут Харківпроект».

Переглядів: 771

Поверніться, лебеді, у літо!

Пізня осінь… Відвирувало золотом листя, відшелестіло багрянцем. Визбирали птахи серед дерев свої пісні і забрали їх із собою десь у теплі краї. Лише пошматоване, зранене вітрами павутиння чіплялося за гілля, як за останню надію. Сипонула осінь їдким дощем, вдарила памороззю.

Та раптом листопад, що добігав кінця, увірвалося щось непередбачуване. То, мабуть, було бабине літо. Воно з’явилося так неочікувано, але так бажано і владно. Розкидало, розметало всі умовності. Воно не підпорядковане часу. Його прихід не можна визначити датами календаря. Воно підконтрольне лише своїм, незнаним людьми законам. Це як стихія, як вибух, як зойк! І все навколо переінакшилося.

Переглядів: 584

Кораблик єднання

Символом нинішнього Форуму розвитку громадянського суспільства, що відбувся у Києві вже вп’яте за ініціативи ІСАР «Єднання» у партнерстві з Адміністрацією Президента України, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, уряду Швеції, Програми розвитку ООН в Україні, Представництва ЄС в Україні, Офісу Ради Європи в Україні, Фонду ім. Ч.С. Мотта, Міжнародного фонду «Відродження» та багатьох інших організацій, — кораблик. Дуже вдалий і точний образ. Кораблик змін, кораблик реформ, який зібрав громадських діячів у дорогу до нової — щасливої, вільної, об’єднаної України. Девіз цьогорічного форуму — «Змінюємо. Впливаємо. Єднаємо!».

У своєму зверненні до учасників форуму виконавчий директор ІСАР «Єднання» Володимир Шейгус закликав:

— Давайте сьогодні поговоримо, як ми — громадянське суспільство України — зможемо посилити спроможності своїх організацій для розбудови національної єдності. Адвокатуючи реформи, протидіючи корупції, долаючи причини і наслідки конфлікту на Сході та покращуючи соціально-еконо-мічне становище, ми збудуємо нову — міцну та успішну країну!

Переглядів: 605

Піонери на європейському ринку

Право експорту продукції на ринки ЄС станом на 25 листопада вже мають 277 українських підприємств.

«Ми бачимо прогрес у просуванні вітчизняного виробника на ринок Європейського Союзу. Так, зараз 277 українських підприємств мають право експортувати свою продукцію на європейський ринок, із них 97 — підприємства, які виробляють харчову продукцію, 180 — це підприємства, які виробляють продукти нетваринного походження», — зазначив голова Держ-продспоживслужби Володимир Лапа під час IX всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес-2016».

Переглядів: 1055

Якщо є непогашений кредит...

На запитання відповідає міністр юстиції Павло Петренко

Минулого року мій чоловік був призваний на службу в армію. До цього він мав свою справу, на яку взяв кредит у банку. Через те, що він пішов захищати Батьківщину і вже не має тих доходів, які в нього були раніше, сплачувати за кредитом нашій сім’ї нема з чого. Чула, що є певні пільги для військових щодо сплати кредиту. Роз’ясніть, будь ласка, як нам справитися з цією ситуацією.

В Україні триває антитерористична операція на Сході країни та протистояння зовнішньому агресорові. Наші військовослужбовці мужньо відстоюють землі Батьківщини. Саме тому держава визначає на законодавчому рівні додаткові пільги військовослужбовцям для їх соціального захисту.

Переглядів: 2428

Жайвір українського степу

До 155-річчя від дня народження Євгена Чикаленка

Сьогодні ім’я Євгена Харлампійовича Чикаленка відоме практично всім свідомим українцям. Кажу «сьогодні», бо в тій, минулій, державі на це ім’я було накладене табу. Навіть мешканці села Перешори, де він народився, мало що знали про свого видатного земляка, бо та влада цілеспрямовано руйнувала українську історію і замовчувала українські імена.

Хто ж він був, той пан, ім’я якого так ретельно приховували від народу? Чим так не догодив учорашнім, що не дозволили навіть його синові виконати останню волю батька — розвіяти його прах над рідною землею?

Переглядів: 4487

В орбіті Костанді, відомого і невідомого

Відкритий проект «Маловідомий Костанді — його учні й послідовники» продовжився виставкою творів викладачів Одеського художнього училища ім. Б.М. Грекова. Як й інші заходи цього проекту, вона проходила в Одеській філії Грецького фонду культури і була приурочена до 95-річчя від дня смерті та 165-річчя від дня народження одного з чільних основоположників одеської живописної школи.

Виставка в Грецькому фонді культури — лише ланка в ланцюгу довготривалого проекту, який стартував у жовтні цього року, а завершиться у жовтні 2017-го, коли культурна громадськість відзначатиме 165-ліття від дня народження видатного художника і педагога. В експозиції представлені переважно живописні твори викладачів училища.

Переглядів: 644

Любов на трагічному зламі

Минулого тижня Одеський національний академічний театр опери та балету показав одну з кращих опер славетного італійського композитора Джакомо Пуччіні. В головних ролях — заслужені артисти України Наталія Павленко та Олександр Шульц, Віктор Мітюшкін. Режисер-постановник — народний артист України Володимир Лукашев.

«Флорія Тоска»… Один з найбільш репертуарних творів світового оперного мистецтва, гранично вимогливий у вокальному сенсі. Один з найдраматичніших оперних сюжетів. Так стверджують фахівці. І це справді так. Й це, нарешті, опера, на яку можна йти, до подробиць знаючи все напам’ять, — іти, щоби насолодитися прекрасними голосами — а саме високої вокальної майстерності вимагає вона, збагатитись духовно геніальною музикою цього шедевру світової класики. Чому саме ця опера стала однією з найулюбленіших і для театрів, і для глядачів?

Переглядів: 587

Олександр РУСИЙ. Жартома

Презент

Несу в кабінет
можновладця пакунок.
Та це не хабар,
а презент — подарунок.

Переглядів: 627

Забавки приматів

«101», «102», «103», «104»… Це номери телефонів, на які неодмінно відреагують. Причому цілодобово. Для когось виклик «швидкої» чи рятувальників — єдина надія на порятунок. А для когось — забавка, розвага.

Ми час від часу чуємо про те, що десь нібито замінували школу, що ось-ось має злетіти у повітря вокзал, вибухне будівля суду, банк чи конкретний офіс… Такі «сигнали» найчастіше (майже у 90% випадків) є хибними — хтось просто порозважався, а тим часом відповідні служби неодмінно на них реагують, оперативно виїздять на вказане місце, щоб зарадити можливій біді. Для цього залучають певну кількість техніки, особового складу тощо. Розпізнати ж бо жартівника вдається нечасто, а ось перевірити чи правдиве повідомлення, можна лише виїхавши на місце виклику.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net