Переглядів: 754

І громадянська позиція, і поклик серця

Велика частина волонтерів — це жінки. А жінка — оберіг і символ родинного затишку, якого так бракує на фронті. Тож не дивно, що бійці з особливим трепетом ставляться до волонтерок, з-поміж яких і героїня нашої нинішньої оповіді.

Нині Оксана Алексєєва з посмішкою пригадує, як одного разу, їдучи на блокпост, де не було жодного розпізнавального знака, заблукала. Адреналін зашкалював. Та відступати від маршруту й думки не було. Дякувати Богу, там були наші.

Силі характеру цієї милої, усміхненої жінки можуть позаздрити і деякі чоловіки. Можливо тому, що з раннього дитинства була пов’язана зі спортом. Спочатку сама стала майстром спорту з дзюдо, потім виховувала маленьких дзюдоїстів, а згодом відкрила невеличкий магазин спортивного харчування, щоб допомагати всім охочим вести здоровий спосіб життя. Напевне, знайшла б іще якісь цікаві і потрібні сфери для самореалізації. Та настав 2014 рік. Із розгортанням воєнних дій на Сході України не змогла зостатися стороннім спостерігачем.

— Я стала волонтером несподівано навіть для самої себе. Кілька моїх друзів служили у 28-й Одеській ОМБр. З них усе і почалося. З адресної допомоги. А вже восени 2014-го кількість моїх підопічних обчислювалася сотнями, — згадує моя співрозмовниця.

Воїни знають і поважають свого куратора, адже на передовій пані Оксана (або Ксюша, як по-дружньому називають її бійці) побувала силу-силенну разів. Левова доля тих поїздок припала на 2015 рік. Зараз, коли наша держава уже здатна забезпечити своїх захисників найнеобхіднішим, відпала потреба часто навідуватися на лінію фронту. А це, в свою чергу, дозволяє заощаджувати кошти (бо ж кожна поїздка — це чималі затрати, зокрема на пальне), які можна спрямовувати на те, чого потребують бо-йові підрозділи. Передавати необхідне допомагає і гуманітарна програма від «Нової пошти», яка доставляє посилки у прифронтову зону безкоштовно.

Є в Оксани Алексєєвої своя волонтерська команда. Невелика, але дуже надійна. Кожен її учасник бере на себе значний пласт роботи.

 «Хто вам найбільше допомагає?» — цікавлюся у пані Оксани. «Люди, звичайні люди, — відповідає без вагань. — Знайомі і незнайомі. Саме завдяки людям ми ось уже третій рік допомагаємо нашій армії, нашим захисникам. Завдяки звичайним бабусям і дідусям, які викраюють гроші із своїх кри-хітних пенсій, завдяки діткам, котрі пишуть теплі листи і малюють щирі малюнки, їхнім татам і мамам, що допомагають, чим можуть, волонтери передають на передову, окрім найнеобхіднішого, ще й свідчення нашої турботи і вдячності».

— Війна виснажує, — зізнається моя візаві. — Це позначається й на активності доброчинців. Масштаби пожертв, які були на початку бойових дій, не порівняти з нинішніми. Дуже дякую всім однодумцям-благодійникам, особливо тим, хто і досі підтримує наших захисників. Війна застала нас зненацька. В той момент, коли країна не була готовою до збройної агресії, коли наша армія була роззброєною, роздягнутою і, можна сказати, знекровленою, народ підставив своє міцне плече. Зараз держава зміцніла і значну частину навантаження зняла з людей.

Та все ж, зізнається волонтер, ще й досі часто доводиться стикатися з відголосками радянської минувшини. За вікном — двадцять перше століття, а ми й досі живемо за стандартами Радянського Союзу. Багато застарілої, зношеної техніки. Скажімо, на фронті потрібні генератори і бензопили, які, начебто, і є на складах, але хлопці не можуть їх отримати, бо ті кілька штук, які їм видали, відповідають тим, ще радянським стандартам-нормативам. Але ж наша країна — у стані війни і нормативи давно й кардинально слід було поміняти. Гостро стоїть питання із забезпеченням воїнів приладами нічного бачення. Що вже й казати про наповнення аптечок, які також формуються за стандартами давно минулих десятиріч...

На жаль, неприємних ситуацій і нині не бракує. Якось, наводить приклад Оксана, її підопічні-контрактники поскаржилися, що в одній із частин їм видали старі ще й невипрані «спальники». Так, бійці придбали собі сучасні спальні мішки, слава Богу, зар-плата дозволяє. «Та хіба це правильно? — обурюється волонтерка і додає: — Чимало клопотів маємо з крадіжками і корупцією у лавах Збройних Сил. У нас потужна і мотивована армія, але її треба без зволікань очистити від тих паршивих овець, які ганьблять імідж і війська, і всієї держави».

— Пригадую, як важко було спочатку. Армія фактично була розкрадена і знекровлена. Окремі командири підтримували країну-окупанта. Деякі відкрито перешкоджали нашій роботі. Зараз багато чого змінилося на краще. Безумовно, у нас ще є багато спільної роботи, особливо в тилу. Не всі високопосадовці збагнули, а хтось не хоче цього приймати, що настав час великих змін. І так розкрадати армію, як вони це робили раніше, їм більше ніхто не дозволить. Народ і армія — єдині. Це було сказано один раз, на початку війни, і ми своє слово тримаємо, — наголосила Оксана Алексєєва .

Батьки не в захоплені від Оксаниного вибору. Але вона їх розуміє: дуже хвилюються за неї. Та й син іноді ревниво дорі-кає, мовляв, твої солдати тобі дорожчі за мене. Втім, коли треба, й сам допомагає, підставляє своє чоловіче плече.

— Волонтерська допомога, каже пані Оксана — це моя громадянська позиція, це поклик мого серця. Моя країна втягнута у війну і я захищаю свою Батьківщину так, як можу. Поки одні зі зброєю в руках дають відсіч ворогові на передовій, я і такі як я, всіляко їм допомагаємо і будемо допомагати. Ми всі громадяни однієї країни, ім’я якої Україна. Наші діти повинні рости у вільній державі.

За час свого волонтерства Оксана Алексєєва кардинально змі-нила своє ставлення до людей і до життя. Перед її невтомністю і силою духу хочеться схилити голову і запитати: звідки черпаєте таку шалену мотивацію?

— Я пишаюся тим, що я україн-ка. Я пишаюся своїм народом. Я пишаюся своєю могутньою і хороброю армією. За ці роки я зустріла таку величезну кількість чудових людей! Я навчилася розрізняти свій-чужий не тільки на фронті. Загартувався характер, а дух став незламним. Війна всіх нас змінила, оголила і достоїнства, і вади, — ділиться думками моя співрозмовниця. — Іноді, буває, опускаються руки. Але в таких випадках я себе запитую: «А що робити хлопцям на фронті, коли у них опускаються руки? Хто їм допоможе, якщо я здамся?». Отак і відбувається взаємна мотивація: ми, своєю відданістю, — хлопців, хлопці, своєю мужністю, — нас. Але найсильніша мотивація — це мій син. Я дуже хочу, щоб він ріс у мирній, вільній, достойній країні і щоб його діти ніколи не знали жахіть війни!

Наталія ЗАДВЕРНЯК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net