Переглядів: 688

Люди Свободи

Учора в Одеському історико-краєзнавчому музеї (вул. Гаванна, 4) відкрилася виставка «Люди Свободи», створена до 25-ї річниці Незалежності України, в рамках однойменного проекту Українським інститутом національної пам’яті спільно з каналом UA:Перший.

Ця виставка розповідає про людей, які своєю працею та боротьбою впродовж минулого століття уможливили відновлення незалежності нашої держави.

ХХ століття, зазначають організатори виставки, стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі сторіччя, в 1900-у, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Коли воно добігало до фінішу, у 1991-у, мрія про незалежність і боротьба за неї увінчалися успіхом.

Водночас попереднє століття ознаменоване пануванням двох тоталітарних режимів — комуністичного та нацистського, Людиноненависницькі ідеології зазнали краху не в останню чергу й завдяки опору, який чинили українці, передусім ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їхній опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось — за свободу творчості, думки, хтось — зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у «шарашці», фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал сповна. Так, вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, хтось із них не дописав чудової пісні чи вірша, хтось не здивував світ черговим важливим винаходом... Але кожен з них зумів зберегти свободу в собі, не зламатися в неволі.

Завдяки цим людям свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. З-поміж представлених імен — Агатангел Кримський, Микола Леонтович, Микола Міхновський, Георгій Нарбут, Євген Чикаленко, Марко Безруко, Олена Степанів, Василь Чучупак, Йосип Сліпий, Юрій Шевельов, Олена Теліга, Сергій Корольов, Володимир Івасюк, Василь Стус та інші.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net