Переглядів: 624

«Нульові» переговори

Зустріч міністрів закордонних справ у «нормандському форматі» щодо врегулювання ситуації на Донбасі, які відбулися у вівторок у Мінську, не дали жодних результатів.

Учасники зустрічі, заявив голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр, і близько не дійшли політичної домовленості, що передбачала б, зокрема, місцеві вибори на окупованих територіях. При цьому глава зовнішньополітичного відомства Німеччини нагадав, що тільки повне виконання всіх (трьох) головних домовленостей 2014—2015 років може призвести до зняття міжнародних санкцій щодо Росії, запроваджених через її роль у конфлікті.

Зі свого боку, очільник МЗС України Павло Клімкін сказав, що Москва не погодилася із жодним пріоритетом, визначених для переговорів, а відтак звинуватив Росію у відсутності хоч якогось поступу на зустрічі. За його словами, Київ і Москва мають засадничі розбіжності в думках про те, як має виглядати шлях до мирного врегулювання.

Керівник МЗС Росії Сергій Лавров був не менш категоричним: «Домовитися на нинішній зустрічі про подальші кроки було неможливо», але додав, що робота триватиме. Посланець Кремля відкинув ідею створення збройної спостережної місії під егідою ОБСЄ, що мала б гарантувати безпеку на окупованих територіях, зокрема, під час місцевих виборів. За його словами, «такої необхідності не існує», і ніяких озброєних місій, чи то ОБСЄ, чи будь-якої іншої організації, на окупованій частині України не буде і про них «ніхто й думки не допускає». Мовляв, що б там, у Києві, не казали, ми знаєм своє... Зауважимо, що така позиція російського міністра суперечить позиції президента РФ Володимирова Путіна, який, за словами його речника Дмитра Пєскова, понад місяць тому «в цілому погодився» на розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

Стримано оптимістичним був очільник зовнішньополітичного відомства Франції Жан-Марк Еро, який визнав, що для виконання Мінських угод ще треба докласти величезних зусиль і виконати великий обсяг роботи. Втім, за його словами, нинішні переговори були складні, але діалог не зірвався повністю.

Нагадаємо, через те, що Київ і Москва по-своєму інтерпретують послідовність виконання пунктів Мінських домовленостей, керівники держав «нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція та Росія) на зустрічі в Берліні, що завершилася в ніч із 19 на 20 жовтня, домовилися, що міністри закордонних справ цих країн мають підготувати «дорожню карту», яка узгодила б послідовність виконання пунктів усіх трьох головних угод: Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року та Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

Українська сторона наполягає: Росія повинна виконати всі взяті на себе зобов’язання, і безпекова складова мусить передувати політичним змінам.

Москва ж жадає від Києва швидкого поступу у політичних аспектах мінських угод (місцеві ви-бори, амністія бойовиків), а вже потім — безпековий і гуманітарний компоненти (виведення з окупованих територій російських військ та озброєн-ня, роззброєння незаконних формувань, звіль-нення всіх заручників і передача під контроль ОБСЄ порушеного нині українсько-російського кордону).

Одне слово, маємо такий собі мінсько-нор-мандський гамбіт.

Тим часом, поки світ шукає виходу із ситуації, яка вже другий рік перетворює центр європейського континенту на зону бойових дій, Росія робить чергові погрози. Зокрема, як повідомило вчора DT.UA з посиланням на джерело в Міноборони України, Кремль погрожує Києву ракетним ударом, якщо наші Збройні Сили розпочнуть вишкіл ракетних військ на теренах, прилеглих межі з Кримом.

Українське МЗС уже поінформувало міжнародну спільноту про погрози, отримані з Москви, наголосивши при цьому, що будь-які навчання, які проводяться на суверенній території України, здійснюються виключно у межах українського законодавства та норм міжнародного права, а погрози Москви — не що інше, як чергове порушення міжнародних зобов’язань і неприховане зазіхання на суверенітет і цілісність нашої держави.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net