Переглядів: 597

Казенки вже не буде

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді проект закону «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі», який передбачає продаж підприємств держмонополії «Укрспирт». На території Одещини до приватизаційного списку потрапили 13 винзаводів і лікеро-горілчаних підприємств, повідомляє http://agravery.com.

Законопроектом регламентується процедура роздержавлення держпідприємств спиртової галузі та запроваджується поетапна лібералізація ринку спирту в Україні.

«Питання реформування галузі назріло вже давно і напівзаходами ситуацію, на жаль, не виправити. Державі за весь період незалежності не вдалося зробити крок, який ми сьогодні плануємо зробити, тому нинішнє рішення справді історичне», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, презентуючи законопроект на урядовому засіданні.

Сьогодні, за його словами, із 78 спиртзаводів, що перебувають у відомстві Мінагрополітики, працюють лише 15 (включно з виробниками біоетанолу і технічного спирту). «Ми пропонуємо виділити фактично дві групи держпідприємств у спиртовій галузі та запропонувати всі заводи, які є в цій галузі, одночасно до приватизації. У першу групу увійдуть підприємства, до яких найбільший інтерес горілчаних компаній і які матимуть виняткове право виготовляти харчовий спирт до кінця 2022 року», — заявив Тарас Кутовий. До другої ж групи будуть включені всі підприємства, покупці яких матимуть право виготовляти технічний спирт.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що потужності монополіста «Укрспирт» потрібно розпродати приватним виробникам, щоб залучити інвестиції для розвитку лікеро-горілчаної галузі, оновити виробничі потужності та налагодити експорт української продукції за кордон.

У Фонді держмайна прогнозують, що приватизація ДП «Укрспирт» може відбутися ще цього року. Передбачається, що від продажу спирт-заводів виручать 5—6 млрд грн, а тіньовий обіг спирту знизиться до 12% від нинішнього показника, що перевищує 40%.

У списку на приватизацію — «Одеський завод шампанських вин», коньячний завод «Шустов», а також Болградський, Котовський, Кілійський, Саратський, Татарбунарський, Ізмаїльський, Іванівський та Овідіопольський винзаводи.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net