Переглядів: 6109

Крок до самозбереження

Україну накрила хвиля психічних проблем. Війна, полі-тична та економічна кризи останніх років створили стан хронічного стресу, що позначився на психічному здоров’ї громадян. Єдина в країні цілодобова онлайн-лінія довіри, що надає психологічну підтримку в чаті, уже не може впоратися з обсягом людей, які звертаються по допомогу.

За останніми статистичними даними, 67% населення України незадоволені життям, 77% налаштовані песимістично й не очікують від майбутнього позитивних змін. У суспільстві зростає рівень депресії та агресії, психічних відхилень та розладів, а разом з тим і злочинності, зловживання алкоголем та наркотичними речовинами, випадків домашнього насильства та самогубств.

Найчастіше за психологічною допомогою звертаються люди з емоційними негараздами — 27% (сюди входять суїцид та посттравматичні розлади). На другому місці — проблеми у стосунках (24%), на третьому й четвертому — відповідно сімейні конфлікти та проблеми із залежностями (варто відзначити, що залежні надзвичайно рідко самостійно звертаються по допомогу).

«Українці схильні применшувати важливість свого психічного здоров’я. Спадок радянського минулого — виховання через страх та сором — заважає усвідомлювати свої почуття, а піклування про себе вважається егоїзмом. Через психологічну необізнаність побутує негативний образ психолога, а психологію плутають з психіатрією», — за-уважує адміністратор лінії довіри «Добре слово» Олена Тютенко.

Фахівець розповіла, що єдина в Україні цілодобова онлайн- служба «Добре слово», яка може безкоштовно надати психологічну підтримку, вимушена сама звернутися за допомогою до суспільства. Зараз «лінія довіри» створила сторінку для пожертв на краудфандинговій платформі «Спільнокошт». Для вирішення нагальних проблем, зокрема пов’язаних з розширенням штату спеціалістів, цьому благодійному проекту бракує близько 30 тисяч гривень.

Внаслідок війни та економічної кризи суспільство стикається із серйозними психічними проблемами: самогубства, депресії, психічні розлади, тривожний стан, посттравматичні стресові розлади (ПТСР), залежності та співзалежності, домашнє насильство, проблеми у стосунках. У такій ситуації необхідна системна допомога професіоналів.

«Ніхто не намагається вилікувати перелом чи хвороби серця самостійно, але в Україні, на жаль, розповсюджена думка, що психологічні проблеми можна вирішити самотужки. Це — неправильно та небезпечно! Найкраще, що може зробити для себе людина, — звернутися до професіоналів. Некомерційні лінії довіри, на кшталт служби «Добре слово», зараз надзвичайно актуальні та важливі для українського суспільства», — каже відомий психіатр, психотерапевт, член правління та директор з міжнародних зв’язків Асоціації психіатрів України, доктор Тіна Берадзе.

Через низький рівень життя українці не готові звертатися за платною професійною допомогою. Тому безкоштовні «гарячі лінії» служб довіри залишаються для них, фактично, єдиною можливістю отримати кваліфіковану психологічну допомогу, а їх підтримка з боку суспільства — необхідний крок самозбереження.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua