Переглядів: 705

Нова книга про стару дружбу

У вівторок у новому читальному залі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського (Троїцька, 49/51) відбулася презентація нової книги кандидата історичних наук, доцента ОНУ ім. І.І. Мечникова Олександра Музичка «Грузини в історії Південної України: спільне море та доля».

Це вже друга монографія вченого, присвячена історії одного з етносів, що складають строкату національну палітру нашого регіону. Попередня — «Грузини в Одесі: історія та сучасність», що вийшла в 2010 році, була географічно обмежена рамками міста. Ініціатором її видання, в рамках святкування Дня відродження незалежності Грузії, став тодішній генеральний консул цієї країни в Одесі Зураб Квачадзе.

Під час збирання матеріалів до неї Олександр Музичко знайшов так багато цікавих документів, які виходили за межі першого дослідження, що коли новий генеральний консул Грузії в Одесі Теймураз Нішніанідзе у 2014-у запропонував її перевидати в доповненому і розширеному вигляді, автор озвучив зовсім інший — набагато ширший і географічно, й тематично — варіант. Й ось нове, 279-сторінкове, видання представлене читачам. У ньому висвітлена історія життя грузинського етносу не тільки на Одещині, а й на Миколаївщині, Херсонщині та в Криму.

Книга вийшла у час, коли Україна і Грузія переживають складний, навіть трагічний момент своєї історії. Однак саме в такі періоди важливо озирнутися назад і знайти в минулому підтримку для сьогодення та майбутнього.

А в історії наших народів таких прикладів предостатньо. Так, в одному з розділів книги роз-повідається про те, як у рік «червоного терору», 1919-у, із 30 іноземних консульств, які існували в Одесі до приходу більшовицької влади, свою роботу продовжив тільки консул тоді незалежної Грузії — Овсій Іларіонович Ушверідзе. І лише завдяки йому кілька тисяч іноземних — і не тільки іноземних — громадян змогли вирватися з охопленого голодом і червоним терором міста.

Представляючи книгу, Теймураз Нішніанідзе висловив переконання, що вона стане ще одним підтвердженням духовної стійкості українського і грузинського народів, викованої нашою спільною історією. А також гарантією того, що на шляху подолання труднощів обом народам вистачить сил, мудрості й витримки, а дружба між ними тільки міцнітиме.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

НА ЗНІМКАХ: презентоване видання (1-а стор.); Олександр Музичко і два екс-генеральних консули Грузії в Одесі Зураб Квачадзе і Теймураз Нішніанідзе представляють книгу.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net