Переглядів: 6235

Який сусіда, така й бесіда...

Цими днями у прес-центрі «Паритет-інфо» зібралися на прес-конференцію звичайні одесити, мешканці приватного сектора, які постраждали від незаконного спорудження багатоповерхівок на територіях, прилеглих до їхніх садиб. Усі вони об’єдналися, щоб вирішити спільну проблему: впродовж кількох років будівельна компанія «Фамільний дім», на їхнє переконання, постійно порушує законодавство України у сфері містобудування і землевпорядкування, а влада різних рівнів, до якої зверталися потерпілі, або діє не досить ефективно, або взагалі бездіє.

Іван Логвин, член ініціативної групи, зазначив:

— Ми зібралися, щоб привернути увагу одеситів до поширеної в місті ситуації «нахаббуду», коли не дотримуються ані людські, ані законодавчі норми. Нам доводиться мати справу з постійним порушенням законів, з корупцією чиновників, які видають липові дозволи на будівництво там, де не можна будувати і за природними умовами, і за законом.

Учасники прес-конференції підкреслили, що схема забудови приватного сектора, яку використовує компанія «Фамільний дім», одна й та ж, хоча з різними варіантами. У престижному районі, де ціна на житло досить висока, приватна особа купує земельну ділянку. Оформляється дозвіл на зведення приватного будинку на дві родини, а потім, з порушенням норм і правил, виростає три-, чотири-, п’ятиповерховий будинок на 50—60 квартир. Таких прикладів дуже багато. Присутні, зокрема, назвали такі адреси, як Костанді, 127, Рибальська, 34, Кордонна, 84, Платанова, 82, 2-й Суриковський провулок.

Член ініціативної групи Дмитро Макаров розповів про спорудження п’ятиповерхового будинку, що ведеться згаданою компанією без дозвільних документів на самовільно зайнятій ділянці за адресою 6-а лінія 6-ї станції Чорноморської дороги, 27. Під забудову «випадково» потрапила частково й територія його садиби, що розташована під № 29.

— Це порушення було встановлене комісією міської ради, але будівництво не припиняється, — скаржиться Дмитро. — Я переконаний, ми маємо справу зі злочинним спрутом, який обплутав й органи місцевого самоврядування, прокуратури та поліції, що створюють умови для того, аби такі незаконні будови з’являлися. Як ракова пухлина, вони охоплюють приватний сектор і створюють нестерпні умови для простих людей, жителів цього сектора. Нас виживають, позбавляють приватної власності, яка приходить у непридатний для життя стан. Хочу звернутися до органів поліції та прокуратури з проханням взяти контроль над цим забудовником. Ми не збираємося здаватися, і я переконаний, що ми доведемо ці справи до кінця і що ті, хто винен, будуть встановлені та покарані.

Олена Коцупей розповіла про будову за адресою вул. Костанді, 127, сусіди якої вже близько двох років ведуть боротьбу з незаконним зведенням багатоповерхівки. За документами, було отримано дозвіл на спорудження приватного будинку на дві родини з басейном, а фактично виріс чотириповерховий на 59 родин, балкони якого нависають просто над територією сусідів. Усе це зводиться за відсутності необхідних, пристосованих для такої забудови, комунікацій. Власник компанії «Фамільний дім» Дмитро Ковров купував ділянки, поблизу яких — маленькі небагаті приватні будиночки, розуміючи, що люди із скромними статками не зможуть йому протистояти, тож він не очікував такого спротиву. Але ми дружимо із сусідами вже кілька поколінь, підтримуємо одне одного. Тому боролися весь цей час, не падаючи духом. Разом із сусідами лягали під колеса

КамАЗів, які завозили будівельні матеріали на ділянку, нас відтягували охоронці, а міліція, яку ми викликали, мовчки стояла й дивилася. Ми своїми тілами тримали облогу із дня в день два роки поспіль. Весь наш час йшов на оббивання порогів, на чиновницькі кабінети, на написання листів, відповіді на які можна було не читати — вони писалися однаково, на стояння під будовою з плакатами. Дуже соромно, що незаконне будівництво ведеться за парканом, розфарбованим у кольори національного прапора. Влітку, коли на вулиці чимало відпочивальників, гості з Білорусі говорили нам, що президент Лукашенко ніколи б не допустив такого, а якби таке сталося — зніс би незаконну будову за два дні. Наразі у нас на руках два рішення адміністративного суду про знесення цього будинку за рахунок Коврова Дмитра Анатолійовича, власника компанії. Зараз справа перебуває у касаційному суді, у Києві. Незважаючи на те, що на майно власника накладено арешт і є заборона реєстраційним службам видавати документи на право власності, ДАБК Одеської області 30 вересня благополучно видала декларацію про готовність та здачу в експлуатацію індивідуального житлового будинку з басейном за адресою вул. Костанді, 127. Басейну, до речі, нема, будинок же — на 59 квартир, а не індивідуальний.

У свою чергу одесит Андрій Байда розповів, що він разом із сусідами будови за адресою 2-й Суриковський провулок, 2 також зіштовхнувся із ситуацією повного беззаконня та ігнорування думкою мешканців провулку забудовниками.

— Відстань від нашого паркану до дев’ятиповерхівки, що зводиться поруч, — 40 сантиметрів. Стріла крана рухається просто над нашими оселями. Балкони будівлі нависають за лінію паркана. Все завалене сміттям, товстим шаром будівельного пилу, цементу, шпаклівки. Коли балки з будови впали на нашу ділянку і пошкодили власність, ми остаточно зрозуміли, що перебувати на власній території — небезпечно. Наші багаторазові звернення закінчуються банальними відписками, при тому, що зонінг Одеси не передбачає спорудження на цих територіях багато-квартирного будинку. Ми і наші сусіди подали позови в суд, але вирішення питання затягується процесуально. Справедливості нема, це очевидно. Наявна корупційна складова згори донизу, тому що всі дозволи, папери, видані на будову, — вкрай сумнівні і за своїми термінами, і за своїм змістом. Наприклад, дозвіл видається у неробочий день інспекції або ж той дозвіл, на видачу якого потрібен тиждень, видається за годину. Ми обурені нахабним ставленням будівельної компанії до городян, які виросли і живуть на цій землі. Ніхто не поважає нашу власність, нашу безпеку, наші права. Ми втрачаємо багато часу і ресурсів, щоб нас почули. Наразі ніякого діалогу з владою чи з компанією не відбувається.

Учасники ініціативної групи закликають усіх небайдужих одеситів об’єднуватися і боротися разом, адже така біда несподівано може прийти до кожного, хто живе у приватному секторі.

— Ми сьогодні вдячні «Фамільному дому» за те, що він нас об’єднав, — зазначає одесит Віктор М’ясоєдов. — Корпорація націлена на те, щоб залякувати, принижувати, довести людей до того, щоб вони визнали свою поразку і не стали на боротьбу із беззаконням. Керівник компанії не виходить на перемовини з сусідами, але ми робитимемо все, щоб справедливість перемогла.

Як підкреслювали учасники прес-конференції, їхній опонент — керівник компанії, син ректора Одеської академії будівництва та архітектури Анатолія Коврова — мав би бути фахівцем у цій справі, й одеситам було б цікаво почути його думку щодо непростої ситуації, яка склалася, але... Його запросили до публічної дискусії, але він, на жаль, не прийшов.

Учасники зустрічі закликали всіх посадових осіб, причетних до цієї ситуації, схаменутися і згадати про те, що вони — слуги народу, а не його господарі і власники. Сусіди забудовника не збираються здаватися і мають намір й надалі боротися за свої права, об’єднавшись у громадську організацію.

— Ми в своїй країні, ми в своєму місті і нам нічого боятися. Ми всі — сусіди, всі ми живемо поруч і віримо в те, що й на нашій вулиці буде свято, — впевнені вони.

Усі, хто хоче приєднатися до групи, можуть написати повідомлення Дмитру Макарову на «Фейсбук» або ж зателефонувати за номером 066-216-88-15.

Водночас, у соціальних мережах, зокрема на «Одеському форумі», об’єднуються ті, хто купив квартири у будинках компанії «Фамільний дім», зведених у приватному секторі і розрекламованих ріелторами. Багато хто з них уже зрозумів, що їхні шанси стати реальними власниками квартир невеликі, а відтак, вони теж об’єднуються, щоб отримати від забудовника хоча б вкладені гроші.

Не знаю, що там збудує «Фамільний дім», але, видається, з таких прецедентів в Одесі помалу будується громадянське суспільство.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net