«Від 7 до 12 років»
Цими днями стало відомо, що Одеський міський голова Геннадій Труханов втратив свідомість прямо під час інспекції ремонтних робіт в центрі міста і причиною цього стали, як повідомляє www.048.ua, є, вочевидь, нервові розлади.
Можливо, причиною знервованості міського голови стали 17 ухвал Солом’янського суду міста Києва, більша частина з яких була оприлюднена за два дні до того, як Труханову стало зле.
Цими ухвалами суд задовольнив 17 клопотань НАБУ щодо доступу та виїмки документів у різних управліннях Одеської міської ради, Державній фінансовій інспекції та в різних банках України. Також суд дозволив отримати інформацію щодо дзвінків, які здійснювалися впродовж 2014—2016 років з телефонів осіб, котрих підозрюють у причетності до розкрадання 800 мільйонів гривень шляхом організації фіктивних тендерів та завищеної ціни на ремонтні роботи в Одесі.
Як випливає з клопотань, детективи НАБУ встановили, що тендери на ремонтні роботи в Одесі виграють тільки фірми, які контролюють наближені до Труханова особи. А також те, що роботи, оплачені в результаті цих тендерів, виконуються не в повному обсязі і за завищеними цінами.
Прізвища підозрюваних осіб не оприлюднені, але приблизний склад фігурантів справ можна з’ясувати із згадуваних в клопотаннях посад.
Передусім це сам Геннадій Труханов, який прямо згадується в одному з клопотань у справі:
Ще як мінімум двоє підозрюваних — підлеглі Труханова. Вірогідно, що це очільники управління капітального будівництва Одеської міськради Борис Панов та управління дорожнього господарства — Андрій Шмагай.
Щодо згадуваних депутатів міськради та «інших осіб», що контролюють фірми, котрі вигравали тендери, то їх прізвища, вірогідно, варто шукати серед «любих друзів» Геннадія Труханова, які є в засновниках цих фірм. Давайте спробуємо.
ТОВ «Ростдорстрой», за даними НАБУ, підписало договорів з Одеською міськрадою на 437 мільйонів (за результатами тендерів у 2014—2016 роках). Засновником «Ростдорстрою» є віргінській офшор «Сайдлейк інтернешнл лімітед». Одним з бенефіціарних власників цього офшору є Олександр Жуков.
У звіті італійської поліції, який оприлюднили журналісти «Слідства-інфо» (www.youtube.com/watch?v=XJEd1KvzZ9k), зазначається, що Олександр Жуков відповідав в банді Мініна-Ангерта за фінансову частину, а Геннадій Труханов — за охорону.
Є зв’язки в одеського міського голови і з іншим бенефіциарним власником «Ростдорстрою» — нинішнім депутатом одеської міської ради від партії Труханова «Довіряй ділам» Юрієм Шумахером. Причому зв’язки ці не тільки партійні, а й бізнесові. Зокрема, як випливає з «Панамських паперів», (https://panamapapers.icij.org) з Юрієм Шумахером Геннадій Труханов пов’язаний через спільну офшорну кампанію CORDEROY TRADING LIMITED.
Інший бенефіціарний власник «Ростдорстрою» — Євген Коновалов — також балотувався в 2015 році до Одеської міської ради від партії Труханова «Довіряй ділам».
У цьому ж переліку є і засновник товариства «ПИК-СТРОЙ», що також згадується в рішенні суду як підприємство, котре виграло тендерів на 52 мільйони. Це —депутат Одеської міської ради від тієї ж партії «Довіряй ділам» Марина Лозовенко.
ТОВ «СК «Автострой», за даними НАБУ, підписало договорів з Одеською міською радою на 241 мільйон (за результатами тендерів у 2014—2016 роках). Засновником «Автострою» є тренер тайського боксу і друг Труханова — Віктор Гнєзділов.
Фірма «Київшляхбуд», за інформацією НАБУ, виграла тендерів на 52 мільйони гривень. Її засновником виступає віргінський офшор «СОЄР І БРАНТОН ЛТД». Цей же офшор є засновником ТОВ «Інвестиційна група «РОСТ», а інший засновник «РОСТу» — вже відомий нам Юрій Шумахер. Директором «Київшляхбуду» є Ращупкін Олександр Олександрович, який в один день з «Київшляхбудом» (8.06.2010) очолив ще одну фірму — ТОВ «ПАНТЕОН-ЮГ». Засновником цього «Пантеону» є віргінський офшор «Логрідж трейдінг лімітед». Вірогідно, ви впізнаєте прізвища кінцевих бенефіціарних власників цього офшору.
Так, бенефіціарні власники у ТОВ «ПАНТЕОН-ЮГ» ті самі особи, що й у «Ростдорстрою» — Жуков, Коновалов, Рацкевич і Шумахер.
Одне слово, в яку фірму-переможця на тендерах ремонтних робіт в Одесі не ткни — всюди стирчать вуха Труханова. Тому не дивно, що цією ситуацією зацікавилося НАБУ.
Усі ці клопотання були подані в рамках досудового розслідування у справі, внесеній 28 квітня 2016 року до Єдиного реєстру досудових рішень під номером 52016000000000123, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, яка гласить: «Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, — караються позбавленням волі на строк від семи до двана-дцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна».
Від 7 до 12 років… Труханову є від чого втрачати свідомість.
Матеріал підготовлений ГО «Антикорупційний офіс»,
у рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради»,
за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206