Нелюдська сутність тоталітаризму
Політичні репресії — постійна реалія історії Радянського Союзу. Система концтаборів, започаткована у 1918 році, розвивалася впродовж усіх десятиліть існування СРСР й отримала сумнозвісну назву ГУЛАГ (Головне управління таборів, російською «лагерей»). Мільйони людей пройшли через ці табори і значна частина з них там загинула. Вічна пам’ять жертвам тоталітаризму!
В останній період радянської влади — у 1960-і—1980-і — постав дисидентський та правозахисний рух, учасники якого діяли на засадах Загальної декларації прав людини, схваленої Генеральною асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Однак захист прав людини в комуністичній імперії вважався «антирадянською діяльністю», «наклепом на державний та суспільний лад» і кримінально переслідувався. Учасників руху обвинувачували у кримінальних злочинах й ув’язнювали в табори та спеціальні психіатричні лікарні системи МВС (як «душевно хворих»).
30 жовтня 1974 року в’язні таборів Мордовії та Уралу оголосили голодування на знак протесту проти політичних репресій у СРСР і проти жорстокого режиму утримання у тюрмах і таборах. Надалі цей день став символом солідарності у захисті прав людини та боротьби проти тоталітарної системи. Щороку 30 жовтня у таборах і в’язницях проводилися страйки та голодування, а на волі оприлюднювалися списки політв’язнів, яких почали називати в’язнями сумління.
У пам’ять про ті події в Одеському історико-краєзнавчому музеї (вул. Гаванна, 4) 30 жовтня відбудеться зустріч з політв’язнями 1960-х років, учасниками дисидентського руху, науковцями, які розкажуть про пережите. Початок о 12.00.
Зустріч організована комісією Одеської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих у рамках наукової програми ОНУ ім. І.І. Мечникова «Феномен тоталітаризму, його прояви та шляхи подолання».

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206