Сучасне звучання «короля інструментів»
Як уже повідомляли «ЧН», у нашому місті проходить міжнародний фестиваль органної музики «Odessa Music Fest». Музиканти з різних країн світу — Італії, США, Нігерії, України — знайомлять одеситів із сучасним звучанням органа в різних стилях — від класики до джазу та року — і в поєднанні з іншими інструментами та вокалом.
Організатор фестивалю Діоніс Дудкін розповідає:
— Органний фестиваль, який уже вчетверте проходить в Одесі, — це унікальний для України проект. Органна музика асоціюється з релігійністю, з церковною атмосферою, з консерватизмом, з традиціями. Наша ідея — зробити те, чого ніхто не робить, тобто показати сучасне звучання органа.
Можна сказати, що організаторам вдалося втілити цю ідею.
Фестиваль, що проходить в органному залі Реформаторської церкви (вул. Пастера, 62) відкрив італійський музикант Саль-ваторе Пронесті. В інтерв’ю журналістам він, зокрема, зазначив:
— Для мене дуже важливі ті враження, які я отримую під час концерту як музикант. Емоції, якими діляться зі мною глядачі, потім відображаються у моїй імпровізації.
Концерт італійського орга-ніста завершився джазовим джем-сейшном.
Оскільки орган — це загальновизнаний «король інструментів», один із найдавніших і найпоширеніших в історії світової культури, для нього написана величезна кількість творів. Тож концерт класики відомої одеської органістки Олени Удрас за участю тенора Анатолія Дуди, сопрано Олени Стаховської та флейтиста Василя Дзісюка зібрав у залі чимало прихильників старовинної музики.
Знаменита американська органістка, директор музичної програми Колумбійського університету, номінантка премії «Греммі» Гейл Арчер (на знімку) спеціально приїхала до Одеси, щоб порадувати своєю вишуканою і філігранною грою. Спектр композиторів, музику яких вона виконувала на органі, такий же великий, як і спектр людських емоцій, які вона викликає своєю грою. Майстерність американської органістки вражає: яким талантом та вмінням потрібно володіти, щоб так сучасно грати на старовинному інструменті, який споконвіку використовують у церковних богослужіннях як у Європі, так і в Америці! Для органа характерний певний непорушний, механічний і незмінний у часі звук, єдиний пластичний матеріал якого — це час, але Гейл Арчер — музикантка, яка володіє високою майстерністю, щоб поводитися з ним свідомо й обережно.
Заключний концерт фестивалю відбудеться 29 жовтня. Виступатиме Уест Німітейн (Нігерія) разом з українськими співачками Оленою Ріхтер (сопрано) та Оленою Вишневською (мецо-сопрано). В одеситів та гостей міста є непересічна можливість — відкрити для себе сучасну африканську органну музику.
Ольга ФІЛІППОВА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206