У списку високого ризику
Віце прем’єр-міністр Павло Розенко, представники уряду та Адміністрації Президента заявили про свій намір відновити планову програму імунізації в Україні.
Виступаючи на «круглому столі» високого рівня з питань імунізації, організованому Міністерством охорони здоров’я України та ЮНІСЕФ з нагоди Всесвітнього дня поліомі-єліту, Павло Розенко, зокрема, зазначив: «Доказова медицина підтверджує ефективність вакцин для профілактики таких захворювань, як поліомієліт, правець або коклюш. Підвищення імунізації є важливим завданням й одним з пріоритетів уряду, а також питанням національної безпеки».
Нині в Україні спостерігається найнижчий рівень планової імуні-зації в світі. За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на серпень нинішнього року, лише 30% дітей в нашій країні були повністю імунізовані проти кору, 10% — проти гепатиту В і тільки 3% проти дифтерії, коклюшу та правця. Крім того, лише 44 відсотки малят віком до 18 місяців були повністю вакциновані проти по-ліомієліту.
Нестача поставок вакцин була однією з основних причин критично низького охоплення імунізацією останніми роками. За запитом МОЗ України, для розв’язання цієї проблеми ЮНІСЕФ закупив низку високоякісних сертифікованих вакцин для захисту дітей від небезпечних захворювань, а саме: туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), гепатиту В, дифтерії, коклюшу та правця (АКДП), дифтерії та правця для дорослих (АДП-М), дифтерії та правця для дітей (АДП), сказу та бівалентної оральної полі-омієлітної вакцини (bOPV). Ці вакцини були поставлені в Україну й нині є доступними у медичних закладах в усіх областях.
«Минулого року в цей час Україна боролася зі спалахом поліо. Активна відповідь на цю інфекцію за допомогою міжнародних партнерів виявилася успішною, але цей успіх досі не є сталим, — зазначила Марі-П’єр Пуар’є, регі-ональний директор ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії. — З огляду на настільки низький рівень охоплення плановою імунізацією перед Україною досі стоять ризики спалаху давно забутих захворювань. Сьогодні, коли в країну доставили мільйони доз вакцин, для затримки програм вакцинації нема жодних причин. Вакцинація є основоположною для гарантування права кожної дитини на здоров’я, і нині, як ніколи, важливо запровадити потужну та ефективну програму імунізації в Україні».
Виступаючи на заході, професор Девід Солсбері, голова Європейської регіональної сертифікаційної комісії з ліквідації поліомі-єліту, сказав: «Випадки поліомі-єліту в 2015 році в Україні стали прямим наслідком того, що діти не були забезпечені вакциною. Для усунення цих проблем було докладено зусиль, але ще треба багато зробити, щоби захистити дітей України від захворювань, які можна попередити за допомогою щеплень. Мене дуже обнадіюють зобов’язання, зроблені сьогодні, і я з нетерпінням чекаю часу, коли ми зможемо викреслити Україну з нашого списку країн з високим рівнем ризику поліомієліту».
Представники урядів Канади та США, які надали фінансову підтримку для боротьби зі спалахом поліомієліту минулого року, ще раз підтвердили свою готовність сприяти відновленню програми планової імунізації в Україні.
«Торік Канада спільно з МОЗ України вжили активних заходів для відновлення національної кампанії вакцинації від поліо. Ми дякуємо тисячам лікарів та медсестер, які допомогли вакцинувати мільйони дітей. Цього року ми раді бачити, що ООН зробила доступними ще більше вакцин. Однак багато дітей в Україні досі не отримали повної планової вакцинації. Я закликаю українських батьків скористатися цими безкоштовними препаратами та захистити своїх дітей», — зазначив Роман Ващук, посол Канади в Україні.
«Упродовж останніх років поширювалися міфи щодо вакцинації, які не базуються на доказовій медицині. Як результат в Україні трапляються випадки хвороб, про які давно вже забули інші країни світу. Дуже важливо, що сьогодні віце-прем’єр-міністр, уряд та наші міжнародні партнери визнають проблему і готові працювати разом із Міністерством охорони здоров’я, щоб вирішити її. Підвищення рівня вакцинації в Україні — це наш пріорітет. Це питання не лише здоров’я, а й життя громадян України. Це питання національної безпеки, — зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун. — Необхідні вакцини є в усіх областях країни. Звертаюся до всіх громадян, які дбають про своє життя та здоров’я, вакцинуватися та вакцинувати своїх дітей».
Вікторія АНДРІЄВСЬКА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206