На годину назад
Уже цієї неділі всі, хто любить вранці якомога довше поніжитися у ліжку, матимуть на це додаткову годину — Україна перейде на так званий зимовий час.
Отож у ніч на 30 жовтня о 4.00 стрілки годинника слід перевести на одну годину назад.
Нагадаємо, з метою економії енергетичних ресурсів переведення стрілок на годину вперед влітку і на годину назад взимку було здійснене у Великобританії в 1908 році. Зробив це король Едвард VII. Не чекаючи рішення парламенту, він оголосив, що в його маєтку Сандрінґем площею 7900 гектарів усі переходять на літній час. Згодом такі ж зміни король запровадив і в маєтках Віндзор та Балморал.
Втім, спроби прив’язати годинникову стрілку до денного світла були й раніше. Першим ідею літнього часу запропонував один із батьків-засновників США Бенджамін Франклін, присвятивши їй у 1784 році окрему публікацію.
Вдруге цю проблему порушив англієць Вільям Віллет (архітектор із Чіслгерста, графство Кент) у своїй брошурі «Марна витрата денного світла», у 1907-у. За словами британського письменника Тоні Френ-сіса, думка про користь зміни часу осяяла Віллета, коли він літнього ранку прогулювався верхи на коні й зауважив, що віконниці багатьох будинків замкнені. «Яке марнування денного світла!» — мабуть, подумав він і почав у британському парламенті кампанію за ухвалення закону про зміну часу. Переводячи навесні та влітку годинники на 80 хвилин вперед (4 рази по 20 хвилин), а восени — назад, люди мали б увечері більше денного світла. Але, попри існування поважного лобі в уряді Британії, цю ідею тоді втілити не вдалося.
В Україні перехід на «зимовий» і «літній» час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів №509 від 13 травня 1996 року.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206