Переглядів: 661

Зустріч із Франком у Літмузеї

Учора, 26 серпня, у Золотій залі Одеського літературного музею за підтримки Українського інтелектуального форуму відкрилася виставка, присвячена 160-річчю від дня народження Івана Яковича Франка. Вона розкриває багатогранну творчу спадщину видатного українця — поета, прозаїка, публіциста, перекладача, видавця, дослідника.

В експозиції, зокрема, представлені прижиттєві твори письменника «Захар Беркут», «Великий шум», «Перехресні стежки», «Домашній промисел», «Борислав сміється», «Конкістадори» та інші. Тут же можна побачити журнал «Літературно-науковий вісник», що виходив у Львові з 1898 року. Іван Франко був одним з найактивніших співробітників цього часопису, фактично — його робочим редактором і друкував у ньому свої літературознавчі статті.

Коли в 1909 році Іван Франко приїхав до Одеси, тутешній люд завдяки місцевим періодичним виданням уже був знайомий з його творчістю. На виставці представлені тогочасні одеські часописи «Жизнь Юга» і «Южные записки», в яких публікувалися твори письменника: «Малий Мирон», «Урок чистописання», «Лист із Галичини», «До світла» та інші. Слід зауважити, що ще в 1903 році в Одесі вийшов перший український модерністський альманах «З-над хмар і з долин», укладений Миколою Вороним. Цей альманах відкриває вступ до поеми Івана Франка «Лісова ідилія». У 1905-у одеський літератор Іван Липа видає альманах «Багаття», в якому було надруковано вірш Івана Франка «Якби ти знав». Окремо слід відзначити твори письменника, написані для маленьких читачів: уже згаданий «Малий Мирон», а також — «Микитичів дуб», «Лис Микита», «Грицева шкільна наука» та інші. Вишкіл Гриця, з останнього з-поміж названих творів, народив крилате «а-ба-ба-га-ла-ма-га».

І саме так нині іменується одне з найкращих українських дитячих видавництв.

В експозиції, присвяченій 160-річчю від дня народження Івана Франка, представлені також оригінальні ілюстрації художників В. Якубича, Є. Безніска, Д. Гринця. Сама ж виставка збагачена творами нашої сучасниці — заслуженого майстра народної творчості України Зої Пасічної.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net