Переглядів: 590

ОМКФ: із масштабом зростають й амбіції

Організатори VII Одеського міжнародного кінофестивалю підбили підсумки цієї знаменної події, що відбулася у нашому місті в липні. Цьогоріч кількість претендентів на участь у форумі була рекордною: 864 фільми із 75 країн. Селекційна комісія ОМКФ відібрала 12 картин із 15 країн: Греції, Франції, Бразилії, Португалії, Німеччини, Росії, Грузії, Румунії, Польщі, Лівану, Бельгії, Катару, Іспанії, Великої Британії та Хорватії. 21 короткометражна та п’ять повнометражних українських стрічок взяли участь у національній конкурсній програмі.

Всього глядачі фестивалю змогли подивитися 114 картин із 36 країн та п’яти континентів (окрім Австралії), з них — 37 короткометражних та 77 повнометражних. Найкоротший фільм тривав одну хвилину, найдовший — 162.

Глядацька аудиторія ОМКФ-2016 — це 120 тисяч переглядів. На кіноперфоменсі на Потьомкінських сходах, де був показаний британський німий фільм «Шерлок Холмс» 1916 року, були присутні 15 тисяч одеситів та гостей міста.

Цьогоріч у рамках фестивалю було відкрито два нових напрямки — конкурс європейського документального кіно, у якому взяли участь шість стрічок, і позаконкурсна секція «Серіали», де були зібрані кращі світові та українські прем’єри.

В ОМКФ-2016 взяли участь знамениті фахівці, як-от оскароносець, сценарист Крістофер Хемптон, продюсер фільмів Ребекка О’Брайєн, володарка «Золотої пальмової гілки» в Каннах, зірки світового кіно Алекс Росс Перрі, Шані Кляйн, Ейдан Тернер, продюсер, режисер та сценарист Уберто Пазоліні, режисер та сценарист Єва Нейман, педагог, засновник школи кінодокументалістики Марина Разбєжкіна, режисер-документаліст Віталій Манський, німецький режисер Крістіан Петцольд, всесвітньо відомий аерофотограф та режисер Ян Артюс-Бертран та інші.

Відвідали фестиваль й українські діячі культури: голова Держкіно Пилип Іллєнко, продюсер Володимир Філіппов, директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, режисери Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Кіра Муратова, Валентин Васянович, Ахтем Сейтаблаєв...

— Одна із наших головних цілей — популяризація якісного інтелектуального кіно та розвиток української кіноіндустрії, — наголошує президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. — Кращі світові фахівці, представники фондів та міжнародні інвестори відвідують Одеський кінофестиваль, відкривають для себе Україну та наш кінематограф. У нинішніх умовах міжнародна підтримка дуже важлива, і ми раді, що ОМКФ відкриває для українського кіно нові можливості на міжнародній арені.

На заняття професійних секцій, які проходили на Одеській кіностудії, збиралося близько 850 кінофахівців. За чотири дні там виступили 39 спікерів, відбулося 10 презентацій українських проектів у рамках пітчингу, 11 проектів у рамках секції Work in progress. У кіноринку ОМКФ взяли участь 320 представників кінотеатрів, кіностудій та компаній, що надають послуги у цій галузі.

Фестиваль висвітлювали 600 представників ЗМІ, а допомагали в організації близько 200 волонтерів.

— Одеський кінофестиваль досягнув значних успіхів — ми зайняли стабільне місце на світовій мапі кіно, нас знають та люблять глядачі. Але разом із масштабом зростають наші амбіції. Ми хочемо, щоб Одеський кінофестиваль став справжнім концентратором зусиль для представників культурних та бізнес-еліт. Цьогоріч ми зробили перші кроки — зібрали представників бізнесу та діячів кіно на закритій зустрічі Бізнес-клубу, провели освітню секцію Digital Media Day. Наступного року ми плануємо розвивати ці напрямки та посилювати їх контентне наповнення — зробити їх яскравішими, цікавішими, масштабнішими, — обіцяє Вікторія Тігіпко.

Підготувала Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net