№ 64-65 (21742-21743) субота 30 липня 2016 року
Далекі близькі американські вибори
Близько року тому, коли в пресі обговорювали чергову відмову Білого дому надати Україні летальну зброю, частина наших політиків і журналістів стверджувала, що позиція США не зміниться доти, поки президентом Сполучених Штатів Америки є Барак Обама.
Стабільна позиція Обами
Позиція американської адміністрації щодо летальної зброї справді не змінилася. Не подіяли навіть резолюції Конгресу. Але в іншому президент Обама робив усе від нього залежне для підтримки України у боротьбі проти російської агресії. В межах наданої фінансової допомоги США постачають транспортні засоби для української армії, амуніцію, оборонні системи озброєнь, у тому числі контрбатарейні радари та безпілотники, проводять спільні навчання і тренування українського спецназу.
Морська фаза. Десант
Українсько-американське навчання «Сі бриз-2016» завершується. Цього року воно значно розширило свою географію. Активна фаза тривала з 24 по 30 липня. Після злагодження корабельних тактичних груп у морі, відпрацювання елементів з висадки морського десанту, виконання артилерійських стрільб та спільного плавання суден успішно проведена операція з безпеки у кризовому регіоні. Про деякі з епізодів навчань — нижче.
Водолазні спуски відпрацьовували на причалі Практичної гавані в Одесі. Тренування проводили під керівництвом досвідчених інструкторів з Велико-британії та США. Наші західні партнери привезли унікальне обладнання, яке полегшує роботу водолаза і зводить до мінімуму ризик для особового складу. Українські водолази вчилися користуватися найновішим спорядженням країн НАТО.
Не право, а обов’язок
Розпорядження голів ОДА щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів не потребують затвердження
До Українського інституту національної пам’яті звертаються органи місцевого самоврядування та громадяни України з приводу необхідності затвердження або схвалення сесіями місцевих рад розпоряджень голів ОДА про перейменування об’єктів топоніміки для того, аби такі розпорядження почали виконуватися у межах конкретних населених пунктів.
Український інститут національної пам’яті ро-з’яснює, що законом не передбачено жодного «схвалення» або «затвердження» таких розпоряджень на сесіях місцевих рад. Такі розпорядження є чинними та обов’язковими для виконання у відповідних населених пунктах з моменту їх прийняття.
Прирівняв до Калмикії
«Ввічливі зелені чоловічки» на чолі з тим, що на Красній площі сидить, продовжують показувати своє зневажливе ставлення до окупованого Криму та тих, хто його населяє: у четвер Путін ліквідував «Кримський федеральний округ», підпорядкувавши його Південному федеральному округу з центром у Ростові-на-Дону.
«Русская весна» принесла на півострів не процвітання і манну небесну, а занепад, перетворення курорту, що активно розвивався-розбудовувався, на велику військову базу, ще й з пониженням у статусі — замість повноправної автономії у складі України Москва назвала півострів таким собі глухим закутком одного з федеральних округів. І тепер усілякі аксьонови-константінови, які вважали себе великими «дєятєлями», напряму Кремлеві не підпорядковані: у них є начальник — повноважний представник президента в Південному федеральному окрузі Володимир Устинов. А сам Крим (звісно, з точки зору лише Росії) входить до цього округу на рівні з Адигеєю, Калмикією, Краснодарським краєм, Астраханською, Волгоградською та Ростовською областями.
Рішення приймає жінка
Минулого тижня представників регіональних видань запросили на заключну парламент-ську конференцію. Біля будівлі Верховної Ради, що на Грушевського, зібралося 50 ме-дійників з різних куточків країни. Серед нас було 42 жінки і лише 8 чоловіків, тобто 84% і 16% відповідно. Нічого дивно в такому дисбалансі нема: журналістська робота у регіонах не є високооплачуваною і, хоча журналістика й називається «четвертою владою», вона не належить до сфери прийняття рішень, скоріше — до сфери обслуговування.
— Я пішла працювати журналісткою, коли діти були маленькі. Графік роботи мене влаштовував: і за дітьми можна було до-глядати, і заробітна плата була хоч невелика, але постійна, — розповідає одна з колег.
За дверима Верховної Ради на нас чекала інша пропорція. Серед депутатів ВР нинішнього, восьмого, скликання 50 жінок і 366 чоловіків, тобто 12% до 88%.
— У нинішньому складі — найбільша кількість жінок за всі роки роботи парламенту. У першому скликанні, коли я був депутатом, їх було лише 2,3%, — зазначає експерт Програми сприяння парламенту, депутат ВР першого скликання Володимир Крижанівський.
Театральне «Молоко»
У вівторок, 2 серпня, Одесу чекає грандіозне відкриття дев’я-того міжнародного фестивалю театральних експериментів «Молоко» — він стартує з вистави під відкритим небом, декорації для якої вивищуватимуться аж на 10 метрів над землею.
«Еtre-jetе-lа» (саме таку назву має дійство) — це завершення масштабної театральної трилогії, яка з 2014 року розгортається на вулицях Одеси. Тоді вона почалася з «Манкуртів», а торік втілилася в «ROOD». Автор дійства — режисер київського театру «Парадигмаріум» Олександр Журавель — до його постановки залучив як професійних акторів, так і аматорів. В основі сюжету — історія дівчинки, яка опинилася на смітнику. «Вулиця» перетворила її на безстрашного і безжального бійця. Спосіб життя і суворі правила вабили до неї людей. Так вона створила банду. Правилом життя стало: хочеш жити — нападай першим! Граючи, не помітили, як почали війну, яка охопила все, крім маленького «острова» — міста дитинства головної героїні...
Олег ЛЯШКО: Хай би наші чиновники і депутати спробували вижити на 1000 гривень!
Через бездарну політику влади півмільйона українців опинилися за межею виживання. Обіцяного урядом «підвищення» соцстандартів люди так і не дочекалися.
Вижити на мінімальну пенсію — складно. А вижити на соцдопомогу, яка становить менше тисячі гривень, — просто неможливо. Саме тому депутати з фракції Радикальної партії вимагають від влади підвищити соціальні пенсії хоча б до рівня прожиткового мінімуму. Якщо до їхніх вимог не дослухаються — на півмільйона українців чекає голодна смерть.
Тільки вдумайтеся: в Україні близько 500 тисяч людей живе менше ніж на 1000 гривень на місяць! Це при тому, що офіційний прожитковий мінімум складає 1130 гривень, а реальний — понад 2200 гривень на місяць. Ці півмільйона українців (інва-ліди та пенсіонери, які не мають достатнього стажу, або жінки, які вийшли на пенсію до 60 років) залишилися за межею виживання. Держава свідомо виділила їм таку допомогу, яка не може задовольнити навіть мінімальних життєвих потреб. До того ж ці виплати не індексуються державою, на відміну від звичайних пенсій, які підіймають хоча б на 5% на рік. Що це, якщо не соціальний геноцид?
Рядочки смерті
Щогодини, щодня більше двох років на всіх олігархічних каналах українського телебачення останні вісті розпочинаються зведеннями з фронту про втрати й поранення українських воїнів, яким дозволено лише огризатися і помирати від зброї сепаратистів та російських найманців. А внизу біжучі рядочки паралельно сповіщають, що по всенькій Україні від крутих іномарок у ДТП гинуть діти, їхні батьки та діди у ще більшій кількості. І на цьому фоні вас заставляють мислити у потрібному напрямку щохвилини, щогодини більше двох років: мовляв, що то в АТО за втрати — мізер, а ось на дорогах… Сатанинське зомбування. А МВФ весь час вимагає реформ на фоні війни, бо інакше грошей не дадуть. З чого житимуть чиновники? З чого готуватимуть втечу за кордон?
Час від часу пан Турчинов як голова РНБО лякає українців, що росіяни підтягують сили і можуть «зненацька» напасти на кордоні з Кримом. І так — регулярно. Дивно інше: чому він не сповіщає, що Україна щоденно нарощує військовий потенціал? Адже саме українці у люті морози 1941 року в Сибіру, за Уралом випускали танки, літаки та іншу зброю. Саме на тих заводах, які нині майже простоюють 18—20 годин у Дніпрі, Києві, Одесі, Черкасах, Житомирі (Новогуйвинський танковий, Т-64) і т.д. На деяких військових заводах Києва збагачений за наш рахунок філантроп Пінчук проводить різноманітні виставки…
Солодка справа Андрія Залогіна
Андрій Залогін уже п’ять років живе у прекрасному ванільно-бананово-шоколадному світі дитинства. Він займається виготовленням та продажем морозива і, за його словами, практично більше нічим не цікавиться. Його можна зрозуміти, адже світ морозива — це світ нашого дитячого відчуття щастя.
Колись починав своє самостійне життя на заводі залізобетонних виробів. Можливо, саме тоді, спостерігаючи за тим, як змішуються різні інгредієнти й утворюється однорідний бетон, уявив собі цей процес кольоровим. П’ять років тому, познайомившись з італійськими технологіями виготовлення м’якого морозива, захопився цією ідеєю, пройшов навчання в Італії й почав працювати самостійно. Таким чином морозиво стало справою його життя.
У ВМС чекають на контрактників
Українські Військово-Морські сили з початку нинішнього року набрали на службу за контрактом дві з половиною тисячі осіб, тоді як за весь 2015-й — одну тисячу.
Про вимоги прийняття на військову службу за контрактом, пільги та гарантії для рядового і сержантського складу контрактників, інші питання функціонування ВМС України йшлося на брифінгу начальника управління персоналу — заступника начальника штабу командування Військово-Морських сил капітана І рангу Олександра Шевченка.
Служба на флоті є нелегкою, але престижною і перспективною, — підкреслив на початку капітан. — Відбір на військову службу за контрактом — один з основних напрямків нашої роботи. Наявність сучасної техніки, озброєння — все це дуже важливо, але воно втрачає сенс, якщо не буде людини, готової нести службу, а за потреби — зі зброєю в руках стати на захист Вітчизни. Відбором достойників, як уже мовилося, займається наше управління персоналом. Створено робочі групи, які працюють у всіх областях України, пропонують, рекомендують, роз’яснюють...
Польський щоденник. «Візантійське» Підляшшя. Біловезька пуща
Закінчення. Початок у номерах за 25 червня, 2, 9 та 16 липня.
Підляське воєводство на півночі межує з Литвою, а на сході — з Білоруссю. Там особливий культурний клімат, адже впродовж багатьох століть на цьому порубіжжі жили люди різних національностей. Польська, білоруська та українська культури і католицька та православна релігії створили неповторне поєднання. Стародавні звичаї та свята, в тому числі дохристиянські, а також дивовижний місцевий колорит — відмінні ознаки цього регіону.
Православні церкви у краєвиді Підляшшя — то звичайне явище. Їх тут, кажуть, третина. За архі-тектурою — вишукані, гармонійні, не схожі на той несмак із золотими куполами «по-багатому», який останніми десятиліттями активно насаджується московським патріархатом в Україні.
Ці храми належать до Польської автокефальної православної церкви. Звідки вона взялася, як виникла?
Шлях завдовжки у чверть століття
Коли закінчується Одеський кінофест — гомінкий, велелюдний, виповнений молодими обличчями та молодим дерзанням у творенні нового, властиво — свого кіно, то здається, що закінчується й саме одеське літо — гамірне та багатоголосе. Хоч насправді воно продовжується ще довго.
Майже так само, дивлячись на телеекрани та кіноафіші, часом здається, що українське кіно, як мовиться, спочило в Бозі. На всіх екранах бачимо засилля чужих серіалів, чужої мови, неукраїнських типажів, не нашої ментальности… Тому що лише фільм, вироблений в Україні (або ж спільного з кимось виробництва), з українськими, як правило, акторами у головних ролях, українськими краєвидами, реаліями, архетипами, гумором, а найголовніше — державною мовою, — лише такий фільм може вважатися українським. А не те, з дозволу сказати, «кіно», яке нам пропонують на деяких центральних телеканалах, та ще й нахваляючись при цьому, що от, мовляв, українське кіно розвивається. А як же воно може «розвиватися» чужинською мовою? І це не єдине, що можна закинути цим фільмам…
Антихижацький наступ
Уряд Нової Зеландії першим у світі прийняв рішення знищити всіх диких хижаків на території країни. Як повідомляє «Новий час», на виконання програми вже виділено 28 мільйонів доларів.
У рамках цієї антихижацької кампанії приречені на загибель пацюки, опосуми, тхори, горностаї і навіть дикі кішки, які щорічно знищують мільйони місцевих птахів.
Представники компанії Predator Free New Zealand Ltd, яка фінансує проект, планують зробити «науковий прорив» — до 2050 року знищити щонайменше один вид хижаків повністю.
Ой тії ночі, львівськії ночі!
При всій любові до Одеси, все ж мушу визнати, що до рівня масових культурних заходів, які проводять у Львові, моєму рідному місту ще далеченько.
У цьому вкотре переконався, побувавши з групою одеських і харківських журналістів на запрошення відділу промоції тамтешньої міської ради на триденному фестивалі «Ніч у Львові», що проводився уже водинадцяте.
Із 15 по 17 липня практично все місто перетворилося на один великий концертно-виставковий майданчик, де найрізноманітніші сфери культурного і мистецького життя Львова були представлені у всіх можливих точках: в музеях, храмах, виставкових залах, на площах, вулицях, в кафе, ресторанах, на концертних майданчиках.
Лабіринти для подорожей і фантазій
У понеділок, 1 серпня, в Одеському музеї західного і східного мистецтва відкривається персональна виставка одного з найвідоміших сучасних художників Грузії Отара Імерлішвілі.
Тут буде представлено 20 найсвіжіших робіт, створених у 2015—2016 роках, про великі і маленькі людські радощі. Як обі-цяють куратори, незвичайне для музею експозиційне вирішення виставки допоможе глядачам зануритися в атмосферу душевного тепла, насолоди зворушливими життєвими історіями, авторської казки і безкомпромісно щасливого світогляду митця.
«Імерлішвілі — художник у най-ширшому сенсі цього слова. Однак він не малює свого власного мікросвіту, в якому нема місця для непосвячених. Це те ж життя, ті ж міста і люди. Тільки в них нема умовностей, підтекстів і протиріч, а є один об’єднуючий символ «плюс» і сталий мажорний лад.
Українська мова в добу декомунізації й розросійщення
Видатний французький просвітник і філософ ХVІІІ століття Жан-Жак Руссо, коментуючи третій поділ Польщі, сказав: «Хоч би що трапилося з цією країною, Польща не зникне з мапи світу, бо поляки знайшли для вітчизни надійну схованку — свої серця. Допоки лишатиметься хоч один поляк, буде й Польща». А для цього націю потрібно виховувати. І починати те виховання до народження дитини. Мати має розмовляти з дитиною ще тоді, коли дитина перебуває в її лоні, розмовляти рідною мовою, на яку запрограмоване дитя.
З огляду на обставини історичного розвитку українців, не всі матері спроможні на таке. Тривале перебування України в Московській імперії царських і більшовицьких часів спричинило зросійщення великої частини українців. Що ближче до Росії були ті чи ті українські землі, то більшого винародовлення вони зазнавали.
Інструменталізація конфлікту
Ухвала польського Сейму про Волинь — не історичне рішення, а історичне непорозуміння
Як відомо, 22 липня Сейм Польщі проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА», якою кваліфікував польсько-український воєнний конфлікт часів Другої світової війни як геноцид, вчинений українцями супроти поляків.
Рішення польського парламенту стало неприємним, але закономірним результатом небажання розібратися з важкою історією та зростання антиукраїнської істерії в Польщі, яку провокують політичні сили, зокрема представлені в парламенті. Воно не має нічого спільного з ушануванням пам’яті загиблих, а є лише інструменталізацією конфлікту минулого для здобуття політичних дивідендів сьогодні. Так цю резолюцію Сейму оцінюють в Українському інституті національної пам’яті.
З когорти міністрів-одеситів
19 липня минуло 140 років від дня народження видатного українського державного, політичного і релігійного діяча Володимира Чехівського (1876—1937)
Одеса дала українському державному відродженню цілу низку визначних діячів. Серед них — міністри урядів Центральної Ради, гетьманату П. Скоропадського й Директорії УНР: Сергій Шелухин, Андрій Ніковський, Іван Липа, Олександр Жуковський та інші. У цій плеяді, на жаль, менш дослідженою, а відтак і менш відомою постаттю залишається Володимир Чехівський, який, між тим, досяг найвищих політичних і державних висот. Прем’єр-міністр і голова Ради міністрів Української Народної Республіки (УНР) у грудні 1918 — лютому 1919 років. Один із засновників Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Депутат першої Державної думи Російської імперії. Автор багатьох богословських і церковно-історичних праць.
Народився Володимир Мусійович Чехівський 19 липня 1876 року в селі Гороховатці Кагарлицького району на Київщині в родині священика. В 1900-у закінчив Київську духовну академію. Під час навчання брав участь у роботі студентського гуртка українських соціал-демократів-«драгоманівців». Дипломна робота випускника, присвячена вивченню діяльності київського митрополита Гавриїла Банулеско-Бодоні (1799—1803), була настільки вдалою, що її друкували двічі.
Google перейменував Крим
Перейменування кримських населених пунктів відбулося не тільки в українській версії сервісу Google maps, а й у російській, повідомляє «Главком.UA».
Google maps на своїх картах перейменував українські міста та села відповідно до прийнятого закону про декомунізацію. Так, місто Красноперекопськ, розташоване в окупованому Криму, позначене як Яни Капу, Красногвардійське — Курман, Кіровське — Іслям-Терек, а Радянське — Ічкі.
Перейменування кримських населених пунктів відбулося не тільки в українській версії сервісу Google maps, а й у російській та ще в деяких іноземних.
Це нововведення не припало до душі деяким росіянам, і вони поскаржилися в Роскомнадзор.
Штраф за російську
Центр державної мови оштрафував мера латвійської столиці Ніла Ушакова за використання Ризькою думою російської мови в соціальних мережах (Facebook, Twitter та Instagram).
Як повідомляє «Громадське», про це у Facebook написав сам столичний голова.
А ще він додав, що дізнався про штраф не від самого центру, а від журналістів. Як зазначив Ніл Ушаков, закон про державну мову не регулює мову спілкування державних структур зі своїми громадянами в іноземних соціальних мережах. У зв’язку з цим має намір оскаржити таке рішення.
Коли міняється погода...
Чи помічали ви, як змінюється ваше самопочуття або настрій залежно від погоди? Начебто все чудово, а настрій різко погіршився або ж, що ще гірше, слідом за похмурим світосприйняттям приходить головний біль, серцебиття, погіршується самопочуття.
Чому в одного всередині «сидить» портативний барометр, який попереджає про майбутні бурі, а інший не реагує на погоду? Як запобігти таким неприємностям? Про це розмовляємо з фахівцем — кандидатом медичних наук, доцентом Любов’ю КІЦУЛОЮ.
— Як саме погода впливає на наше самопочуття?
— На наше життя впливає не тільки горезвісний атмосферний тиск — перепад при русі значних мас повітря, але й інші погодні явища: зміни вологості повітря, швидкості вітру, коливання температури і, нарешті, зумовлені активністю Сонця магнітні бурі. Не дарма їх позначають ще й терміном «космі-чна погода», оскільки масштаби впливу цих змін на людину воістину космічні.
І собака може втопити
Пляжний сезон у розпалі. Море — чисте. І людей — море! За інформацією управління Держпродпотребслужби в Одесі, за останній тиждень на міських пляжах було відібрано 48 проб морської води. За результатами бактеріологічних досліджень, усі проби відповідають нормативним вимогам.
У рятувальників нині найгарячіша пора. Щотижня працівники водолазно-рятувальної служби витягують з води по 30-40 осіб різного віку, які з певних причин втрачають контроль за ситуацією.
Комусь вийти живим із води не судилося. Загинула 22-річна киянка, яку знайшли мертвою майже за кілометр від берега. Дівчина страждала на епілепсію. Напад стався у воді, коли поруч нікого не було.
Заговорять і німі
Массачусетська компанія VocaliD заявила про створення унікальної технології, за допомогою якої зможуть говорити навіть німі.
Для відтворення голосу людини достатньо буде звичайного звуку подиху, без необхідності вимовляння окремих слів або цілих речень.
Технології відтворення людського голосу існують уже кілька десятиліть, однак багато компаній для створення «штучної мови» досі використовують зразки тисяч речень. VocaliD же робить ставку лише на звукові фрагменти зітхань: їх достатньо, аби сформувати звуковий файл, який потім обробляється пристроєм, що перетворює текст на мовлення. Метод уже успішно протестований на пацієнтці Джессі Левайн із синдромом Лу Геріга — прогресуючою хворобою рухових нейронів.
Чому зникли неандертальці?
Учені вважають, що неандертальці, давні пращури людини, вимерли через мутації генів. Науковцям вдалося встановити, що генетична особливість наших доісторичних предків суттєво знижувала їхню репродуктивну здатність.
Якщо зіставляти неандертальців із сучасними людьми, то плодючість перших була на 40 відсотків нижчою. На думку дослідників Стенфордського уні-верситету, щодо генетики наші пращури не могли похвалитися достатньою варіабільністю, до того ж нерідко вдавалися до інцесту, що й призвело до їх поступового зникнення з лиця Землі.
Більша частина мутацій неандертальців з плином часу відсіялася, але деяка залишилася й досі. Вчені припускають, що їхнє відкриття матиме значення, насамперед, для порятунку рідкісних та вимираючих видів тварин, оскільки у цих живих істот такі ж проблеми, які були і в предків людини багато тисяч років тому.
Чи втратить Земля монополію?
За твердженням учених, уже через 10—25 років вони зможуть надати реальні, фактичні докази існування розумного життя одночасно на кількох екзопланетах.
Група науковців під керівницт-вом викладача Массачусетського технологічного інституту Жюльєна де Віта, яка зробила таку заяву, зараз займається детальним дослідженням одразу кількох екзопланет, розташованих у так званій потенційно можливій зоні. Наразі вона шукатиме на цих планетах воду, і якщо висунуті припущення підтвердяться, то вже через 10 років можна буде з точністю говорити про існування у космі-чному просторі позаземних цивілізацій.
Цю заяву вчені зробили після того, як за допомогою телескопа «Хаббл» їм вдалося виявити ще три планети, які оточують червону карликову планету Траппіст-1. Дві з них за наявною атмосферою і структурою є аналогами Землі та Марса.
Міські горобці агресивніші
Дослідники із штату Вірджинія (США) дійшли висновку, що птахи, які мешкають у містах, демонструють агресивнішу поведінку, ніж ті, що проживають у природних умовах та сільській місцевості.
Учасниками експерименту виступили самці співочих горобців із трьох міських та трьох сільських населених пунктів долини Нью-Рівер. Дослідники включали аудіозапис їхнього співу, який сповіщав про вторгнення інших родичів чоловічої статі, й відстежували реакцію пернатих на ці звуки.
Так-от, міські птахи рішуче наближалися до динаміка, своїм голосом показуючи, що готові атакувати «супротивника». Поведінка ж сільських горобців, які також виявляли інтерес до аудіоматеріалу, була не настільки агресивною.
Ворони не тільки каркають…
Наукові дослідження у сфері екології засвідчили, що наявність ворон у місті — дуже позитивний чинник.
Попри велику нелюбов до цих птахів, люди й не підозрюють про їхню справжню користь. Ворони у місті — єдині падальщики. Завдяки їм городяни не бачать на вулицях великої кількості залишків тварин. Такі висновки вчених університету Екстера опубліковані у журналі Scientific Reports.
Проводячи досліди, науковці розкладали у містах трупи щурів, а поблизу встановлювали камери, які реагували на рухи. Після перегляду відеозаписів з’ясувалося, що більшість тварин, які підходили до мертвечини, обмежувалася лише обнюхуванням, а ось хто справді її їв, то це ворони. Отже, дослідження за-свідчило, що присутність цих птахів у місті корисна для його мешканців.
Пацюки із супернюхом
Науковці з Нью-Йоркського університету розпочали вирощування щурів, які володіють суперчутливим нюхом. Ці гризуни стануть на службу армії США, вишукуючи, завдяки своїм «надздібностям», вибухівку.
Влада США схвалила проект після того, як ученим вдалося створити генетично модифікованих мишей, наділених надзвичайно сильним нюхом. Фахівці довели, що таких гризунів можна навчити винюхувати специфічні запахи.
Під час експериментів лабораторні миші отримували ДНК, яка підвищувала в них чутливість до хімічних речовин із солодким запахом. Про це дослідження дізналися військові, які зацікавилися його результатом, але при цьому замість мишей обрали пацюків. Міністерство оборони США профінансувало проект, у рамках якого гризунів із супернюхом навчать шукати вибухівку і наземні міни.
Пільги на земельний податок
Фізичні особи — власники земельних ділянок зможуть скористатися пільгами щодо земельного податку після досягнення ними пенсійного віку.
Згідно з Податковим кодексом України від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди першої і другої груп;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- фізичні особи, визнані законом такими, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Реєстр неприбуткових установ
Кабінет Міністрів 13 липня схвалив постанову №440, яким затвердив новий порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Новим порядком визначено: алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткових організації до/з цього реєстру; особливості перебування в реєстрі, включення і виключення неприбуткових організацій з реєстру в перехідний період до 1 січня 2017 року.
Неприбутковим організаціям до 1 січня наступного року необхідно привести свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими статтею 133.4 Податкового кодексу України.
У разі не подання копії оновлених документів до органів фіскальної служби такі організації після 1 січня 2017-го будуть виключені з реєстру.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206