Переглядів: 547

Найпишніша наречена

Ця історія — про найтовстішу одеситку. Вона важить аж 2,5 тонни. Ніколи не сиділа на дієтах. Вегетаріанка. В її раціоні переважають зелень, фрукти та овочі. Тричі була мамою і в свої неповні 38 уже встигла овдовіти. Не має комплексів, з норовливим характером. Готова знову стати нареченою.

Щодня наша красуня з’їдає 120 кілограмів різних харчів. Не відмовляє собі і в солодощах. З найулюбленіших — булочки і зефір. Якщо ще хтось не здогадався, героїня цієї історії — Венді. Знаменита одеська слониха. Щоденний раціон «найпишнішої одеситки» доволі різноманітний. Як розповіла її нинішній «опікун», завідувач науковим відділом зоопарку Ольга Павлова, харчується Венді 3—4 рази на день. «Це багато зеленої маси влітку та сіна взимку. Крім цього, до раціону входять овочі, фрукти, але не кислі, пшенична каша з цукром, квашена капуста. Трохи хліба», — розповіла про «кулі-нарні вподобання» слонів працівниця зоосаду.

Однорічну Венді разом з її майбутнім (на той момент триріч-ним) «чоловіком» Таруном привезли з Індії. Перш ніж потрапити до Одеси, слоненята побували в Чехії — там з них збиралися зробити циркачів. Та з Венді артистка не вийшла: танцювати навчили, а от норовливий характер приструнити так і не зуміли. Слонів викупили для Одеського зоопарку. Циркове минуле Венді тепер іноді позначається на перехожих. «Любить підстерегти й пожартувати над кимось. З відвідувачами таке буває нечасто, але коли поруч з вольєром проходить гамірний натовп, Венді спочатку робить вигляд, що їй байдуже, а тільки-но там втрачають пильність — набирає у хобот землі чи піску і щедро посипає тим спантеличених людей. З працівниками зоопарку жарти трохи інші. Венді тишком-нишком може висмикнути з кишені мобільний телефон, а потім, як справжня «одеситка-вередунка», котра, до того ж, ще й мешкає поруч з «Привозом», торгуватися, на що його обміняти. Зазвичай погоджується повернути речі за солодощі», — розповідає Ольга.

Уже дорослою Венді розпочала романтичні стосунки з Таруном. Подружжю в різні роки пощастило тричі стати батьками. Два хлопчики й дівчинка — такого рекорду жоден український звіринець ще не повторив. Хлопці зараз виступають на цирковій арені, дочка Тенді — зірка Харківського зоопарку. Не так давно вона зробила Венді бабусею. І все було б добре, якби передчасна хвороба Таруна вісім років тому не зробила Венді вдовою. Слониха довго страждала, впала в депресію. Їй дуже самотньо. За віком вона ще цілком може стати мамою — потрібен партнер.

Ціна питання — 100-120 тисяч доларів. Такі гроші Одеському зоопарку не по кишені. Придбати слона на пожертви надія мізерна. Єдиний шанс отримати нареченого для Венді — дарунок. «Ми вже два роки ведемо перемовини з Калькуттою, щоб індійці подарували нам слона. Навіть знайшли спосіб, як його безкоштовно переправити морем. Щоразу начебто про все вже домовляємося — і зривається. То в них мер міняється, то ще якихось причин. Другий спосіб — отримати тварину з якогось європейського звіринця за програмою розведення слонів», — розповів Ігор Бєляков, директор Одеського зоопарку. Але...

За міжнародними стандартами одеський слоновник непридатний для утримання великих тварин. Потрібна термінова реконструкція — така вимога до Одеси, якщо ми хочемо знайти пару для Венді. «Жити в слоновнику можна, але він уже дуже застарів. Слід зауважити, що у рамках програми «Зоопарк-100» (у 2022-у наш звіринець відзначить своє 100-річчя. — Прим. авт.) закладено його реконструкцію, — каже директор. — Але раніше, ніж через 4-5 років її не діждемося чекати. Проблема в фінансуванні. Складна політична ситуація, війна... Чиновникам не до тварин».

Чи дасть держава гроші, чи ні, як мовиться, надвоє бабка ворожила. А пара Венді дуже потрібна! «Для Венді нема різниці, звідки приїде слон. Хоч з Європи, хоч з Індії. У них усе складеться. Слони дуже соці-альні тварини, дуже розумні», — зазначив Ігор Бєляков.

Поки нареченого нема, за друзів у Венді — качки та коти, які зовсім не бояться заходити до неї на гостину. А з розваг — купання та смакування улюбленими солодощами.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net